Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus miért csak 33 évesen...

Jézus miért csak 33 évesen fedi fel magát?

Figyelt kérdés

Mit csinált addig? Polgári életet élt? Utazgatott?


És miért 33? Miért nem 20 vagy 55 pl?



2019. febr. 27. 19:48
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:

Ki mondja, hogy az a rész egyáltalán a Messiásra vonaztkozik?


Ha nem lesz belőle király az cáfolja a Betlehemes sztorit is. Mivel pont azért kell fizikailag és minden értelemben onnan jönnie, hogy jel legyen.


Hogy a tanítványai szerint így vagy úgy király az érdektelen. Minden mester király a tanítványai szemében. Lehet nekem is kéne pár bősz tanítvány aki majd híreszteli, hogy felkent Isten titokban.


Nem véletlen azért, hogy az úgynevezett felkenése után sem hitt neki szinte senki. Sem a helyi zsidók sem az ott élő más népek. Az ún. feltámadása után is csak pár fő találkozik vele, azoknak a 90%-a meg pont a saját baráti köre...


Azért legalább az utcára kimehetett volna sétálni Jeruzsálemben, vagy mondjuk a Szanhedrinhez. Csak akkor még a végén független szemtanúk is lettek volna.

2019. márc. 4. 11:30
 42/52 Alex Fly ***** válasza:
100%
@41: kiment. Feltámadása után több mint 500 ember találkozott vele...
2019. márc. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 BGB ***** válasza:

„Zsolt 16:10 Mert nem hagyod lelkemet a Seolban; nem engeded, hogy a te szented rothadást lásson.”


„Ki mondja, hogy az a rész egyáltalán a Messiásra vonaztkozik?”


Elég valószínűtlen, hogy Dávid ne az utódjáról a Messiásról prófétálna, de akkor ezek szerint jön még valaki más is aki ráadásul nagyobb is mint a messiás, mivel őt Isten fel fogja támasztani a halálból míg a ti földi Messiásotokat nem. Talán csak nem az Égi Királyról Isten Fiáról van szó?

Te mit gondolsz ?


Ha azt olvasod az újságban, hogy a jövő héten ide látogat az amerikai elnök, akkor úgy értelmezed, hogy idejön valaki és nekünk majd a jövő héten Amerika elnökévé kell választani újra?

Ha azt mondják a próféták, hogy idejön az Isten által kinevezett felkent Király a Messiás akkor mért értelmezed úgy, hogy nekünk majd itt újra kinevezgetni kenegetni kéne azt akit Isten már rég felkent?


“Ha nem lesz belőle király az cáfolja a Betlehemes sztorit is”

Már mér cáfolná? Ha megírják, hogy az USA elnöke Ferihegyre érkezik, akkor ha mi nem választjuk újra az USA elnökévé akkor már nem az? A próféták megírtak, hogy az Isten által küldött Király/ vezető Bethlenembe fog érkezni.


Szerintem Te nagyon nem érted a lényeget. A Messiás nem 2000 éve született , hanem akkor csak idelátogatott. Ő előbb VAN mint Mózes lett és előbb mint Ábrahám és előbb mint az egész föld.

Szerinted kinek mondja Isten, hogy teremtsünk Embert a Mi képünkre és hasonlatosságunkra? És melyik Úr vendégeskedik és eszeget Ábrahámnál két katonája kíséretében. Az Atya akinek nincs teste vagy esetleg a Fiú Messiás. (ószövetség)

“Megjelenék pedig ő neki az Úr a Mamré tölgyesében, és ő ül vala a sátor ajtajában, a hő napon. >>

1Móz 18:2 És felemelé az ő szemeit, és látá, hogy íme három férfiú áll őelőtte. […]

És vőn vajat és tejet, és a borjút, melyet elkészített vala, és eléjük tevé: és ő mellettük áll vala a fa alatt, azok pedig evének.”

Fogalmad sincs ki vendégeskedett nálatok, és ki ékezett apukád városába. Az Egész világegyetem Királya!

2019. márc. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon sántít ez a Te sztorid több ponton is.

Nem győztél meg.

2019. márc. 6. 12:28
 45/52 BGB ***** válasza:

Sajnos nagyon sántít ez a Te sztorid több ponton is.

Nem győztél meg.”


