Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Protestánsok, és a gyónás?

Ifjsandor kérdése:

Protestánsok, és a gyónás?

Figyelt kérdés
Ti protestánsok, nem féltek attól, hogy nem gyóntok soha? Én azért nagyon félnék az utolsó ítélettől, hogyha nem gyónnék. Szokták mondani, hogy az ember magában letudja imában, de azért na, ezt mindenki tudja hogy csak azért mondják, mert szégyellik a bűnt elmondani bárkinek is.(és mellesleg bibliával is ellenkezik) De azért gondoljatok csak bele, mi van, ha majd Isten előtt kell állni, ha még egy halandó embernek se meritek elmondani aki titokban tartja akkor Istennek mennyire lesz könnyű? Én például boldog vagyok hogy csak a papnak kell elmondanom és nem az egész hívő közösségnek, mint az őskeresztény időkben. Vigyázzatok magatokra. Nagyon ér

2019. febr. 1. 23:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Ez is kamu kérdés, ahogy a másik is, ahol be is vallottad, hogy csak szórakozol?
2019. febr. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
59%

Kedves protestáns testvérek. Hány katolikus teológussal, pappal, püspökkel, érsekkel beszéltetek már a szentgyónásról?

Miért baj az, ha mi gyónunk?

2019. febr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
30%
Nem baj, ha egy katolikus egy kalitkában megsúgja a bűneit egy plébánosnak, csak ne kérjék ezt a gyakorlatot számon egy igazi kereszténytől (aki a feltámadt Jézus Krisztussal van élő kapcsolatban, nem egy sütiistennel, és egy vallási szervezettel, annak szoknyás "atyáival")
2019. febr. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
79%

Na ezt kikérem magamnak. A kalitkát gyóntatószéknek hívjuk. Szóval te azt mondod, hogy ti vagytok az igazi keresztények. Értem...Ez azért egy durva kijelentés és nem azért mert azt mondom, hogy 100% hogy a katolikusok az igazi keresztények. A katolikusok is Istennel vannak kapcsolatban. Nálunk vannak Szentségimádások is pl. A "vallási szervezet" a Katolikus Egyház. A katolikus pap nem sütiisten, hanem "egyszerű" felszentelt pap. Ha jól tudom, nálatok is vannak lelkészek.(márpedig vannak)

Szégyen, hogy így beszélsz. Ez nem keresztényhez méltó.

2019. febr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
79%
De arra még mindig nem reagáltál semmit, hogy hány katolikus pappal beszéltél a szentgyónásról?
2019. febr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
29%

Voltam életemben vagy egy tucat misén (még a megtérésem előtt, a tudatlanság idejét elnézi az Úr), de olyan rossz volt a mise, és olyan ellenszenvesek a papok, hogy - mint sokan mások -, alig vártam a mise végét. Nemhogy még a pappal beszéljek...


A sütiisten alatt a hamis Oltáriszentség imádást értettem. Ez egy oltári nagy tévedés! Jézus nem rendelte, hogy az úrvacsorai kenyeret vagy bort imádjuk, sem az ima előtt, sem ima után. Ez egy oltári nagy tévedés!

Isten áldjon!

2019. febr. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
83%

A szentmise minősége nem feltétlen tükrözi a katolikus vallást. Arra, hogy ellenszenvesek a papok nem tudok mit mondani, de az tuti, hogy a protestáns lelkészek között is van. Ja és vannak jófej, rokonszenves lelkipásztorok is. Ettől még nem ítélhető el a katolikus vallás. Szóval nem beszéltél a pappal. Lényegében itt a válasz a kérdésemre. A "süiisten" félreértelmezése miatt elnézést kérek. De kikérem magamnak, hogy így beszélj róla.

"Uradat, Isened imádd és csak neki szolgálj." Ti ezt milyen formában végzitek? És azt hol rendelte hogy ne vegyük magunkhoz minden vasárnap?(Mivel ha jól tudom, akkor a legtöbb protestáns templomban nincs minden vasárnap úrvacsora.)

„Bizony, bizony, mondom nektek: Ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok a vérét, nem lesz élet bennetek. 54De aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, s feltámasztom az utolsó napon. 55A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital. 56Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, az bennem marad, én meg benne./Jn, 6

De azt sem tudom, hol rendelte, hogy emberek fogják megreformálni az egyházat és az egyház a reformáló saját elképzelései, gondolatai alapján fog létrejönni?

2019. febr. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Uh de érdekes válaszokat kapok, tetszik, hogy kultúrált vita alakult ki.
2019. febr. 5. 09:34
 19/28 anonim ***** válasza:
15%

"De azt sem tudom, hol rendelte, hogy emberek fogják megreformálni az egyházat és az egyház a reformáló saját elképzelései, gondolatai alapján fog létrejönni?"


Azt pedig én nem tudom, hogy hol rendelte, hogy búcsúcédulát áruljanak a szegényeknek, drága vörös ruhában járjanak a püspökök a szegény, éhező nép között, Róma püspökének 1000 szobás palotája legyen, elterjedjen a papok között a homoszexualitás (Benedek többek között azért mondott le, mert a Vatikánt a meleg lobi irányítja), kisfiúkat molesztáljanak (Németországban a 2. vh óta több mint 1670 "felszentelt" római katolikus pap rontott meg több mint 3670 többségében 11-13 éves kisfiút.).


"az egyház a reformáló saját elképzelései, gondolatai alapján fog létrejönni?"-írod

Ez inkább a római katolikus pápaságra igaz, a reformerek Isten kinyilatkoztatott igazságához tértek vissza (pl. 500 éve "felfedezték", hogy hit által lehet megigazulni, nem kell a szoknyások közreműködése ebben, 400 éve rájöttek a Biblia alapján, hogy a bűnből való megtérés után és hittel, felnőttként végrehajtott bemerítkezés az igei keresztelés, 120 éve Isten kitöltötte a Szent Lelkét a világ több pontján imádkozó keresztényekre, ebből lettek a pünkösdi keresztények, stb.) A karizmatikusok pedig arra jöttek rá, hogy a Szent Lélek ereje és az Isten által véghezvitt csodák, gyógyulások ma ugyanúgy szükségesek az embereknek, mint 2000 éve.

2019. febr. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
32%

egy karizmatikus Istentisztelet video:


https://www.youtube.com/watch?v=_bRo9WlvP7Q



Világméretekben a 2 milliárd keresztény 1/4-e, több mint 500 millió a pünkösdi-karizmatikus keresztények száma.

2019. febr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!