Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mennyi az esély,...

Szerintetek mennyi az esély, hogy az ősrobbanást egy intelligens lény (Isten) hozta létre?

Figyelt kérdés

2019. máj. 30. 20:48
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:

Engem az érdekel, amit a keresztény vallás hat nap intervallumban adott meg, hogy miképpen jött létre és hogyan alakult, alakul a világunk, miképpen jöttek létre az univerzumban az objektumok és milyen a fejlődési, alakulási periódusuk, miképpen működnek, milyen jelenségek tapasztalhatók és miképpen magyarázhatjuk azokat.

Miképpen működnek a csillagok, milyen összefüggések vannak fizikai, kémiai szempontból, hogyan alakultak ki az elemek és mik a jellemzőik, az elektromágneses sugárzások sajátosságai, részecskéi, stb...

A Föld tekintetében az, hogy miből áll bolygónk, hogyan jöttek létre a geológiai képződmények, a bioszféra tekintetében az élőlények fejlődése, kialakulása és jellemzőik, minél nagyobb és pontosabb részletességgel, hasonlóságaik és különbözőségeik, stb...

Nem mondom, hogy nem érdekelne egy intelligens lény, ha erre bármilyen csekély jel mutatna, de érdeklődésem továbbra is a fent jelzett ismeretek felé tendálna akkor is, mert ezt ítélem hasznos tudásnak, amit fel is tudunk használni.

2019. máj. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a fizikai törvényszerűségekre gyanakodnék, amiből még nyilvánvalóan nem ismerünk mindent, de ha egyszer valaki rájön, már nem is tűnik olyan isteninek az egész. Kb. mint amikor még ős eleink az éjszaka és nappal váltakozását vélték isteni csodának.
2019. máj. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 A kérdező kommentje:

"Na de eleve honnan jött az, hogy az ősrobbanás hozta létre a világegyetemet? Az ősrobbanás elmélete szerint világegyetem létezett az ősrobbanás előtt is, hisz az egész egy körforgás. Robbanás, tágulás, zsugorodás, összeomlás, majd újra az egész. Ehhez nem kell isteni magyarázat."


Igen tudom, de mi miatt kezdődött el az egész? Nekem elég felfoghatatlan, hogy a semmiből létrejön egy világegyetem majd összezsugorodik és lesz egy újabb tágulás. Valaminek el kellett indítania a folyamatot szerintem. Ezért feltételezhető, hogy Isten teremtette. Ez a ma 22:03 as válasz írójának is egy "válasz"

2019. máj. 30. 22:29
 14/56 anonim ***** válasza:
100%

Miért pont a te Istened?

Egyébként a folyamat, az ami érdekes, az, hogy az hogyan zajlott.

Na rendben, mondjuk Isten indította el a folyamatot, de miképpen és pontosan milyen folyamatot?

Ez a lényeg, ami fontos.

2019. máj. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 A kérdező kommentje:
Ma 22:41 Azt a folyamatot ami miatt kialakult a mindenség és itt vagyunk.
2019. máj. 30. 22:47
 16/56 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaminek nem tudjuk a magyarázatát, akkor nem tudjuk és pont! Ez nem bizonyitja hogy isten teremtette! Ilyen alapon bármilyen fantasztikus magyarázatot kreálhatunk önkényessen. Ez csak megkerülése a problémának! Úgy mondom hogy nem vagyok ateista.


22:03-as

2019. máj. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
100%
A pulzáló univerzum nem lehet igaz mert gyorsulva tágul. Tehát nem lesz összezsugorodás.
2019. máj. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:

Nem lesz összeomlás, a folyamat nem ciklikus. Úgy néz ki, a világunk örökké fog létezni.


Esélyeket meg ott tudunk mondani, ahol már SOK hasonló jelenséget láttunk.

Személy szerint azért tartom kicsinek az esélyt, mivel idáig kismillió olyan folyamatot ismerünk, amihez NEM KELL semmiféle isten, és egy olyat sem, ami csakis egy isten hatására megy végbe, vagy pedig egy isten hatására jobban, hatékonyabban megy végbe.

2019. máj. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Ma 22:41 Azt a folyamatot ami miatt kialakult a mindenség és itt vagyunk."


Ne játszd az értetlent!

Az a folyamat az érdekes, minden apró mozzanatával, részletével, hogy hogyan alakult ki a világ és miképpen. Az kevés, hogy 'isten teremtette'.

Lehet, hogy ha van Isten, ő hozta létre a természettörvényeket, de ez engem tökre nem érdekel, hanem maguk a természettörvények érdekelnek, hogyan működnek, miként befolyásolják világunkat, ez az ami érdekel, teljes részletességgel, a többi érdektelen a számomra.

Nem akarom neked a Bibliádat semmilyen módon minősíteni, de sajnos engem az a pár szó érdekel csak belőle, ami szerint megteremtődnek a dolgok, a világ és a környezetünk, csak és csakis ez érdekel, ennek a részletei.

Az, hogy mit mondott Isten Baltazárnak, vagy Balambérnak, meg az összes többi része az összes könyvnek, a természettudományt nem érdekli, így engem sem, teljes mértékben hidegen hagy.

2019. máj. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
100%

Mindig van feljebbvaló... na és Istent ki teremtette? Vagy ő az ultimate teremtő?


Tudományos szempontból telhesen irreleváns, mivel Isten nem egy tudományos fogalom.


Nincs semmiféle értelemben köze az ősrobbanáshoz egy mítikus lénynek. Nem következik semmiféle teremtő léte abból, hogy megszületett az Univerzum.


Egyszerűen csak semmiféle információnk nincsen az ősrobbanás előtti állapotról. Lehet ciklikus, lehet egy multiverzum feketelyukából származik, lehet elindult a multiverzum egy adott verziójú fizika törvényeivel indult el, sok verzió tágulni se tudott volna ha mások a fizika törvényei...lehet egy szimulációban élünk. A lehetőségek tárháza végtelen.


Egy biztos, a mai ismert fizika törvényei és az ismert Univerzum megismerését a természettudomány végzi. Ergo, nem keverünk ide semmiféle természetfeletti témát, mert nem vezet sehová.


Lehet modelleket alkotni az ősrobbanást megelőző állapotra, extrapolálni stb ... ezzel kerülünk közelebb az igazsághoz. Maga az állapot és a tény fontos, mi volt akkor... nem pedig bármilyen természetfeletti létforma. Ez független ettől.

2019. máj. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!