Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan, és miért van az, hogy...

Gusztos Zoli kérdése:

Hogyan, és miért van az, hogy Jehova Tanúi között, egy roma ember nincs?

Figyelt kérdés
Ők, nem is számítanak embernek Jehova Tanúi szerint?
2019. máj. 14. 03:34
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%
Néhány hónappal ezelőtt az utcán egy roma asszony akarta rámsózni az őrtornyot, szóval ez az állításod nem igaz.
2019. máj. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
93%

Bár én nem lettem tanú, de ez szerintem régió függő.


Nálunk Borsodban rengetek cigány tanú volt, néhány gyülekezet szinte csak belőlük áll. Pl így spontán Edelény, de Borsodban mindenhol megtalálhatóak (bár ezzel gondolom nem mondtam újat :D)

2019. máj. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
71%
2019. máj. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
30%
Istennek nem számít, hogy ki milyen származású. Neki mindenki a gyermeke. Nálunk, Kárpátalján rengetek roma Jehova Tanúja van. Sőt a legjobb barátaim roma Tanúk. Gyere és győződj meg róla a saját szemeddel, hogy nem teszünk különbséget senki között.
2019. máj. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
54%

Na várjunk,igazán nem kukacoskodásból,de az első válaszoló,aki valami értelmet kinézett a cigányokból le van pontozva,az alatta lévő,aki (nem biztos,hogy szándékosan) de általánosított rájuk,hogy nincs pénzük,az 100%-ot kapott. Mi ez?

A kérdésre: úgy általánosságban nem tudok nyilatkozni,de az én roma ismerőseim pl sokkal büszkébbek annál,hogy egy ilyen agymosó szektának alávessék magukat. Ha valami érthetetlen okból tanúk lennének,max 5 percet adnék nekik,az első adandó alkalommal visszaszájalnának a véneknek és repülnének. Nem nagyon bírják az efféle korlátozást.

2019. máj. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
40%

@RachelWarner


Valószínű azért, mert a második válaszoló hsz-a közelebb áll a valósághoz.

2019. máj. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
49%
szerintem az első is és a második is helyes válasz. csak mindkettő ELLENKEZŐ oldalról szól. hiszen ÉSZ kell ahoz hogy ne engedje magát befolyásolni, önálló saját állaspontjával csak azért vissza pofázzon ha szerinte hülyeséget mondanak neki. aki nem eléggé értelmes,az fel sem ismeri hogy megvezetik és el is türi. A szektás másik oldal meg persze pénz miatt eleve nem is erőlteti.
2019. máj. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
73%

@16:34


Vagy egyszerűen csak annyira egyszerű ember mint a faék, és mélységesen hidegen hagyja az élet és az azon túl "misztériuma", szóval fel sem merül benne, hogy bármiféle vallással foglalkozni akarjon.

2019. máj. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
igen , talán ez a legnagyobb többséget jellemző valóban mint ok. sajnos.
2019. máj. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%
Ezt miért állítod? Jehova Tanúi nem személyválogatók.
2019. máj. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!