Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jehova tanúi az összes...

Ha Jehova tanúi az összes vallást a Sátántól valónak mondják, akkor hogyan tekintenek a keresztény emberekre?

Figyelt kérdés

Egy értelmes katolikus és protestáns ember testvérként tekint egymásra, a teológiai különbségek ellenére is. Leszámítva persze a fanatikus kisegyházakat, amelyek JT vallásszervezetéhez hasonlóak. A katolikusok és ortodoxok szintén megvannak egymás mellett a különbségek ellenére is.


Ezt a kérdést azért teszem fel, mert Jehova tanúi mindent megtesznek annak érdekében, hogy áttérítsék az embereket a saját vallásukra, de vajon hogyan tekint egy Tanú ezekre az emberekre? Az én gondolkodásomban egy református hívő is Isten embere lehet, és rajta keresztül is tud üzenni Isten valamit, amiből tanulni tudok.


JT vallásszervezete viszont úgy tudom, hogy azt tanítja, Isten csak őket támogatja, mindenki a Sátán kezében van. JT-i "gondolkodásában" tehát az összes ember a Sátán által megtévesztett, bálványimádó, stb... vagy mi?


2019. jún. 11. 15:34
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
Na majd meglátjuk ,Ott leszel e a Királyságban a te cselekedeteid által.
2019. jún. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:

nekem meg kezd úgy tűnni, hogy az ATEISTA egyszerű átlag emberek akik valójában a LEGTÖKÉLETESEBB "hívő" emberek a Teremtő szemében, és nem is tudják magukról. 1db ateistáról sem tudok a történelemben aki vallás-hit miatt elvágta volna másnak a torkát vagy neki ment volna bárki embernek. csak akit bántottak de az NEM A VALLÁS-HIT MIATT! Ezzel ellentétben a VALLÁSOS emberek hozzájuk képest , .. ezekre szavak sincsennek hogy hol állnak hiszen EGYMÁST vallás-hit miatt "gyilkolják". vajon akkor KI AZ IGAZI JÓ EMBER ISTEN SZEMÉBEN? az ember által SAJNOS létrehozott vallásoknál meg nagyobb átok nem volt az emberiségen nekem úgy tűnik. mondom ezeket mint keresztény. én is és családunk is amig csak éltük az életünket napközben vallásra sem soha gondolva addig BOLDOGAN ÉLTÜNK néha imátkozva a Teremtőhöz! véletlenül ha valahol bementünk egy templomba sok sok évente néha csak úgy ,azt sem tudtuk hogy milyen templomba mentünk be mert NEM ÉRDEKELT. egyszerüen jó volt ott lenni a nyugalom miatt.

Mikor kapcsolatba kerültünk "vallással" sajnos gondolatok is voltak róluk a fejünkben, onnantól kezdve KATASZTRÓFA ,negatív dolgok tömkelege áramlott be az életünkbe.


én azt gondolom a SÁTÁN AZ VALAHOL ITT KEZDŐDIK.

2019. jún. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:

Kedves 12-es! Sátán a HAZUGSÁGOKBAN kezdődik! Mindegy milyen területen létezik a hazugság, a megtévesztés, a lényeg hogy ha belegondolsz, minden emberi konfliktus és viszály az igazság ismeretének, vagy az igazság szeretetének és az igazsághoz való ragaszkodásnak a hiánya!


Lehet ez a vallás, a politika, a gazdaság, a tudomány, a családi élet vagy bármely területe a társadalomnak, a hazugság és a megtévesztés előbb vagy utóbb konfliktust szül.


Tehát nem az baj, ha keresitek Istent, hanem az, ha rossz helyen, az igazságot, az isteni igazságokat figyelmen kívül hagyva, inkább csak a saját elvárásaitok szerint keresitek. A legtöbben így tesznek. Azok is, akik vallásos családban nőttek fel, meg sajnos azok is, akik nem és most "tiszta lappal" akarnak többet megtudni a témáról. A legtöbb esetben nem igazi őszinteséggel, alázattal, hanem a saját elvárásaiknak megfelelően keresnek maguknak közösséget. Ez nagy hiba és nem vezet pontos ismerethez.

