Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus miért csak 33 évesen...

Jézus miért csak 33 évesen fedi fel magát?

Figyelt kérdés

Mit csinált addig? Polgári életet élt? Utazgatott?


És miért 33? Miért nem 20 vagy 55 pl?



2019. febr. 27. 19:48
1 2 3 4 5 6
 31/52 Alex Fly ***** válasza:

Nem bukott el...

Királlyá lett koronázva, méghozzá ő az egész mindenség királya.

És elhozza a békét az egész világra, ahogyan azt megígérte. Hogy nem azonnal tette ezt meg, az nem sokat jelent: a róla szóló próféciák és a Földre születése között is eltelt egy kis idő... Sehol nem írják, hogy mindent azonnal kell megtennie.

2019. márc. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:
De én is királlyá vagyok koronzáva, akkor melyikőnk a Messiás?
2019. márc. 2. 20:03
 33/52 anonim ***** válasza:
Te nem támadtál fel a halálból, nem is Betlehemben születtél, stb.
2019. márc. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 BGB ***** válasza:

"De akkor Te is elismered így, hogy nem is ő Messiás így. Ha a próféták megírták a felismerés módját akkor ő elbukott:"



Kedves Kérdező



Mint írtam Krisztus nem a neve Jézusnak hanem a címe.


A görög Krisztus (Khrisztosz) szó a héber Messiás kifejezés tükörfordítása. A Messiás pedig azt jelenti, hogy Isten által hivatalosan kinevezett (felkent) Főpap és Király. Például


Mátyás király = Mátyás a magyarok választott királya


Jézus a Krisztus = Jézus az Isten által kinevezett legfelsőbb vezető (Messiás).



"- királlyá koronázzák"



NEM!


Helyesen: a próféciák szerint Isten nevezi ki (keni fel). Mint a Zsoltárokban prófétálják.


“Zsolt 45:8 g Szereted az igazságot, gyűlölöd a gonoszságot, azért kent fel Isten, a te Istened öröm olajával társaid fölé”


Az embernek nincs joga és szakértelme megmondani Istennek, hogy kit nevezzen ki az alapítandó új világ vezetőjének. Ugyanis ez a világ most a Sátán szellemi vezetése alatt áll és ennek hamarosan pusztulnia kell. Az emberiség már készen áll ennek a prófécia beteljesítésére, elég ha az atomfegyverekre vagy a mohóságon és kizsákmányoláson alapuló gazdaságra gondolunk.



Jézus azonban nem csak a mi világunk, hanem Isten minden munkája felett Úr és vezető, az angyalok felett is.


“Annak okáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza neki oly nevet, amely minden név fölött való;


Fil 2:10 Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké”



- teljes világbékét hoz


De nem ebben világban, ami pusztulásra van ítélve, hanem az újban amelyben az ígéret szerint igazság lakozik és Isten minden könnyet letöröl az emberek szeméről.


"2Pét 3:12 Akik várjátok és sóvárogjátok az Isten napjának eljövetelét, amelyért az egek tűzbe borulva felbomlanak, és az elemek égve megolvadnak!

   2Pét 3:13 De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, amelyekben igazság lakozik."


----


- “De én is királlyá vagyok koronzáva, akkor melyikőnk a Messiás?”


Az, hogy az emberek kit mivé koronáznak, ki nevezteti magát prófétának, királynak stb. nem számít! Csak az, hogy Isten kit nevez annak.


/de az nem árt, ha szereted az igazságot, és gyűlölöd a hamisságot, mert látod Istennél ez volt a szempont/



A próféciák arról szólnak, hogy az emberek (nagy része) nem fogja felismerni az Isten által kinevezett királyt ezért megkínozzák és kivetik maguk közül.


Akik pedig abban hisznek, amiben Jézus azok követik és ezeket úgy hívják keresztények mert a keresztény szó jelentése : = Krisztus követő tehát az Isten által kinevezett királyt és nem az emberek által kinevezett király követői.



