Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan ember akinek...

Van itt olyan ember akinek szintén bűntudata van azért, mert önkielégítést végzett?

Figyelt kérdés
Másfél hónapig tiszta voltam, tegnap magamhoz nyúltam és nagyon megbántam. Nekem fontos iránymutatás a Tízparancsolat az életemben, és mindig igyekszem aszerint élni.

2019. febr. 4. 10:37
1 2 3
 21/21 Mansour ***** válasza:

"Ha az a szexualis tisztaság hogy gyötröm és elnyomom magam egy természetes és jó dolog (ösztön) miatt"

Nem, egyáltalán nem az. Szexuális tisztaság alatt azt értem, hogy egyrészt a természetes ösztönöket lehetőleg természetes, "rendeltetésszerű" módon kell kiélni. Az ettől eltérő, "perverz" dolgokat pedig, ha nem is kell teljes mértékben kizárni (főleg ha ez valami görcsös elfojtáshoz vezetne), de nem szabad hagyni, hogy ezek uralkodjanak el a szexualitásunkon. Mondjuk például, ha valaki igazán csak valami lekötözős szado-mazo változatban tudja élvezni a szexet, az meglehetősen távol van a szexuális tisztaságtól, de egyébként szerintem a hétköznapi értelemben vett normalitástól is.

Másrészt pedig azt jelenti, hogy emberek vagyunk, tehát nem kizárólag ösztönlények. Ezért a szexualitást sem kizárólag az ösztönös oldaláról kell megközelítenünk, hanem minden ahhoz tartozó érzelmi, lelki, szellemi aspektussal együtt kellene megélni.

2019. márc. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!