2019. jún. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:

13-as.


az ember folyamatosan közösségekben van születésétől a haláláig egyik ilyen másik olyan /iskolák,munkahelyek,.../de az ember NEM KERESI szántszándékkal a VALLÁSI közösségeket pláne ha előtte nem is ismert egyet sem. miért lenne PONT AZOKRA SZÜKSÉGE ?!sajnos egyszerűen elé kerülnek, OTT TEREMTEK ELŐTTE ha akarja ha nem, mert bele botlik DE NEM AZ EMBER KERESTE vagy keresi! teljesen olyan mint egy REKLÁM! ÉSZRE SE VETTE szüksége sem volt rá és akarva akaratlanul már bele is került valamelyikbe. HA szerencséje van akkor NEM pl. jehova szektába kerül be hanem egy 1000x normálisabba ami életben előre is viszi jórészt, de anélkül is boldogan meglett volna mint előtte.

mindenkinek más a véleménye és tapasztalata és nekem ez.

2019. jún. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
Vannak őszinte emberek, akik bizony keresik az igazságot az élet nagy kérdéseire kortól, nemtől, képzettségtől függetlenül, tehát nem csak "belebotlotlik" az ember. Aki csak belebotlotlik, az pont az a kategória, akikről beszéltem, nem őszintén érdeklődik, csak valamifajta hiszékeny, közösséget kereső ember, aki megesik sajnos, hogy utána úgy beszél, azaz köpköd és gyűlölködik, mint te.
2019. jún. 16. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:

előttem szólónak csak megjegyzés.


"csak valamifajta hiszékeny, közösséget kereső ember, aki megesik sajnos, hogy utána úgy beszél, azaz köpköd és gyűlölködik, mint te."


tudod a hiszékenység az nálam igen igen igen távolt állt mindig tudod természettudományi és műszaki ... iskolákat végeztem végig amik sok tanulással, sélesebb körü ismeretek megismerésével járnak minden embernél aki tanú, és nem HOPP LŐN VILÁGOSSÁG felfogás HITTEL szálltak belém az ismeretek mint a jehova szektásokba.


a gyűlölködésről hogy mit jelent meg halvány fogalmad szint szinte hogy mi az.

te teljesen össze kevered a vélemény nyílvánítással.

egy bíró, egy ügyész sem gyűlöl egyetlen egy bűnözőt sem hanem csak véleményt mond vagy ítélkezik és mindent érzelmektől mentesen. tudod én sem érzek a szektások iránt semmit de semmit csak véleményt közlök ha szóba kerülnek hogy igen igen kártékonyak a családokra és ezzel kész.

2019. jún. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:

Ha valakik, akkor a Tanúk abszolút nem "hopp lőn világosság" alapon válnak tanúvá, hanem hosszú és alapos képzéssel és tanulással! Tehát amit te róluk tudsz, az már alapjaiban hibás. De persze neked is megvan a véleményed, osztod is a "szakértői" észt, holott csak alaptalanul bírálod őket. Ez bizony uszítás egy általad megbélyegzett csoport ellen, akiket a szöveged alapján szinte egy emberként ítélsz el.


Ha ez a te olvasatodban tisztességes és gerinces viselkedés, akkor nagy bajok vannak nálad!

2019. jún. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:

halvány fogalmad sincs arról hogy mit tudok és mit nem.


/de először leszögezem hogy ez NEM PANASZKODÁS vagy EGYÜTT SÍRÁS RÍVÁS SENKIVEL! nekünk a családunkban van 1 személy 19 éve 2000-től a mai napig akit a LEGKEVÉSBÉ SEM OKOLUNK hiszen SZERETJÜK aki vérszerinti JEHOVA SZEKTÁS most is! a szekta tönkre is vágta örökre nyomorékká tette az egész előtte normális keresztényi családjainkat ahogy mondják írmagostól gyerekek, szülők,rokonok, ..és ez rá is értendő a mai napon is./


de ez nem ide tartozik mivel CSAK A TUDÁS, TAPASZTALATRÓL, A JÓRÓL ÉS A ROSSZRÓL VAN SZÓ.


majd ha egy hajóban leszel a megnyomorítottakkal akkor mondj jó kedves véleményt róluk.

