Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúival, hogyan...

Jehova tanúival, hogyan tanulmányozhatnék Bibliát titokban?! Egy családtagom nem hívő úgy mint én. Volt egy Őrtorony vagy Ébredjetek, folyóírat amiben az volt, hogy egy nő titokban tanulmányozta, és Jehova tanúja lett.

Figyelt kérdés

2019. febr. 11. 17:32
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

Kedves Fehér kőszikla,

engem érdekelne, hogy ki mondta azt, hogy "Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég".


Megnéztem az Újvilág fordításban és ott azt írják, hogy Jehova Isten, a Károliban pedig az Úr mondta.

Szerinted miért Jézust kell itt érteni ebben a versben az Úr alatt?

2019. febr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
60%

Szia.


Olvasd el a Jelenések könyve 1:1-et


"Ez Jézus Krisztus kinyilatkoztatása... " tehát Jézusról szól.


majd olvasd el a Jelenések 1:17, 18-at is, ved össze a Jelenések 1:8-al. (... halott voltam, de íme... Jehova soha nem volt halott!)


Az Alfa és az Ómega a görög ábécé első és utolsó betűi.

Mindkét ige azt mondja hogy "Én vagyok..."


A Bibliában egyedül Jézus mondja magáról, hogy "Én vagyok..."

Nézz utána, hogy Jézus hányszor állítja magáról ezt. (Ppld, "az út, az igazság és az élet", az " élet kenyere", a "világ világossága", a "szőlőtő "...stb)


Tudom, hogy Jehova Tanúi arra hivatkoznak, hogy a Jelenések könyvét nagyon nehéz értelmezni, ott "össze-vissza" vannak - szerintük! - a bibliaversek, amelyek egyszer Jézusra, egyszer meg Jehovára vonatkoznak, de ez nem így van!

A Biblia nem a rejtvényfejtők nagy kézikönyve, ott logikusan egymás után kell a bibliaverseket olvasni, és egyből kiderül, hogy ez a könyv egyedül Jézus Krisztusról szóló prófécia.

Persze, akiket nem a Szent Szellem vezet, azoknak nehezebb értelmezni, és ezért tévelyegnek a tanúk is.


Egy baj van csak ezzel, mivel a Jelenések könyve leírja, hogy mi a büntetése azoknak, akik kiforgatják Isten Szavát (jelenések 22:18, 19).

2019. febr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
60%

Most néztem a tanúk ÚVF-t, ott a Jelenések 1:8-ban is az van fordítva, hogy aki "eljön".

Jehova mindenütt jelenlévő , tehát az aki "eljön" ,Jézus, és a második eljövetelére vonatkozik ez az igevers.


Más "szebb" bibliafordításban így hangzik a Jelenések 1:8.


"Én vagyok az Alfa és az Ómega, így szól az Úr Isten, aki van, és aki volt, és aki eljövendő, a Mindenható".


Aki van: fent van az Atya Isten jobbján testben

Aki volt: emberként itt járt a földön és meghalt értünk . Istenként nem tudott volna megváltani bennünket, mert nem tudott volna meghalni, ezért kellett emberként megszületnie és meghalnia

Aki eljövendő: újból el fog jönni a megváltottakért és az ítélet miatt


Ha figyelmesen olvassuk a Bibliát, rájövünk, hogy az teljes egészében Jézus Krisztusról szól, az evangélium üzenete pedig az, hogy a Jézus vérébe vetett hitünk által megszabadultunk a bűn és a halál fogságából.


János 14:6 "Én vagyok az út, az igazság és az élet, senki sem mehet az Atyához, csak énáltalam".


Jehova Tanúi ki által akarnak Jehovához eljutni?

A saját maguk cselekedeteik és erejük által, (mivel szerintük Jézus és a Szent Szellem nem tevékeny élő Isten).

2019. febr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%

Jézus "gyakorlatilag" az Úr még az Ószövetségben is NEKEM EZ A SAJÁT VÉLEMÉNYEM. és nem a gyilkolós szeretethiányban felnevelkedett alak aki itt ott feltűnik összetéveszthetően az Úrral.


jehova az csak egy "akármi" kb 2000-3000ezer éve LEGELŐSZÖR feltünt alak.

előtte lévő évezredekben SOHA NYOMA SEM VOLT semilyen vallásban sem, mint ahogy az Újszövetségben sincs !

az Ószövetséget meg összetákolták .


véleményt mondani csak úgy van értelme ha valaki meghallgatja a 3 videót és elolvassa a pápa szavait is

VALAHOL LEHET, HOGY ITT LEHET AZ IGAZSÁG ?! 3 video infó és az egyik pápa kijelentése :


A teremtő Isten nem azonos az ószövetségben található Istennel!

youtube.com/watch?v=w5RjVTvxOUQ

Az ószövetséghez semmi köze Jézusnak sem a teremtő Istennek!

youtube.com/watch?v=080hUklttPw

Ki is Jehova Isten?

youtube.com/watch?v=GOs9Hcf16AE


Kivonat XXIII. János Pápa beszédeiből


Az Ószövetség „egy összelopkodott és átírt ókori hagyománynak és letűnt népnek megmásított történelme”.

