Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus miért csak 33 évesen...

Jézus miért csak 33 évesen fedi fel magát?

Figyelt kérdés

Mit csinált addig? Polgári életet élt? Utazgatott?


És miért 33? Miért nem 20 vagy 55 pl?



2019. febr. 27. 19:48
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:

"csöcs és burkesz"

Gondolom te mindkettővel rendelkezel 😂😂😂

2019. febr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ténylegesen sosem volt király?


Mindig csak ilyen látomásokban/hallucinációkban az?

2019. márc. 1. 00:12
 23/52 Alex Fly ***** válasza:
Egyenes ági leszármazottja volt Dávidnak, Izráel Isten által választott királyának. A származása alapján teljes joggal tarthatott volna igényt a trónra...
2019. márc. 1. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:

Sok múlik a hozzáálláson kedves kérdező, ha csak kötözködni szeretnél, ahogy Jézus mondta:



"Mert akinek van, annak adatik, és bővelkedik, akinek pedig nincs, attól az is elvétetik, amije van."


na erre az "igazságtalanságra" varrjál gombot

2019. márc. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:

A kérdésfeltevés miért kötözködés?


Az kevés, hogy ő igényt tarthatott VOLNA a trónra, mert többen származtak akkor is, ma is Dávidtól:


[link]

2019. márc. 1. 14:24
 26/52 BGB ***** válasza:

Kedves Kérdező


Jézus nem a mi világunkban király, hanem egy másik időn kívüli dimenzióbán levő világ vezetője, aki lemondott ottani hatalmáról tisztségeiről "magát megüresitette" , hogy lejöhessen közénk megmenteni ezzel az egész emberi fajt.


Fil 2:5 Annak okáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is,

Fil 2:6 Aki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy [ő] az Istennel egyenlő,

Fil 2:7 Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;

Fil 2:8 És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.

Fil 2:9 Annak okáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza neki oly nevet, amely minden név fölött való;ilátusnál:


Ján 18:33 Ismét beméne azért Pilátus a törvényházba, és szólítja vala Jézust, és monda neki: Te vagy a Zsidók királya?


Ján 18:36 Felele Jézus: Az én országom nem e világból való. Ha e világból való volna az én országom, az én szolgáim vitézkednének, hogy át ne adassam a zsidóknak. Ámde az én országom nem innen való.

Ján 18:37 Monda azért neki Pilátus: Király vagy-e hát te csakugyan? Felele Jézus: Te mondod, hogy én király vagyok. Én azért születtem, és azért jöttem e világra, hogy bizonyságot tegyek az igazságról. Mindaz, aki az igazságból való, hallgat az én szómra.


Mit csinált 30 éves koráig?

Felkészült, tanult -mivelhogy emberként született nem rendelkezett semilyen plussz tudással képességel mint egy ember neki is mindent meg kelett tanulni mint nekünk.


Mit csinált mielőtt megszületett volna a Földre?


Folyton szeretett alkotása az Ember körül tüsténkedett.


Ő volt aki Ábrahámmal foglalkozott és Ő adott vizet kőszikla alakjában Mózesék táborában, hogy megmentse őket a szomjhaláltól

2019. márc. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:

De ha nem ebben a világban király, akkor egyáltalán minek mondják rá, hogy király?


Miért nem találnak neki más címet?


És minek született meg pont Betlehemben? Azt akkor miért kellene szó szerint venni?


Szimbolikusan lehetne Betlehem kórház is Kínában mondjuk. Az is "Betlehem" lenne.

Ezt nem értem így.

2019. márc. 1. 21:34
 28/52 BGB ***** válasza:

"De ha nem ebben a világban király, akkor egyáltalán minek mondják rá, hogy király?"


-Mert a király szó azt jelenti, hogy egy nép vagy ország legmagasabb szintű vezetője irányítója és ez közelíti legjobban Jézus szerepét. Ő fogja a mennyei családban az emberi fajt legmagasabb szinten képviselni Isten előtt és a jövendő új világnak is ő lesz a vezetője stb..


Ha például egy mostani időkről szóló próféciában azt olvassuk, hogy a "világ királyai összefogtak, hogy háborút indítsanak vki ellen..." akkor azt úgy kell érteni, hogy az országok vezetőire (elnökökre, miniszterelnökökre stb.) gondolt a próféta csak az ő idejében még nem léteztek ezek a fogalmak szavak.


"Miért nem találnak neki más címet?"


-Teljesen igazad van, a király szó csak nagyon pontatlanul közelíti Jézus valódi szerepét ezért a hivatalos címe az hogy: Krisztus. A krisztus szó nem csak a királyi hanem a papi hatalmomra is utal, kifejezihogy Jézus Főpap is egyben méghozzá a Melkhisedek rendje szerint.

A papok feladata Isten bemutatása és képviselete a többiek részére. A keresztényeket Isten saját papjainak tekinti, ezért nem lehetnek papok a kereszténységben mert itt mindenki egy kicsit pap. A kereszténység egy család itt mindenki testvér apa-anya és azt, hogy valamelyik testvér a többi fölé kerekedjen és esetleg Pápá-nak hívassa magát azt maga Jézus tiltja meg egy próféciájában mivel ez az út nagyon rossz felé vezet.


"Ti pedig ne hívassátok magatokat Mesternek, mert egy a ti Mesteretek, a Krisztus; ti pedig mindnyájan testvérek vagytok.

Máté 23:9 Atyátoknak [ Pápa(papa) = atya, szent atya] se hívjatok senkit e földön; mert egy a ti Atyátok, aki a mennyben van."


Főpapról versek:


"Lévén annak okáért nagy főpapunk, aki áthatolt az egeken, Jézus, az Istennek Fia, ragaszkodjunk vallásunkhoz. >>

Zsid 4:15 Mert nem oly főpapunk van, aki nem tudna megindulni gyarlóságainkon, hanem aki megkísértetett mindenekben, hozzánk hasonlóan, kivéve a bűnt"


1Pét 2:9 Ti pedig választott nemzetség, királyi papság, szent nemzet, megtartásra való nép vagytok, hogy hirdessétek Annak hatalmas dolgait, aki a sötétségből az ő csodálatos világosságára hívott el titeket



"És minek született meg pont Betlehemben?"


A próféták leírták, hogy milyen jelekről lehet majd megismerni a Krisztust az egyik az volt, hogy Betlehemben fog születni. A zsidók akik várták és vizsgálták ki lehet majd a Messiás, ha azt látták, hogy egy "jelölt" nem onnan származik akkor mondtak olyat, hogy ő nem lehet mert a Messiásnak Betlehemől kell származni [ a próféciák szerin]


Hogy ezen túlmenően van- szimbolikus jelentése, hogy Isten Betlehemet választotta Fia szülőhelyéül nem tudom.

2019. márc. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:

De akkor Te is elismered így, hogy nem is ő Messiás így. Ha a próféták megírták a felismerés módját akkor ő elbukott:


- Betlehemben születik

- királlyá koronázzák

- teljes világbékét hoz


Ezek közül nem teljesült az utolsó kettő. Tehát nem róla beszélnek a próféták.

2019. márc. 2. 12:22
 30/52 anonim ***** válasza:
Azért mert túl macerás lett volna neki egy rendes fiatalkort kitalálni.
2019. márc. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!