ÉN nem fogom szembe köpni magamat sem másokat átvágni, hogy jót nyilatkozok róluk mikor 19 év ott van eddig mögöttünk mint ismeret európában több országban tapasztalatként.

a róluk hivatalos álláspontokat meg nem is említem mint a törvény és a KOMOLY egyházak.


azt hiszem elég világosan írtam eddig is de te semmit sem írtál hogy egyáltalán mi a közöd neked vagy családodnak a szektához hogy védelmedbe veszed őket. ?!

mert tudod úgy tanácsokat osztogatni fórumon hogy az illető semmit de semmit sem veszített eddig és nem veszít az az csak fórumos szórakozgatás és más semmmi valószínű egy kellemes időtöltés mert más értékesebb dolgot per pillanat nem tud végezni. nem ?!

2019. jún. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:

Pontosan ismerem Jehova Tanúit, méghozzá nagyon közelről!

Ezért mondom, hogy gyűlölködsz és hülyeségeket írsz róluk. Te egy személyes sértettségű ember lehetsz, aki ezekkel az ocsmányságokkal, ráadásul általánosítva vádaskodsz. A te dolgod, ez mindenesetre visszaszáll a feladóhoz!

2019. jún. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:

kedves 19 es erre kértelek,


"azt hiszem elég világosan írtam eddig is de te semmit sem írtál hogy egyáltalán mi a közöd neked vagy családodnak a szektához"


hát ha neked erre csak ennyi válaszod hogy személyesen ismered őket közelről, akkor azzal mindent elmondtál magadról.

az én szememben egy MAJDNEM SEMMI, ZÉRÓ ISMERET! hat te még az sem voltál, vérszerintid sincs, pláne még soha visszafordíthatatlan családi tragédia sem ért, akkor el nem tudom képzelni hogy mit tudsz bármit is ami LÉNYEGES A SZEKTÁRÓL ami valóban IGAZÁN FONTOS. mert az élet nem csak esetleges szórakozások, beszélgetések róla, világvége-feltámadás várakozásokból áll. ?! Téged egy hobby szórakozó fórumosnak nézlek CSAK.


De ha valódi ismeretet akarsz róluk akkor ez az első lépés:


tehát jó szándékból mondom ezeket mivel van interneted, ELŐSZÖR :


üsd be a " jehova " szót a google.com keresőbe és utána az első 50 weboldalt ami találatként kijön és NE a jehova szekta központ toborzó csali weboldalt nézegesd.

azokon tisztességesen szinte minden menüpontot és ha fórum szerű akkor hozzászólásokkal együtt nézd át!

Ha nem tudsz minimum angolul a magyaron kívül akkor ültess magad mellé olyat aki tud és VELE OLVASSÁTOK TANULMÁNYOZZÁTOK ÁT TISZTESSÉGESEN A VILÁG VÉLEMÉNYÉT RÓLUK.


én a 19 év vérszerinti testvér miatt családi jehova okból europában ezt SZÁMTALANSZOR MEGTETTEM persze a watchtower szekta is néha átnézésre került!


ha valóban komoly megbízható ismereteket akarsz róluk akkor az itt kezdődik és nem 10-100 jehovával való beszélgetéssel mert az csak a felszín! ezt a világon rengeteg gyerek is megtette, tehát képes volt rá! ebben semmi de semmi nagy dolog nincs ekkora tudás megszerzéséhez.



olvasd át MÉLYSÉGÉBEN az első 50 NEMZETKÖZI WEBOLDALT RÓLUK TISZTESSÉGESEN INFORMÁCIÓKÉNT , ÉS UTÁNA szólalj meg majd róluk széleskörűbb LÉNYEGES DÖNTŐ információk birtokában .


mert ez a korrekt legalább, HA MÁR MÁS életét is megváltoztató tanácsokat osztogatsz legalább ha te kozben semmít de semmit sem tudsz elveszíteni az "üzleten"

2019. jún. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!