A próféciák 100 %-ig beváltak Krisztusról ezt magad is megítélheted ha öszehasonlítod Ezsaiás próféta próféciáját a Krisztusról, Jézus életével. Ézsaiás látja a a 700 év múlva eljövő Krisztus szenvedéseit kortársaitól. /És persze ha szereted az igazságot és hiszel a próféták tanításainak/



“Ki hitt a mi tanításunknak, és az Úr karja kinek jelentetett meg? >>


Ézs 53:2 Felnőtt, mint egy vesszőszál Őelőtte, és mint gyökér a száraz földből, nem volt neki alakja és ékessége, és néztünk reá, de nem vala ábrázata kívánatos! >>


Ézs 53:3 Utált és az emberektől elhagyott volt, fájdalmak férfia és betegség ismerője! mint aki elől orcánkat elrejtjük, utált volt; és nem gondoltunk vele. >>


Ézs 53:4 Pedig betegségeinket ő viselte, és fájdalmainkat hordozá, és mi azt hittük, hogy ostoroztatik, verettetik és kínoztatik Istentől! >>


Ézs 53:5 És ő megsebesíttetett bűneinkért, megrontatott a mi vétkeinkért, békességünknek büntetése rajta van, és az ő sebeivel gyógyulánk meg. >>


Ézs 53:6 Mindnyájan, mint juhok eltévelyedtünk, ki-ki az ő útára tértünk; de az Úr mindnyájunk vétkét ő reá veté. >>


Ézs 53:7 Kínoztatott, pedig alázatos volt, és száját nem nyitotta meg, mint bárány, mely mészárszékre vitetik, és mint juh, mely megnémul az őt nyírők előtt; és száját nem nyitotta meg! >>


Ézs 53:8 A fogságból és ítéletből ragadtatott el, és kortársainál ki gondolt arra, hogy kivágatott az élők földéből, hogy népem bűnéért lőn rajta vereség?! >>


Ézs 53:9 És a gonoszok közt adtak sírt neki, és a gazdagok mellé [jutott] kínos halál után: pedig nem cselekedett hamisságot, és álnokság sem találtatott szájában. >>


Ézs 53:10 És az Úr akarta őt megrontani betegség által; hogyha önlelkét áldozatul adja, magot lát, és napjait meghosszabbítja, és az Úr akarata az ő keze által jó szerencsés lesz. >>


Ézs 53:11 Mert lelke szenvedése folytán látni fog, [és] megelégszik, ismeretével igaz szolgám sokakat megigazít, és vétkeiket ő viseli. >>


Ézs 53:12 Azért részt osztok neki a nagyokkal, és zsákmányt a hatalmasokkal oszt, mivelhogy életét halálra adta, és a bűnösök közé számláltatott; pedig ő sokak bűnét hordozá, és a bűnösökért imádkozott! >


És akkor tegyük ide még Jézus utolsó szavait, amit az őt meg nem értő és a kerszten is gúnyoló kórtásai kapcsán mond.


"Mikor pedig elmenének a helyre, mely Koponya [helyének] mondatik, ott megfeszíték őt és a gonosztevőket, egyiket jobb kéz felől, a másikat bal kéz felől. >>

Luk 23:34 Jézus pedig monda: Atyám! bocsásd meg nekik; mert nem tudják mit cselekesznek. Elosztván pedig az ő ruháit, vetének reájuk sorsot. >>

Luk 23:35 És a nép megálla nézni. Csúfolák pedig őt a főemberek is..."

2019. márc. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 A kérdező kommentje:

De akkor minek írja a Biblia, hogy királlyá koronázzák ha sosem teszik meg?


Mi értelme egy ilyen hazugságnak?


Amúgy apumék izraelben Betlehemben éltek gyerekkoruktól fogva. Rajta keresztül én is betlehemi vagyok. Isten ezt is mondhatja akár. Szimbolikusan.