Nem velem vitatkozol, hanem saját profétáidnak nem hiszel. Nem én mondom, hogy a Krisztust az emberek megkínozzák és megölik hanem Ézsaiás.

“Ézs 53:7 Kínoztatott, pedig alázatos volt, és száját nem nyitotta meg, mint bárány, mely mészárszékre vitetik, és mint juh, mely megnémul az őt nyírők előtt; és száját nem nyitotta meg!

Ézs 53:8 A fogságból és ítéletből ragadtatott el, és kortársainál ki gondolt arra, hogy kivágatott az élők földéből, hogy népem bűnéért lőn rajta vereség?!”


És nem én mondom, hogy Isten feltámasztja hanem Dávid.

Ha Jézust kihúzod, ki kell húzzad Dávidot, Mózest, Ézsaiást, mert mind róla írtak, de akkor ki marad nektek?

A prófétáknak nem hittek kortársaik, üldözték őket mert nem azt mondták, amit hallani szerettek volna, hanem az igazságot. 1000 embernől egy ha hitt az már jó, de Isten nem az ezrek miatt küldi őket, akik nem Akarják az igazságot, hanem azon kevesek miatt, akik az Igazságot akarják. Dávid azt mondja Isten azon az alapon választ messiást, hogy “Szeretted az igazságot és gyűlölted a hamisságot”

Ézsaiás azzal a kérdéssel indítja a Krisztusról szóló próféciáját, hogy “Ki hitt a mi beszédünknek..”


A zsidók számára az a kérdés, hogy ki hisz a próféták beszédeinek és ki választja a mindenkori kényelmes farizeusi emberi beszédeket. Ez egy próba!


Ha profétáknak nem AKARSZ hinni, akkor még befejezésképpen megmutatom magának a Messiásnak a kérdését, amivel magát igazolta a zsidó írástudók előtt és amelytől 2000 éve minden írástudó retteg, hogy megkapja.

Jézus azt kérdezi : ha a Messiás csak Dávidnak egy évezredekkel később megszületendő fia lenne, aki néhány évtizedig uralkodna és ő nem is ismeri, akkor mért nevezi és emlegeti Őt uraként Dávid?

Ha egy próféta megjósolná, hogy egy kései rokonod az ENSZ elnöke lesz, Te sem mondanád, hogy majd születni fog a te Urad.

Jézus idézi a 110 zsoltárt

„Zsolt 110:1 Dávidé

Így szól az ÚR az én uramhoz: Ülj a jobbomra, amíg ellenségeidet a lábad alá nem vetem zsámolyul ...

Zsolt 110:4 Megesküdt az Úr és meg nem másítja: Pap vagy te örökké Melkhisedek rendje szerint.”

Örökké az ugye nem néhány évtized?

És hogy mivel érveltek ez ellen az akkori írástudók íme:

Máté 22:41 Mikor pedig a farizeusok összegyülekezének, kérdezé őket Jézus,

Máté 22:42 Mondván: Miképpen vélekedtek ti a Krisztus felől? kinek a fia? Mondának neki: A Dávidé.

Máté 22:43 Monda nekik: Miképpen hívja tehát őt Dávid lélekben Urának, ezt mondván:

Máté 22:44 Monda az Úr az én Uramnak: Ülj az én jobb kezem felől, míglen vetem a te ellenségeidet a te lábaid alá zsámolyul.

Máté 22:45 Ha tehát Dávid Urának hívja őt, mi módon fia?

Máté 22:46 És senki egy szót sem felelhet vala neki; sem pedig nem meri vala őt e naptól fogva többé senki megkérdezni”

2019. márc. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:

Megint az Újszövetségre hivatkozol amikor igazolni akarod...


Kuka.

2019. márc. 8. 23:59
 47/52 BGB ***** válasza:

Eddig az ószövetségi prófétákra hivatkoztam, hogy az újszövetség is szó szerint idézi őket attól azok még ószövetségi írások így azokat kukázod tehát szerinted eddig:


Dávid zsoltárai kuka

Ezsaiás kuka

Ezikiel kuka

Mózes kuka


Ki marad akkor nektek?


Mint írtam, nem akarok neked igazolni semmit csak megmutatom mit írtak a ti prófétáitok a messiásról.


Azt, hogy te kinek hiszel az már a te harcod.



