Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő emberek, miért hisztek...

Hívő emberek, miért hisztek Istenben? Ateisták, milyen érveitek vannak Isten létezésével szemben?

Figyelt kérdés
Miért hisztek Istenben? Vagy miért nem hisztek benne?

2019. márc. 14. 19:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
54%

Nem hiszek benne...

Mivel semmi bizonyíték sincs rá.


Volt pár kérdésem, amit papnak tettem fél, és nem tudott értékelhető válasszal szolgálni...

Miért születnek csecsemők úgy, hogy súlyos betegek?

Miért vannak gyógyíthatatlan betegségek?

Miért halnak meg ártatlan emberek balesetekben?


Hívő emberektől azt szoktam kérdezni, miből gondolja, hogy az az Isten a valódi akiben ő hisz? Van még pár másik vallás.Erre sem kaptam még kielégítő választ.

2019. márc. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
4%
Ha lenne Isten, nem történne annyi rossz a világban. És nem lenne gyűlölet meg rosszindulat se.
2019. márc. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
24%

#1


Az kérdéseid maximum a gondviselő istenbe vetett hitet rengetik meg, esetleg cáfolják.


A deista istenképet nem. Én például abban hiszek, hogy Isten nem igazán (esetleg egyáltalán nem) szól bele a világunk működésébe, hanem természeti törvények irányítják azt.

2019. márc. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
15%

Volt már párszor a kérdés... nem akarsz visszaolvasni?

Istenben nem kell hinni, vagy nem hinni, mert nem létezhet.

Lehetetlen a létezése.

2019. márc. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
51%
Mivel tudják bizonyítani, hogy az az isten létezik, akire a keresztények gondoltak? Az ókorban a görögök több istenben hittek, az elött meg halál tudja miben. Mitől lehet jobban elhinni isten létezését, mint mondjuk az unikornisokét? Az utóbbi még hihetőbbnek is tűnik, mivel egy valódi állathoz, a lóhoz hasonlít.
2019. márc. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
0%

Már legalább 12-szer leírtuk, hogy miért nem létezhet ez az isten. TÉNYLEG nem akarsz visszaolvasni?

Azért, mert nem lehetséges, hogy egyszerre legyen végtelenül jó és igazságos, hatalmas és mindent előre tudó.

Plusz még közben teremtsen egy ilyen világot is.

Ezekből sok önmagában sem lehetséges - de így együtt tuti, hogy nem.

2019. márc. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
20%

Ugyanannyira letezhet Isten, mint ahogy én egy unikornis vagyok (de nem az a szivárványos, hanem a sima, fehér, minimalista) és úgy írok most nektek.

Bizonyítsatok be az ellentettjet! Sehogy nem tudjátok.

Miért is?

Hogyha eljönnetek a hazamba, kinyitnam az ajtót, látjátok hogy ember vagyok.

Tudok érvelni: alakot változtattam .

Kiderül hogy van egy kamera a szobámban ami élőben közvetít. Pont látszik amikor válaszolok, és látszik, hogy ember alakú vagyok.

Tudok érvelni: az unikornis alakom úgy veri vissza a fényt, hogy ember alakot lássunk a kamerán.



Azaz... Soha nem tudjuk a mostani információnkkal megmondani hogy van-e Isten, nincs-e, milyen Isten stb...

2019. márc. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
67%

Tudom hogy létezik Isten, pedig mérnökként végeztem, ami a nagyon tudományos ateisták szerint nem lehet.

Pedig az ateisták egyszerűen nem veszik észre hogy létezik. Nem tudom miért, de ez szomorú.

Ez a világ pedig azért ilyen tökéletlen, mert ez még csak a próbatétel az örök élet előtt. Itt kell bizonyítanod jó ember vagy-e. Ha tökéletes lenne, nem tudnánk semmi jót hozzáadni, nemde?

2019. márc. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
71%

Miért hiszek Istenben? Mert kicsi koromtól kezdve ezt nevelték belém, bibliai meséken nőttem fel, és jártam hittan órákra, ahol tényleg jó volt a hangulat. Istentiszteletekre nem járok vasárnap,de ha bemegyek a templomba,mondjuk egy ifire, az mi.dg olyan megnyugvással tölt el. Jó a hangulat, mindenki kedves, aranyos,nem gondol rosszat, nincs semmi negativitás. Szeretem. régen lefekvés előtt mindig imédkoztam,Mert ez egy ilyen kis nap összefoglaló volt, csak jóleett a kis lelkemnek.

Így idősebb fejjel,hogy tanuljuk a vallások létrejöttét,meg ez a sok kisze-kusza mindenséget, én nem feltétlen állítom,hogy hiszek istenben. Nem is tagadom ugyan. Nem tudom mit hiszek. Nem vetem meg egyik álláspontot sem. Elfogadom mindenki véleményét.

Igazából nekem anyukám tanította,hogy van isten,üs amit a kisgyerek a szüleitől hall,az úgy van:). Ha van isten,ha nincs, szeretem a hívő embereket,mert ahányat csak ismerek egy rossz szavam nem lehet rájuk. Jóságosak,és tényleg mindenben a jót keresik.

Jó most nem azt mondom,hogy egy sorozatgyilkos nem hihet istenben...bahh..annyi gobdolatom lenne,inkább befejezem,mert lassan ípk ide egy könyvet😂...mindegy én azt hiszem belezavarodtam a gondolatmenetembe. Remélem kielégítő választ adtam azért:D

2019. márc. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Rachel Warner ***** válasza:
29%

Érveim Isten létezésével szemben? Előbb inkább a létezéséről kéne valami, nem?


-egy agnosztikus-

2019. márc. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!