A Messiásról sosem írja egyik próféta sem, hogy fel kéne támadnia a halálból. Ezt Te költöd most hozzá. Nincs a listán a valóságban, ragaszkodjunk jobban Isten szavához azért.

2019. márc. 3. 14:17
 36/52 anonim ***** válasza:
Feltámadás, összefoglalás: (1) A pátriárkák hittek a halottak feltámadásában (vö. 1Móz 22,5 a Zsid 11,19-cel; Jób 19,25-27) és a próféták kijelentették azt (Ézs 26,19; Dán 12,2.13; Hós 13,14), és az újra életre támadt halottak csodái fel vannak jegyezve az ÓSZ-ben (2Kir 4,32-35; 13,21). (2) Jézus Krisztus visszaadta az életet a halottaknak (Mt 9,25; Lk 7,12-15; Jn 11,43-44), és előre megmondta saját feltámadását is (Jn 10,18; Lk 24,1-8). (3) Testek feltámadása követte Krisztus feltámadását (Mt 27,52-53), és az apostolok halottakat támasztottak fel (Apcsel 9,36-41; 20,9-10). (4) Két feltámadás még jövőbeli, melyek mindazokat magukban foglalják, „akik a koporsókban (sírokban) vannak” (Jn 5,28). Ezeket úgy különbözteti meg egymástól az Ige, mint az „első feltámadás”-t, mely az „élet feltámadása” (Jn 5,28-29; 1Kor 15,22-23; 1Tesz 4,14-17; Jel 20,4-6), és a „második feltámadás”-t, mely a „kárhozat feltámadása”, vagyis az ítéleté (Jn 5,28-29; Jel 20,5-6.11-13). Ezeket egy ezeréves időszak választja el egymástól (Jel 20,5). Az „első feltámadás”, az életre, Krisztus második eljövetelekor fog bekövetkezni (1Kor 15,23), a gyülekezeti korszak hívői ekkor a levegőégben találkoznak vele (1Tesz 4,16-17); és a nagy nyomorúság korszakának vértanúi a nagy nyomorúság végén támadnak fel, amikor Krisztus visszatér a földre, hogy megalapítsa az ezeréves birodalmat. Az ÓSZ-i hívők szintén részt vesznek az első feltámadásban. Egyesek feltételezik, hogy ők a Gyülekezettel fognak feltámadni (1Tesz 4,16-17; 1Kor 15,51-53), a nagy nyomorúság előtt; mások azt gondolják, hogy jobban összhangban van az ÓSZ-i írásokkal, ha az ÓSZ-i hívők a nagy nyomorúság utáni feltámadásban vesznek részt (Jel 20,4-6), mivel mind Ézsaiás, mind Dániel úgy említi az ÓSZ-i szentek feltámadását, mint ami a nyomorúságos idő után megy végbe (Ézs 26,16-21; Dán 12,1-3). (5) A halandó test úgy viszonyul a feltámadási testhez, mint az elvetett gabonamag az aratáséhoz (1Kor 15,37-38); a feltámadási test romolhatatlan, dicsőséges, erős és szellemi (1Kor 15,42-44.49). (6) Az élő hívők teste ugyanakkor egy pillanat alatt átváltozik (1Kor 15,50-53; Filippi 3,20-21). Az élőnek ezt az átváltozását és a Krisztusban meghaltak feltámadását nevezik „testünk megváltásának” (Róm 8,23; vö. Ef 1,13-14). És (7) az ezer év után következik el a feltámadás az ítéletre (Jn 5,29). A gonosz halottak feltámadási teste nincs leírva. Ők a tetteik szerint ítéltetnek meg és a tűz tavába vettetnek (Jel 20,7-15).
2019. márc. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:

"A Messiásról sosem írja egyik próféta sem, hogy fel kéne támadnia a halálból."


Azért met Ő a feltámadás😁


Mint ahogy az égröl se írja egyik próféta sem hogy kék.

2019. márc. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 BGB ***** válasza:

“De akkor minek írja a Biblia, hogy királlyá koronázzák ha sosem teszik meg?”