Az újszövetségi részben nem igazoltam semmit csak megmutattam mit tudtak felelni az akkori írástudók erre az ószövetségi kérdésre - a nagy semmit.



És akkor nyisd nagyra kérlek szemetesedet mert gondolom egy újabb ószövetségi tekecset fogsz belevetni, hiszen ez is kicsit másképp jövendöli meg a messiás feladatát mint ahogy az emberek elképzelik és várják, hogy idejön és mindenkit jól lekaratéz, aki mást gondol.



Jézus 30 éves korában kapja meg apjától az Isteni erőt a szent Lelket, a hatalmat amivel bármit megtehet és tettekkel is igazolhatja tanításait. Addig semmilyen csodát nem tett csak felkészült tanult.



"Jézus pedig megtére a Léleknek erejével Galileába: és híre méne neki az egész környéken. >>


Luk 4:15 És ő taníta azoknak zsinagógáiban, dicsőíttetvén mindenektől.


Luk 4:16 És méne Názáretbe, ahol felneveltetett: és beméne, szokása szerint, szombatnapon a zsinagógába, és felálla olvasni.


Luk 4:17 És adák neki az Ésaiás próféta könyvét; és a könyvet feltárván, arra a helyre nyita, ahol ez vala írva:"



Ha megfigyeled ez csak a körülmények leírása az igazolás csak most jön méghozzá magától Ézsaiás prófétától mit mond a messiás:



"Az Úrnak lelke [van] én rajtam, mivelhogy felkent engem, hogy a szegényeknek az evangéliumot hirdessem, elküldött, hogy a töredelmes szívűeket meggyógyítsam, hogy a foglyoknak szabadulást hirdessek és a vakok szemeinek megnyílását, hogy szabadon bocsássam a lesújtottakat"



Ez Ószövetség. Szó szerinti idézet Ézsaiás 6:11, hogy mit kell majd a messiásnak tennie, mi a fő feladata, és mintha az lenne itt írva, hogy gyógyít s nem az, hogy hadakat vezet.


Önjelölt hadakat vezető világmegváltókból sajnos sok volt Mohamedtől Hitleren át Sztálinig és lesz is még.



Gondolom már dobod is Ézsaiást a szemétbe, de akkor dobd utána az újszövetségi csomagolását is mivelhogy összetartoznak. Hogy fogadták az akkori zsidók./ ez nem igazolás csak leírás, kortörténet/



“És behajtván a könyvet, átadá a szolgának, és leüle. És a zsinagógában mindenek szemei ő reá valának függesztve.


Luk 4:21 Ő pedig kezde hozzájuk szólani: Ma teljesedett be ez [az] Írás a ti hallástokra.


Luk 4:22 És mindnyájan bizonyságot tőnek felőle, és elálmélkodának kedves beszédein, amelyek szájából származtak, és mondának: Avagy nem a József fia-e ez?”


Eddig jó; csak, amikor kérésükre Jézus nem akarta magát produkálni, és csodatrükköket bemutatni Apja Szent lelkének segítségével gyorsan megváltozott a hangulat.


“És monda nekik: Bizonyára azt a példabeszédet mondjátok nekem: Orvos, gyógyítsd meg magadat! Amiket hallottunk, hogy Kapernaumban történtek, itt a te hazádban is cselekedd meg azokat.”


És mivel ezt Jézus kerekperec visszautasítja


“És betelének mindnyájan haraggal a zsinagógában, mikor ezeket hallották.


Luk 4:29 És felkelvén, kiűzék őt a városon kívül és vivék őt annak a hegynek szélére, amelyen az ő városuk épült, hogy onnan letaszítsák.


Luk 4:30 Ő azonban közöttük átmenve, eltávozék.



Kérdésem Ézsaiás ezt a tekercsét is a kukába dobtad mert nem egy Napóleon vagy Sztálin típusú messiást jövendől nektek, hanem attól sokkal innteligensebbet.



De itt van magától Ézsaiástól a prófécia az Ószövetségből a messiásról, hogy ne mondd, hogy az újszövetségből igazolok:



“Ézs 61:1 Az Úr Isten lelke van én rajtam azért, mert fölkent engem az Úr, hogy a szegényeknek örömöt mondjak; elküldött, hogy bekössem a megtört szívűeket, hogy hirdessek a foglyoknak szabadulást, és a megkötözötteknek megoldást;


Ézs 61:2 Hogy hirdessem az Úr jókedvének esztendejét, és Istenünk bosszúállása napját; megvigasztaljak minden gyászolót;”



Ez tényleg kuka?


