Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan ember akinek...

Van itt olyan ember akinek szintén bűntudata van azért, mert önkielégítést végzett?

Figyelt kérdés
Másfél hónapig tiszta voltam, tegnap magamhoz nyúltam és nagyon megbántam. Nekem fontos iránymutatás a Tízparancsolat az életemben, és mindig igyekszem aszerint élni.

2019. febr. 4. 10:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
64%

Megint a sok laikus légbőlkapott érvekkel kommentel. Ha keresztény vallási témáról érvelünk, legyenek szívesek mindig linkelni a vonatkozó részt a Bibliában, különben az érv nem ér semmit!

Kiderítettem hogy az önkielégítés bűn:

Mt 5,28 :

"Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne paráználkodjál!

Én pedig azt mondom néktek, hogy valaki asszonyra tekint gonosz kivánságnak okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében."

Namost az önkielégítést nyilván csak úgy csinálhatod ha közben valakire gondolsz, innentől kezdve vonatkozik rá a "Ne paráználkodj!".

2019. febr. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 tgt ***** válasza:
76%

11-es: És akkor a párválasztás hogy történik szerinted? Szerintem úgy, hogy két ember vonzódni kezd egymáshoz, egymás testéhez és lelkéhez egyaránt. Szeretnek a egymás közelében lenni, szeretnek beszélgetni, és szeretnek "véletlenül" egymáshoz érni. Kívánják a másik testét, vágyakoznak egymás után. És a fantáziájukban is megjelenik ez a vágyakozás. Ez lenne a paráználkodás?


A bűn az, ha az ember normális biológiáját bűnnek bélyegezzük. Elképesztő károkat lehet ezzel okozni, életre szóló szexuális problémákat lehet megalapozni ezzel.

2019. febr. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
64%
A legaranyosabb az, amikor extrém módon tikkelve meg dadogva nyomatják a nyilvánvalóan túlértelmezett isteni parancsolataikat, és még tökéletesen biztosak is a dolgukban.
2019. febr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Mióta kiírtam a kérdésem, sikerült önkontrollt gyakorolnom magam felett, majdnem két hete tiszta vagyok. Csak ajánlani tudom nektek az önkielégítés abbahagyását, megtisztul tőle az elmétek és a parázna gondolatok helyére pozitív gondolatok kerülnek. Úgy érzitek hogy megtisztultatok.
2019. febr. 17. 11:20
 15/21 anonim ***** válasza:
75%
Én meg attól érzem magam tisztának és szabadnak hogy kidobtam a vallásos (börtön)hitet.
2019. febr. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
68%

Utolsó, ugyanígy vagyok vele én is! :D

Amúgy én nem gondolom, hogy alapvetően a Biblia hülyeség volna, de az, amit a sok buta, önálló gondolkodásra képtelen ember belemagyaráz...na az már hülyeség. De tegyék nyugodtan, engem nem izgat, az ő életük, csesszék el, ha akarják. Viszont egy korábbi hozzászóló ezt az idézetet másolta be nekünk:

"Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne paráználkodjál!


Én pedig azt mondom néktek, hogy valaki asszonyra tekint gonosz kivánságnak okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében."


Namost az önkielégítést nyilván csak úgy csinálhatod ha közben valakire gondolsz, innentől kezdve vonatkozik rá a "Ne paráználkodj!".

Egyrészt: hogy mondhatsz akkora hülyeséget, hogy CSAK ÚGY CSINÁLHATOD, ha valakire gondolsz közben? Ez egyáltalán nem igaz, anélkül is lehet csinálni, sőt...

Másrészt:

Akkor ezek szerint a nőknek szabad önkielégíteni? :D Hiszen azt írta: ASSZONYRA TEKINT (ergo egy férfi szemszögéből mondja). A nőkről nem mondja. De hát "nyilván itt mindenkire gondolt, csak nem tartotta fontosnak külön említeni mindkét nemet, de természetesen nőkre és férfiakra is vonatkozik..." Gondolom, ezzel érvelnétek... :D Bár érdekes módon, más esetben mégis részletezi a dolgokat, pl. hosszú oldalakon keresztül írja le, miből kell megépíteni a frigyládát. Na most, ha az önkielégítés olyan szörnyű bűn volna, nyilván kitérne rá, ráadásul nem úgy, hogy éppen csak sejteti a dolgot, hanem leírja konkrétan, mint pl. a házasságtörést vagy gyilkosságot. Azokat miért írja le konkrétan, egyértelműen, ezt meg miért nem (ha olyan fontos)? Amikor ilyen "sejtetések, hintések" vannak csak, az pont arra jó, hogy mindenki azt magyarázzon bele, amit akar.


Amúgy meg úgy undorító az egész, ahogy van...az a Biblia szerint nem bűn, ha a kedves apa felajánlja két átutazó, idegen férfinek, hogy "háljanak" (ez a szép megfogalmazása a megerőszakolásnak) a szűz lányaival, mert sajnos más ajándékot nem tud felajánlani...de ha magadhoz nyúlsz, az bűn? Kicsit sem undorító és álszent, tényleg. (Bár szerintem a Biblia nem mond semmi ilyet az önkielégítésről, amit ti belemagyaráztok, ezt csak azért mondom, mert szerintetek bűn...) De ha nektek jó így, egészségetekre.

2019. márc. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
15%

Utolsó, neked úgy tűnik nem tűnt fel, hogy az Újtestamentum, amiből idéztem, sokkal szigorúbb mint az Ótestamentum, amiből te ezt a szűzlányos sztorit vetted.

Nincs ebben semmi ellentmondás.

2019. márc. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem esik le, hogy a Biblia egy agyoncenzúrázott valami, tele hozzáköltött marhasággal. Már messze nem az igazságról szól. Az emberi élet megalázása a vallás, mint hatalom, oltárán.
2019. márc. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Mansour ***** válasza:

Azért ne essünk túlzásokba, egyik oldalon sem!

Szerintem jó dolog a szexuális tisztaságra való törekvés, de azt látni kell, hogy a szexuális tisztaság nem egy állapot, hanem egy olyan idea, amit ember soha nem érhet el. Egy szép és szükséges idea, ami iránymutatásul szolgál, és nem arra, hogy görcsös megfelelési kényszereket és bűntudatot alakítson ki bennünk.

2019. márc. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ha az a szexualis tisztaság hogy gyötröm és elnyomom magam egy természetes és jó dolog (ösztön) miatt akkor az nemhogy nem szükséges hanem egyenesen káros, ártó idea.
2019. márc. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!