A Biblia sehol nem írja tudtommal, hogy az emberek királlyá koronázzák. Esetleg beidéznéd pontosan mire gondolsz?


A zsidók kiolvasták az írásokból, hogy egy nagy király (Messiás) fog nekik születni és nyilván úgy képzelték, hogy akkor ők majd megkoronázzák. Csak ők egy földi királyra számítottak és ennél sokkal többet kaptak. Maga a világmindenség Királya született hozzájuk emberi testben. Ezért nem értik, hogy mért nem csak őket vezeti pedig Mózes pontosan leírta: Ábrahám arra szerződött Istennel, hogy az ő utódjában a világ összes népe Áldást fog kapni.

Isten nem egy harács és elnyomó népet akart saját népéből, hanem olyat, aki a többi nép számára is Adni tud. Istennél nem az számít nagynak, hogy valaki erős elvenni tud, mivel ő is attól nagy, hogy mindenkinek Ő ad és Ő senkire nincs rászorulva. Isten olyan népet akart akin keresztül az emberiségnek tud adni és a zsidók adtak is Ábrahám, Mózes, Jézus, Pál, Péter apstolok és a többiek.


“Jézus pedig előszólítván őket, monda: Tudjátok, hogy a pogányok fejedelmei uralkodnak azokon, és a nagyok hatalmaskodnak rajtuk.


Máté 20:26 De ne így legyen közöttetek; hanem aki közöttetek nagy akar lenni, legyen a ti szolgátok; >


Máté 20:27 És aki közöttetek első akar lenni, legyen a ti szolgátok.


Máté 20:28 Valamint az embernek Fia nem azért jött, hogy neki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon, és adja az ő életét váltságul sokakért”



Íme a szerződés, ami Ábrahámmal köttetett idevonatkozó része:


“És monda az Úr Ábrámnak: Eredj ki a te földedből, és a te rokonságod közül, és a te atyádnak házából, a földre, amelyet én mutatok neked.


1Móz 12:2 És nagy nemzetté teszlek, és megáldalak téged, és felmagasztalom a te nevedet, és áldás leszel.


1Móz 12:3 És megáldom azokat, akik téged áldanak, és aki téged átkoz, megátkozom azt: és megáldatnak te benned a föld minden nemzetségei”


---



“A Messiásról sosem írja egyik próféta sem, hogy fel kéne támadnia a halálból. Ezt Te költöd most hozzá.”



Én ugyan még nem írtam és nem költöttem neked a feltámadásról sokat, viszont Dávid próféta szép zsoltárt költött róla (16. Zsolt), amit Péter apostol szó szerint idéz is a 2000 évvel ezelőtt zsidóknak mivel őket is foglalkoztatta ez a kérdés. Hiába ahogy Salamon mondja “Nincs új a nap alatt” 🙂



“Izraelita férfiak, halljátok meg e beszédeket: A názáreti Jézust, azt a férfiút, aki Istentől bizonyságot nyert előttetek erők, csodatételek és jelek által, melyeket ő általa cselekedett Isten ti köztetek, amint magatok is tudjátok”


…..


Kit az Isten feltámasztott, a halál fájdalmait megoldván; mivelhogy lehetetlen volt neki attól fogvatartatnia.


Apcs 2:25 Mert Dávid ezt mondja ő róla: Magam előtt láttam az Urat mindenkor, mert ő nekem jobb kezem felől van, hogy meg ne tántorodjam.


Apcs 2:26 Annak okáért örvendezett az én szívem, és vigadott az én nyelvem; annak felette az én testem is reménységben nyugszik.


Apcs 2:27 Mert nem hagyod az én lelkemet a sírban, és nem engeded, hogy a te szented rothadást lásson.


Apcs 2:28 Megjelentetted nekem az életnek utait; betöltesz engem örömmel a te orcád előtt. >>


Apcs 2:29 Atyámfiai férfiak, szabad nyilván szólanom ti előttetek Dávid pátriárkáról, hogy ő megholt és eltemettetett, és az ő sírja mind e mai napig minálunk van.


