Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Protestánsok, és a gyónás?

Ifjsandor kérdése:

Protestánsok, és a gyónás?

Figyelt kérdés
Ti protestánsok, nem féltek attól, hogy nem gyóntok soha? Én azért nagyon félnék az utolsó ítélettől, hogyha nem gyónnék. Szokták mondani, hogy az ember magában letudja imában, de azért na, ezt mindenki tudja hogy csak azért mondják, mert szégyellik a bűnt elmondani bárkinek is.(és mellesleg bibliával is ellenkezik) De azért gondoljatok csak bele, mi van, ha majd Isten előtt kell állni, ha még egy halandó embernek se meritek elmondani aki titokban tartja akkor Istennek mennyire lesz könnyű? Én például boldog vagyok hogy csak a papnak kell elmondanom és nem az egész hívő közösségnek, mint az őskeresztény időkben. Vigyázzatok magatokra. Nagyon ér

2019. febr. 1. 23:30
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
15%
+ Az Egyházat nem emberek, hanem Isten reformálta meg. Emberek csak együttműködtek Istennel.
2019. febr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
92%

#19,

-Először válaszolj a kérdésemre, utána támadd a Katolikus Egyházat, kérlek.

-Sehol nem rendelte, hogy búcsúcédulát áruljanak a szegényeknek és nem is árulnak. Igen ÁRULTAK, de MÁR NEM. Nagyon szomorú hogy ilyen megtörténhetett, de ezt a tridenti zsinaton(!!!1545-1563!!!) eltörölték, és egy percig sem tagadom, hogy ez elsősorban a reformációnak köszönhető. (Amúgy ez a búcsúcédulázáa már egy kicsit lejárt dolog nem gondolod?) Ne keverjük a múltat a jelennel kérlek. A püspökök/érsekek manapság reverendában járnak, melynek gombjai és szegélyei a főpapi rangtól függenek. A papok sima fekete reverendában járnak. A szentmisén miseruha van rajtuk, mely az egyházi év különböző időszakaiban más es más színű.(pl.Advent, Nagyböjt-lila). Általában minden egyházközségnek vannak saját miseruhái, de van hogy a papok is kapnak/vesznek a saját pénzükből.

-De azt hol rendelte Isten hogy Luther-kabátban kell istentiszteletet tartani?😮😮😮😮

-A Katolikus Egyhaz támogatja a szegényeket.

-A pápai "1000" szobás palotát gondolom nem Ferenc pápa építtette, ergo nemtudom miért hozod fel.

-Tény, hogy régen az papok gyakran fényűző, erkölcstelen életet éltek.

-A papok közti homoszexualitást elítéli a Pápa és Kat. Egyház.

-XVI.Benedek pápa lemondásáról nem tudok mit mondani, de te biztos "jól" informált vagy.

-Nekem mindegy mit gondolsz, de azt nem tudod letagadni hogy emberek reformálták az egyháza(i)tokat. Nem tudom milyen vallású vagy, de kálvinistának és lutheránusnak nevezni magát egy Istent követő Egyháznak elég gáz.

-Haha, szoknyások. De vicces.

-Én szeretem a karizmatikusságot. Magam is az vagyok. A Katolikus Egyházban is van karizmatikus megújulás.

2019. febr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
22%

"XVI.Benedek pápa lemondásáról nem tudok mit mondani, de te biztos jól informált vagy."-írod.

Nem első kézből, de utána tudok nézni a dolgoknak.

Mindenre most nincs időm válaszolni.


[link]


Van meleglobbi a Vatikánban


Ferenc pápa elismerte: létezik meleglobbi a Vatikánban. Úgy fogalmazott, a Kúriában vannak szentek, de jelen van a korrupció is. „A meleglobbi létezik, és meg kell vizsgálni, mit lehet tenni ellene” – mondta. A pápa a CNN szerint arra a meleg papokból álló hálózatra utalt, amelyet tavaly az olasz sajtó tárt fel, és részben XVI. Benedek lemondásához vezetett. A pápa egy zártkörű nemzetközi konferencián, vasárnap beszélt erről.


