Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő emberek, miért hisztek...

Hívő emberek, miért hisztek Istenben? Ateisták, milyen érveitek vannak Isten létezésével szemben?

Figyelt kérdés
Miért hisztek Istenben? Vagy miért nem hisztek benne?

2019. márc. 14. 19:38
1 2 3
 21/29 KZitus ***** válasza:
55%

Szia

Azért kezdtem kutakodni Isten létezése után, mert lehetetlennek tartottam, hogy az a csoda:ÉLET csak úgy magától, és főleg cél nélkül jött létre. Honnan vagyunk, miért vagyunk, és merre tartunk?....sok más kérdés is foglalkoztatott.....Engedd meg, hadd ne részletezzem, mennyi mindent néztem, kutattam, végül a Bibliát is elővettem, és az teljesen meggyőzött egy értelmes, hatalmas erővel, és más megnyirő tulajdonságokkal rendelkező szerető Teremtőről. Többek között ez is:„Természetesen minden háznak van építője, aki pedig mindent megalkotott, az Isten az” Zsidók 3:4.

És ez nem ad okot, hogy ne csak higgyek, de szeressem is nagyon?:"Hiszen értékes vagy a szememben,

tiszteletre méltónak tartalak és szeretlek."Ézsaiá 43:4

Szóval én tényleg nem csak hiszem, de imádom is Jehova Istenemet :-)

2019. márc. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
47%
Zitus... Ha a világnak kell hogy legyen teremtője, mert olyan csodás, akkor Isten, aki teremtette az még csodásabb. Ezen a logikán haladva neki is kellett egy teremtője legyen
2019. márc. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
40%
És nőként hogy tudsz szeretni olyan Istent aki konkrétan azt mondja, hogy uralkodjon a férj rajta és ha megerőszakolták vegyék feleségül. Te olvastad a bibliát?
2019. márc. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
34%

Javítalak:

"Ateistának nincs érve istenEK létezésével szemben"

Egy-egy konkrét istennel szemben lehet.

Pl. a keresztények istene garantáltan nem létezik.

2019. márc. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
44%

Én nem hiszem, hanem tudom hogy van :) Túl sok megtapasztalásom volt ahhoz, hogy ne higgyek benne.


Első válaszoló... ha esetleg még olvasnád a válaszokat: a kérdéseidre nem a vallásokban fogsz választ kapni. Én évekkel ezelőtt egy könyv miatt "keveredtem" a spirituális gondolatok közelébe. Ha pár évvel ezelőtt valaki azt mondta volna nekem, hogy természetgyógyász leszek, kiröhögöm... Ma az vagyok.. mellette kineziológiát is elvégeztem, jelenleg asztrológiát tanulok. A tanulmányaim alatt sok mindent megtapasztaltam, ami miatt engem már senki nem tud meggyőzni arról, hogy Isten nem létezik.

Azok a kérdések, amiket te feltettél, engem is mindig foglalkoztattak. Mára (számomra) mindegyikre teljesen logikus és érthető magyarázatot találtam.

2019. márc. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
67%

"Ateisták, milyen érveitek vannak Isten létezésével szemben?"


Ha pontosan meghatározod, mi az az isten, válaszolok a kérdésre.

2019. márc. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 KZitus ***** válasza:

22-es hszóló

Ne a saját logikádat kövesd. miközben "ismerkedel" Istennel. Engedd, hogy az Ő szelleme vezessen, és akkor megérted Isten "logikáját", amely homlokegyenest más, mint az emberi gondolkodás. Erről beszélt bővebben Pál apostol a Korintuszi gyülekezetnek az első levelében. Csak egy idézet ebből:

"Melyik ember tudja, milyen gondolatai vannak a másik embernek? Azt csak annak az embernek a szíve tudja. Ugyanígy Isten gondolatait sem ismerte meg senki, csak Isten szelleme. Mi pedig nem a világ szellemét kaptuk, hanem azt a szellemet, amely Istentől van, hogy megismerhessük azokat, amiket Isten adott nekünk kedvesen. Ezekről beszélünk is, de nem emberi bölcsesség által tanított szavakkal, hanem a szellem által tanítottakkal, szellemi dolgokat szellemi szavakkal magyarázva.

Testi ember azonban nem fogadja el mindazt, amit Isten szelleme feltár, mert bolondságnak tekinti azokat, és nem tudja megismerni őket, mert szellemi módon kell megvizsgálni azokat. De a szellemi ember mindent megvizsgál, őt azonban egyetlen ember sem vizsgálja meg. Mert „ki ismerte meg Jehova gondolkodását, hogy oktathatná őt”? Mi azonban ugyanúgy gondolkodunk, mint Krisztus." 1Kor 2:11-16 Pál itt az Ézsaiás 40:13-at idézi.

2019. márc. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 KZitus ***** válasza:
0%

23-as hszóló (azt hiszem te írtad a 22-es kommentet is?)


"És nőként hogy tudsz szeretni olyan Istent aki konkrétan azt mondja, hogy uralkodjon a férj rajta és ha megerőszakolták vegyék feleségül. Te olvastad a bibliát?" - már hogyne olvastam volna:-)

De a házasságra az a legjobb elrendezés, amelyet Isten állított fel. Az, hogy a férfi a család feje, az nem azt afajta "uralkodást" jelenti a nő fölött, ahogyan ma a férfiak többsége teszi.

Isten leíratta azt is, mit jelent ez a fajta "uralom"

pl.Efézus 5:22–24

"A feleségek rendeljék alá magukat a férjüknek, mint az Úrnak, mert a férj feje a feleségének, mint ahogy Krisztus is feje a gyülekezetnek, hiszen ő a megmentője ennek a testnek. Igen, ahogy a gyülekezet alárendeli magát Krisztusnak, úgy a feleségek is rendeljék alá magukat a férjüknek mindenben."

Tudod mit jelent az az alárendeltség, "mint az Úrnak"? Ha nem tudod, akkor figyeld meg kérlek az evangéliumokban, hogyan bánt Krisztus a nőkkel, és a nők Krisztussal.

Miért hasonlítja a nő alárendeltségét(a flrjlnek) a gyülekezet alárendeletségét Ktisztusnak? Ez sok mindent elárul. Aki megtanulja ezt hogyan kell, az szem előtt tartja Péter íntését:1Péter 3:7

"Ugyanígy, ti férjek, továbbra is az ismeretnek megfelelően lakjatok velük. Tiszteljétek őket mint gyengébb edényt – a női nemet –, mivel veletek együtt ők is örökösei az élet ajándékának, hogy imáitok akadályba ne ütközzenek." Amelyik férj nem így bánik a feleségével, az imái nem jutnak l Istenhez, mert "akadályba" ütközik.

"...uralkodjon a férj rajta..." - ugye nam gondolod azt, hogy Isten a kegyetlen uralkodásnak adott itt tág teret?!

2019. márc. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Isten bennünk él. Minden hívő ember szívében. Csak ott van jelen ahol hittel hívják őt az életükbe. Hivhatjuk úgy is hogy isten mi magunk vagyunk. A Jobbik énünk, tudatunk, belső csodának, jó sorsunk.... Mindegy minek hívjuk, de abban biztos vagyok, hogy mi magunk hívjuk életre.
2019. szept. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!