Apcs 2:30 Próféta lévén azért, és tudván, hogy az Isten neki esküvéssel megesküdött, hogy majd az ő ágyékának gyümölcséből támasztja a Krisztust test szerint, hogy helyeztesse az ő királyi székébe,


Apcs 2:31 Előre látván [ezt], szólott a Krisztus feltámadásáról, hogy az ő lelke nem hagyatott a sírban, sem az ő teste rothadást nem látott.


Apcs 2:32 Ezt a Jézust feltámasztotta az Isten, minek mi mindnyájan tanúbizonyságai vagyunk.

2019. márc. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 A kérdező kommentje:

Vágjuk már ki ezeket az újszövetségi részeket, mert önmegerősítésre íródtak.

Támaszkodjunk az eredeti Bibliára. Az a biztos.


Ha én Messiás vagyok, szívesen íratok magamról Józsika evangéliumát, Renátó látomasait és Szomszédok cselekedeteit. Csak az bibi, hogy érdektelen források, mert mindegyik azért íródik, hogy engem igazoljon.


Király: ki az a félkegyelmű hülye (már bocsi) aki szimbolikusan értelmezi a királyt, ha egyszer még direkt céloz is rá, hogy Dávid Királytól származik. Aki nagyon is, hogy szó szerint volt király. Trón, palota stb.


Ilyen baromságot ritkán olvas azért az ember. Nemsokára szimbolikusan a felhők fölött a titkos láthatatlan koronát álmomban a fejemre rakom, de én már Császár leszek akkor, mert az a minimum.

Sőt, főpolgármester is leszek ősztől. De csak szimbolikusan...

Meg NATO főtitkár tervezek még lenni, mondjuk a NATO erről semmit nem tud, de az az ő bajuk szerintem.

2019. márc. 4. 00:52
 40/52 BGB ***** válasza:

„Vágjuk már ki ezeket az újszövetségi részeket, mert önmegerősítésre íródtak.”


Kedves Kérdező


Ha nem tűnt volna fel én pont Ószövetségi részeket írtam kérdéseidre.

Hol van írva, hogy a Messiást emberek koronázzák meg? /helyesen kenik fel, mivel a zsidók nem koronáztak hanem felkentek/

Sehol! Dávid (ó szövetség) viszont kifejezetten azt írja, hogy Isten maga keni fel a Krisztust. Ami arra utal, hogy esetleg Ő nem is a mi világunkban király hanem egy nálunk magasabb szintű világ vezetője.


“Zsolt 45:8 g Szereted az igazságot, gyűlölöd a gonoszságot, azért kent fel Isten, a te Istened öröm olajával társaid fölé


Dávidról és Saulról leírják, hogy az emberek, hogy kenték fel őket királlyá.


Ha Te azt képzeled hogy egy másik ország elnöke vagy az buta képzelgés, de ha ott tényleg megválasztanak, akkor bár itt nem vagy senki, de ott tényleg elnök vagy.


Ézsaiás (ó szövetség) leírja, hogy a Messiást nemhogy királlyá választják az emberek hanem kivégzik.


Dávid ( ó szövetség) leírja, hogy Isten nem engedi, hogy Fia lelke a Seolban raboskodjon hanem feltámasztja.


Kérdésem: szerinted akkor Dávid téved és a Messiásnak mégsem kell feltámadnia? Ez persze azt jelenti, hogy akkor Dávid nem is próféta és az egész ószövetség kuka.

Vagy esetleg mégis fel kellett támadnia és akkor minden stimmel Ézsaiás Ezékiel sem tévednek.

A zsoltár ( ószövetség) mégegyszer:


„Zsolt 16:10 Mert nem hagyod lelkemet a Seolban; nem engeded, hogy a te szented rothadást lásson.”

2019. márc. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!