Kivonat XXIII. János pápa beszédeiből a II. Vatikáni Zsinaton


„...Nei nostri seminari non si iusegna la rettorica e i fedeti sono costretti di subire le prediche scadenti dei nuovi preti e le loro favole ingenuc e pietose. Le loro teste nono piene di idee dogmatiche


speculative e di un nazionalismo antropomorfilla screditato e da un tempo passato del „Vecchio Testamente” e si sforzano i poveri discepoli sbagliati di spicgarc 1'amore divino universale, i diritti


naturali dali a tuuí i popok c la universalitá di Cristo. Ovvero ancor oggi si muoviamo su un livcllo dcll'cvo antico e falsa, quando le scicnze positive, la archcologia, I'antropologia c la geologia c


non meno la príma biblia Surcéra ritrovata (Ur 1954, Dr. Kramcr: La Biblia Parallela 1956) tutto chiaramente rilevano e spicgano. Ncssuno capisce questa retrograda c giá passata importanza dcl


vecchio testamento, la quale ingran parteé una storia falsificata dei popoü scomparsi (sumeri, accadi, caldei e babilonesi) e di trescritte tradizioni presc in prestito daquá e lá...” „Con una parola


siarno legati adun certo giudaismo in vecchiato e per noi non balta Cristo, il figlio di Dio!...”


Magyar nyelven:


„A szemináriumainkban alig van ékesszólástan és a hívek kénytelenek végig kínlódni arc újpapok gyatra beszédeit és naiv, pietózus meséit!

Tele a fejük spekulatív dogmával és az Ó-Szövetség idejét múlt és megcáfolt antropomorfista nacionalizmusával, s beleizzadnak szegény elneveltek, hogy kihozhassák az isten egyetemes


szeretetét, minden népeknek adott természeti jogokat és a Krisztusi-univerzalitást! Vagyis

hamis és ókori nívón mozgunk ma is, amikor a pozitív tudományok és az archeológia és geológia, nem különben a megtalált Sumír Első-Biblia (Ur, 1954. Dr. N. Kramer: Parallel Biblia, 1956) is


mindent világosan feltártak és megmagyaráztak. Senki nem érti ezt a maradi és már kimúlt ószövetségi fontosságot, ami nagyrészt egy összelopkodott és átírt ókori hagyománynak és letűnt


nép(ek)nek (sumír, akkád, kéld, babyloni) megmásított történelme.

Szóval, kötve vagyunk, valami ósdi judaizmussal és nekünk nem elég Krisztus, az Isten Fia!...”


XXIII. János pápa ezt a beszédét 1962. július 1-jén mondta el a II. Ökumenikus Zsinat megkezdésekor, és a római „Azione Cattolica Italiana” (Via Concilliazione 1. Roma) adta ki egy nyomtatott


füzetben a következő címmel: „„Novena Allo Spirito Santo” di GIOVANNI XXlll, 1 ° luglio 1962, per il Concilio Ecumenico Vaticano 11. „


Tudjuk, hogy XXIII. János pápa „hirtelen” meghalt és utána MONTINI hercegérsek lett a római egyház pápája VI. Pal néven. Erről a pápáról könyvek jelentek meg „The Montinian Church” és


hasonló címeken, melyek közlik, hogy zsidó családból származott. Ez a pápa folytatta a Vatikáni Zsinatot.

A történetet csak a zsinat által kiadott jegyzőkönyv alapján ismerhetjük meg. XXIII. János halála után, 1965-ben kiadott „Jegyzőkönyvek” a II. Vatikáni Ökumenikus Zsinaton részt vevők által -


„minden ember részére” - címzett „üzenettel” kezdődnek, melynek dátuma 1962. október 21.

A zsinat befejeződött 1965. december 8-án.

--------

2019. febr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

Kedves Fehér kőszikla!


Köszönöm a válaszod, most fogom megnézni a Biblia fordításokban, amiket írtál!

Utolsó válaszolónak is köszönöm, ahhoz nekem még több időre van szükségem, hogy megemésszem.

2019. febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
13.Èn kèrdezem tőled!
2020. júl. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!