A pápizmus és a homoszexualitás viszonya:

"

Lefokoztak egy, a pápával szemben kritikus, magas rangú bíborost

Az amerikai Raymond Burke erősen kritizálta a Vatikánban jelenleg is futó zsinatot, amely Ferenc pápa kezdeményezésére indult el, és többek között ez egyház és a homoszexualitás kapcsolatát rendezné, de legalábbis elmozdítaná a teljes elutasítástól valamiféle elfogadásig. Az egyházon belül is számos ellenzője van az új iránynak, Burke volt az egyik leghangosabb kritikusa, ráadásul ő nem akárki az egyházban: az apostoli szignatúra, azaz a legfelsőbb bíróság prefektusa volt. (BBC)

"


"

Október 13-án Erdő Péter érsek kapta a megtisztelő feladatot, hogy ismertesse a vatikáni püspöki szinódussal azt a dokumentumot, amely a katolikus egyház új álláspontját mutatta be az azonos nemű párokkal és a válásokkal kapcsolatban.


"Tisztelettel kell fordulni a nem-hagyományos kapcsolatok felé." "Értékelni kell pozitív értékeit."

"


[link]


Kitálalt a korábbi pápai nuncius: Ferenc pápa fedezte McCarrick bíboros szexuális visszaéléseit


(kép a pápa meleg bíborosáról)


Az amerikai LifeSiteNews a teljes terjedelmében leközölte az Egyesült Államok korábbi pápai nunciusának írásos vallomását, amiben a nuncius azt állítja, Ferenc pápa és az Egyház több jelenleg befolyásos tagja aktívan fedezte (a bíborosi rangjáról mostanra lemondott) Theodore McCarrick papnövendékekkel és papokkal szemben elkövetett szexuális visszaéléseit.


A 11 oldalas nyilatkozatában az idén 77 éves Carlo Maria Viganò érsek (aki az év elején az aláírásával csatlakozott Ferenc pápa Amoris Laetitia buzdításának püspöki korrekciójához) azt írja, Ferenc pápa tudott azokról a szigorú büntetésekről, amelyekkel még XVI. Benedek sújtotta McCarrick-et, ennek ellenére úgy döntött (hasonlóan egy másik, szintén botrányt kavart ügyhöz) hogy visszavonja azokat.


A 2011 és 2016 között pápai nunciusként Washington D.C.-ben szolgált Viganò érsek (lásd őt alul a kisképünkön) az augusztus 22-ei keltezésű vallomásában kijelenti, hogy a 2000-es évek végén Benedek pápa "hasonló büntetéseket szabott ki McCarrick bíborosra, mint amilyeneket Ferenc pápa most szabott ki rá". Viganò érsek arról is beszámol, hogy személyesen beszélt Ferenc pápával McCarrick bíboros visszaéléseiről, nem sokkal a 2013-as pápává választása után.


Az érsek szerint azonban Ferenc pápa "következetesen fedezte őt", és nemcsak, hogy "figyelmen kívül hagyta azokat a büntetéseket, amelyeket Benedek pápa kiszabott rá", de McCarricket egyenesen "bizalmas tanácsadójává tette". Viganò érsek szerint McCarrick tanácsadói munkájának köszönhető több amerikai bíboros kinevezése is, köztük a chicagoi Blase Cupich-é és a newarki Joseph Tobin-é is (Cupich 2016-ban a "Ferenc pápa szellemisége" díjjal jutalmazta McCarricket, akinek nevét a botránya kipattanásakor csendben törölték a díj honlapjáról).

Többször is felhoztam a témát Wuerl bíboros előtt, és egyáltalán nem kellett a részletekbe belemennem, mert azonnal világos volt számomra, hogy teljesen tisztában van ezekkel. [Wuerl bíboros] legutóbbi kijelentései, hogy semmit sem tudott ezekről [...] abszolút nevetségesek. Szégyentelenül hazudik.


- írja az egykori nuncius.


Wuerl bíboros, nagyon jól ismerve a McCarrick bíboros által folytatólagosan elkövetett visszaéléseket és a Benedek pápa által rá kiszabott büntetéseket, áthágva a pápa parancsát, azt is megengedte neki, hogy Washington D.C.-ben egy papneveldében lakjon. Ezzel a papnövendékeket tette ki kockázatnak.