 

2019. márc. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 A kérdező kommentje:
A próféták sosem beszéltek Jézusról. Nagyon összkevered a dolgokat, hogy igazolhass egy hamis prófétát (vagy Messiást) magadnak.
2019. márc. 9. 14:52
 49/52 anonim ***** válasza:
Mohamedán vagy?
2019. márc. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 BGB ***** válasza:

"A próféták sosem beszéltek Jézusról."


A próféták csak Jézusról beszéltek, de semmilyen nevet nem mondtak mivel nem lett volna értelme megnevezni a messiást.


Elmondták, hogy Bethlehemben születik, az emberek halálra adják, száját megnémítja, nem ellenkezik, maga az Isten nevezi ki/keni fel mivel szereti az igazságot, feltámad stb. amit beidéztem neked az Ószövetségi írásokból.


Örülök, hogy hited ellenére sem nyilvánítottad szemétnek Ézsaiás szép képét, ami a messiás szándékát és jellemét mutatja be, gondolom ezt maga a Messiás is pozitívumként értékeli.


"“Ézs 61:1 Az Úr Isten lelke van én rajtam azért, mert fölkent engem az Úr, hogy a szegényeknek örömöt mondjak; elküldött, hogy bekössem a megtört szívűeket, hogy hirdessek a foglyoknak szabadulást, és a megkötözötteknek megoldást;"


Mindazonáltal az Ószövetségi próféták azért utalnak a Messiás nevére, hofy szólítják majd az emberek.


Jézus neve a Josua névből ered aki bevezeti Izraelt az ígéret földjére. Jézus ugyanígy be fogja vezetni népét az új világba ahol nem lesz többé halál, betegség és ahol igazság és békesség lakozik.


ÓSZÖVETSÉG Ézsaiás a messiás születéséről:


" Ézs 9:1 A nép, amely sötétségben jár vala, lát nagy világosságot; akik lakoznak a halál árnyékának földében, fény ragyog fel fölöttük

...

Mert a vitézek harci saruja és a vérbe fertőztetett öltözet megég, és tűznek eledele lészen;

Ézs 9:6 Mert egy gyermek születik nekünk, fiú adatik nekünk, és az uralom az ő vállán lészen, és hívják nevét: csodálatosnak, tanácsosnak, erős Istennek, örökkévalóság atyjának, békesség fejedelmének!

Ézs 9:7 Uralma növekedésének és békéjének nem lesz vége a Dávid trónján és királysága felett, hogy fölemelje és megerősítse azt jogosság és igazság által mostantól mindörökké. A seregek Urának buzgó szerelme művelendi ezt!"


Itt mintha arról lenne szó, hogy ő az örökkévalóság Atyja és jogosság, igazság mostantól mindőrőkké.


Nem tudom akkor ez is kuka-e?


Jézus akkoriban gyakori név volt és Isten kifejezetten megkéri Máriát, hogy így nevezze Fiát.



"Nagyon összkevered a dolgokat,.."


Nincs itt semmi összekeverve, ha kiszeded a szemetesedből Dávid és a többi próféta képeit és összeilleszted kristálytisztán Jézus élete és gondolkodása rajzolódik ki.


Mivel mint látod a messiás nem uralkodni jön hanem segíteni és megmenteni az embereket.


"Jézus pedig előszólítván őket, monda: Tudjátok, hogy a pogányok fejedelmei uralkodnak azokon, és a nagyok hatalmaskodnak rajtuk. >>

Máté 20:26 De ne így legyen közöttetek; hanem aki közöttetek nagy akar lenni, legyen a ti szolgátok; >>

Máté 20:27 És aki közöttetek első akar lenni, legyen a ti szolgátok. >>

Máté 20:28 Valamint az embernek Fia nem azért jött, hogy neki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon, és adja az ő életét váltságul sokakért"



Jézus név jelentése: Iészúsz (Jehósu‘a), héber eredetű tulajdonnév, jelentése: az Úr a szabadulás, a menekülés, az üdvösség.

2019. márc. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!