Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ilyenkor mit érdemes tenni?...

Ilyenkor mit érdemes tenni? (Katolikus pap)

Figyelt kérdés

Elmondtam Facebook-on egyik pap ismerősömnek, hogy meleg vagyok.

Erre megígérte, hogy segít meg majd még beszélünk, de letörölt az ismerősei közül és le is tiltott.

Nem tudok neki írni, sem máshogy kapcsolatba lépni vele.


Egy kis vidéki város egyházközségéről van szó.



2018. dec. 21. 23:10
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Téged meg valaki vezessen be a helyesírási szótár fogalmába, mikéntjébe/miértjébe és a hogyanjának mivoltába.

2018. dec. 23. 13:35
 22/45 anonim ***** válasza:
100%

"Ma már úgymond divat melegnek lenni, és minden média úgy mutatja be, hogy ez teljesen természetes és normális."


Ezt magyarázd már meg, kérlek...

Érdekes módon, én általában évente 1-szer hallok a melegekről a médiában, a melegfelvonulás idején. De akkor is mindössze annyit, hogy az esti híradóban megemlítik, hogy rendbontás nélkül lezajlott az esemény.


Másrészt: épphogy az ellenkezőjét sugallja a média. Ma már a csapból is a házasság-család témája folyik, minden arra épül, hogy meg kell állítani a népességfogyást, amihez pedig az szükségeltetik, hogy minél többen házasodjanak, majd minél több gyereket vállaljanak. Szinte csak az számít embernek, aki házas és van minimum 3 gyereke. Az egyedülállók, elváltak, gyermektelen házaspárok nem is számítanak családnak. Úgyhogy nem tudom miről beszélsz...

2018. dec. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
Semmit. Eléggé nyilvánvaló, hogy hazudott, de ha nem, akkor csak átvert.
2018. dec. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
0%

Ez túlzás.

Az lett volna átverés, ha utána a kérdező közvetlen ismerősei között híresztelte volna.

2018. dec. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
100%

Figyelem a válaszokat a kérdésedre!

Nekem az nem világos, miért kellene éppen azzal a pappal levelezned?

lehet, jó lenne egy másik pasi, aki tudna választ adni a kérdéseidre. Akiben, ha megbíznál, akkor segítségedre lehetne.

2018. dec. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
Hát akkor gondolom ne beszélgess vele, ha elítél téged. És ráadásul emiatt, amivel nem ártasz senkinek. Ez nemtom , honnan van idézet, de : ne ítélj, hogy ne ítéltess. Ja meg amúgyis, ha tovább fejtegetem, végülis részben Istent ítéli meg, mert "nem lakozik Isten kézzel csinált templomokban, bennetek van". Meg a "Mind istenek vagytok, a fennségesnek fiai mindahányan."
2018. dec. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
14%
A homoszexualitás Isten szerint bűn.
2018. dec. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező: "Kedves Utolsó!


Téged meg valaki vezessen be a helyesírási szótár fogalmába, mikéntjébe/miértjébe és a hogyanjának mivoltába."


Kedves kérdező!


Teljes mértékben megértem a reakciódat. Az igazság mindig fáj. Semmi gond ezzel. Tarts őszinte, megtört-szívű, alázatos bűnbánatot és valld meg Jézusnak személyesen. Tedd fel a kérdést magadnak, ragaszkodni akarok a bűnhöz vagy szabadulni akarok?


Rajtad áll! Hazudni lehet de Istent nem lehet becsapni és félrevezetni.

2018. dec. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


A Biblia nem ítéli el a homoszexualitást, ezt nem értem honnan veszed.


Rákereshetsz a 'homoszexuális' vagy a 'homoszexualitás' szavakra egy online Bibliában, de nem ad ki találatot.

2018. dec. 29. 10:54
 30/45 anonim ***** válasza:
43%

#29

Persze, sőt egy görög nyelvű Bibliában az Isten szóra is rákereshetsz, arra is azt fogja írni a kereső, hogy nincs találat. Tehát ez az indoklásod egyszerűen hülyeség.

De ha olyanra keresel rá, hogy férfi férfivel hál, akkor már lehet lesz találat is.

Tehát a Biblia egyértelműen elítéli a homoszexualitást. Csak a lényeg abban van, hogy tudunk-e különbséget tenni a bűnös ember és a bűn között. Tehát hogy ne a bűnös embert ítéljük el, hanem csak a bűnét.

2018. dec. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!