- teszi hozzá.


A köztiszteletben álló Viganò érsek azt írja, "a lelkiismerete diktálta" számára, hogy az igazságot felfedje, mivel szerinte


A korrupció elérte az Egyház hierarchiájának legtetejét.


Viganò érsek a vallomásában egyenesen odáig megy, hogy Ferenc pápát, és a McCarrick visszaéléseit fedező többi személyt lemondásra szólítja fel.


[link]


James Martin S.J.: Ferenc pápa "melegbarát" személyeket emel vezető egyházi pozíciókba

"Ez egy trend."


James Martin S.J. atya - a fent említett egyének közül leginkább Cupich, Tobin, Farrell, és McElroy által magasztalt személy -, a kommunikációért felelős dikasztérium tanácsadója, ismert LMBT aktivista. Őt szemelték ki arra, hogy megrontsa a dublini Családok Világtalálkozóján résztvevő fiatalokat. Mindez szomorú példa a jezsuiták deviáns szárnyának működésére.


(Forrás és kezdőkép: LifeSiteNews)

2019. febr. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
69%

Hát hallod ez szánalmas. Azt hiszed én nem tudok bemásolni ide cikkeket pedofil lelkészekről? De, képzeld, tudok. És ettől jobb lesz? Nem. Azt hoszed a protestáns lelkészek között nincs homoszexuális? Tévedsz.

Én felsorolam az előző hozzászólásomban 10 választ a támadásaidra, ehhez képest te csak a homoszexualitásra reagáltál és bemásoltál ide 100 cikkrészletet arról, hogy milyen rossz, undorító dolgok történnek az Egyházban. És szerinted csak ezek történnek? Nem, hanem szép dolgok is, és ezekből még mindig több van. De valahogy az ateisták és a protestámsok mindig a rosszat veszik észre és valahogy a szépekről ritkán ír a sajtó.(Nehogy azt hidd hogy egy kalap alá veszem a protestánsokat és az ateistákat) De képzeld 2020-ban Budapest rendezi a Nemzetközi Eukarisztikus Kongresszust. Engem nem fog eltántorítani pár homoszexuális püspök, bíboros, pap a katolikus hitemtől. És bocsánat a kifejezésért.

- kérlek válaszolj az előző kommentemben írt válaszaimra is, vagy fogadd el hogy ez így van. De én NEM LESZEK PROTESTÁNS, mint ahogy te SEM LESZEL KATOLIKUS és ez így van jól.

2019. febr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
45%

#24

Nem kell csórikámmal foglalkozni, szerintem a pedofíliára élvez el, valami fétise lehet ez neki, mert bármiről van szó, mindenhova ezeket másolja be.

2019. febr. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
45%

Én református vagyok és inkább nem is mondom mi a véleményem.a gyonasról. Meg nem is annyira a gyonás mint a penitencia, meg a gyónási titkok.

Nem azt mondom hogy egyszer egyszer nem lenne jó egy pap akinek el lehessen mondani a bűnöket de a papok nem egyformák és honnan tudod melyik ért meg, melyik türelmes? És mi van ha sok a penitencia és nem tudod leimadkozni mert nincs türelmes? Mész vissza gyonni a türelmetlenség bunevel és újra penitencia?? Hagyjuk. Akkor éjjel nappal gyonni kéne vagy szentségét imádni. Az meg jobb mert akkor annak gyomor meg és nem kapsz penitenciat. A feloldozást hagyjuk mert míg le nem imádkoztad a penitencit addig nem old fel.

2021. júl. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

#26

Úgy hülyeség amit írtál, ahogy van. De ha ennyire nem vagy képbe a dolgokkal, akkor minek írsz le full ökörségeket?

2021. júl. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Éppen azért jó a gyonás mert van visszatartó ereje. A bűnnek van visszatartó ereje a gyónás által. Mert ha egyszer nehezen elmondod a papnak akkor mégegyszer már nem követed el.

Itt a gondolati bűn a baj mert az ellen nem tudsz mit tenni és azt hogy gyonod meg? És ha gyónás után is előjönnek? Azok ellen nem lehet küzdeni.

2021. aug. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!