Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jehova tanúi az összes...

Ha Jehova tanúi az összes vallást a Sátántól valónak mondják, akkor hogyan tekintenek a keresztény emberekre?

Figyelt kérdés

Egy értelmes katolikus és protestáns ember testvérként tekint egymásra, a teológiai különbségek ellenére is. Leszámítva persze a fanatikus kisegyházakat, amelyek JT vallásszervezetéhez hasonlóak. A katolikusok és ortodoxok szintén megvannak egymás mellett a különbségek ellenére is.


Ezt a kérdést azért teszem fel, mert Jehova tanúi mindent megtesznek annak érdekében, hogy áttérítsék az embereket a saját vallásukra, de vajon hogyan tekint egy Tanú ezekre az emberekre? Az én gondolkodásomban egy református hívő is Isten embere lehet, és rajta keresztül is tud üzenni Isten valamit, amiből tanulni tudok.


JT vallásszervezete viszont úgy tudom, hogy azt tanítja, Isten csak őket támogatja, mindenki a Sátán kezében van. JT-i "gondolkodásában" tehát az összes ember a Sátán által megtévesztett, bálványimádó, stb... vagy mi?


2019. jún. 11. 15:34
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
0%

"Jehova tanúi hivatkoznak állandóan a szervezésre, de még is miért? Ez egy teljesen természetes folyamat de Jehova tanúi mindig úgy hivatkoznak rá mintha az valami különleges dolog lenne!"


Szerintem ez viszonyítás kérdése. A szervezetlenséghez képest igen, különleges. A lazasághoz, az engedékenységhez, a liberál-demagógiához képest igen, fontos és szükséges, de ezen kívül biztosan nem hangsúlyozzák túl, mint ahogy itt előadod.


-------------


"Azért mert azt állítják róla hogy Isten neve de nem az hiszen egy összevonásból kreálták!"


Ezt a hazugságot hányszor akarod még elsütni??? Kezd uncsi lenni! A Tanúk NEM ÁLLÍTJÁK, hogy biztosan ez a szóalak volt eredetileg Isten kiejtett neve. De akkor miért állítod ezt? De ugyanezt nem állítják a mai magyar "Ézsaiás", vagy "Izajás", "Jeremiás", vagy Jézus formáról sem! Mindegyik messze eltér az eredeti írott és kiejtett formától. És innentől kezdve nincs 'de', mert a többi még értelmetlenebb okoskodás!


"Azt írja hogy ezek összevetéséből ered. Még is ki vetette össze? És ha már ez történt miért vetették össze? Illetve vonták össze!"


Ezekre a válasz megtalálható a Tanúk hivatalos weboldalán, még a forintos kérdésekre is. A név mai használata szempontjából ezen kérdések mindenesetre nem relevánsak.

2019. jún. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
0%

"Nem mocskosabb de nem is tisztább tőlem az egyszer biztos!"


Nézz csak utána, ez egy jellemző negatív érvelése azoknak, akik NEM AKARNAK FEJLŐDNI és azon az alapon, hogy "a másik legalább annyira szemét és képmutató és mocskos, mint én", elutasítanak fontos igazságokat is!


"Azt írtam hogy egységes vezetés és tanítás! Az egységes vezetésről és tanításról nem az átlagtanú gondoskodik. Nincs is hozzá joga! A lába nem érné a földet úgy rúgnák ki ha ilyesmivel próbálkozna."


Nincs 'átlagtanú', ez tévedés! Csak Jehova Tanúja van vagy nincs. Félig-meddig nem lehetsz Tanú. Így aztán a világméretű gyülekezet vezetése sem csupán a Vezető Testület feladata, hanem az egész globálisan jelenlévő, erre a feladatra alkalmasan kinevezett szolgáké is. Az pedig természetes, hogy LÉTEZIK egy szervezetben vezetés! Az is természetes, hogy nem szólhat bele mindenki mások dolgába. Nem tudom hogyan képzeled el, a vezetést és az tanítást, ha MINDENKI a saját elképzelése szerint akarná megvalósítani? Lehet hogy ez nálatok így van, de kötve hiszem!


Egyébként bárkit csak akkor közösítenek ki, ha a bűne, amit elkövetett olyan súlyos természetű, ami a bibliai törvényekkel és alapelvekkel összeférhetetlen és ha megbánás nélkül kitart a tette, viselkedése mellett.


"Nem igaz vallás, hanem igaz út erről ír a Biblia és erről beszél Jézus is!"


No akkor pontosítsunk, ha már a pontos ismeretről van szó: a vallás egy meghatározás szerint: „az ember hitének és tiszteletének kifejezése a világegyetem teremtőjeként és kormányzójaként elismert emberfeletti erő iránt”. Az „imádati formá”-nak vagy „vallás”-nak fordított görög szó a thre·skeiʹa. Az A Greek-English Lexicon of the New Testament meghatározása szerint ennek jelentése: „az Isten imádata, vallás, elsősorban az egyén önkifejezése valamely vallási szolgálatban vagy kultuszban”.


Kié akkor logikusan az a jog, hogy meghatározza a különbséget az igaz és a hamis vallás között? Bizonyára a Teremtőként elismert és tisztelt lényé. Jehova a Szavában világosan körvonalazta nézőpontját az igaz és a hamis vallásról alkotott álláspontját.


Tehát te azt állítod, hogy nincs igaz imádati forma, avagy vallás? Tagadod a Bibliát!


"És miért nem vagy tanú ha hiszel benne? Nem kétséges hiszen írásod bizonyíték erre. Ennek egyetlen magyarázata lehet az hogy valamiért nem engedik hogy az legyél."


Sokan vannak, akik szerint a Tanúk igazat mondanak, de ők maguk még nem azok.


"Nem csak hogy alap tanítások változtak az idők folyamán hanem ugyan azok a tanítások többször is van olyan amelyik a 8. verziónál tart!"


Konkrétum? Mellébeszélni lehet, de vajon a konkrét példáid igazak-e? Az elmúlt évtizedekben melyik alaptanítás változott? Melyik tart a nyolcadik verziónál és MIÉRT? Ugyanis azt is el kéne mondani, hogy mi és miért változott!


"Csak magyarázd el hogy honnét tudják azt hogy hogyan kell működtetni egy szervezetet amely állítólag Isten szervezete?"


A keresztényi alapelvek és a bibliai minta alapján. Az isteni szervezet működése értelemszerűen nincs a Szentírásban tételesen tárgyalva, hiszen a keresztényi szellemben kialakított szervezeti struktúra a fontos.


"A dolog nagyon egyszerű. Azért mert működött anélkül is. Akkor még is mi tette szükségessé? Hiszen több országon átívelő és emberek ezreiből álló gyülekezetekről van szó amelyek folyamatosan növekedtek és még is működött az egész."


Nem működött szervezettség nélkül, ez NEM IGAZ! A Biblia mond ellent megint neked. A szervezettség az AKKORI VISZONYOKNAK és LEHETŐSÉGEKNEK megfelelően létezett, DE LÉTEZETT!

Jehova Tanúi mai szervezettsége pedig a szabad és jóval bonyolultabb, komplexebb világ igényei szerint működik az Írások szellemével teljesen összhangban.


"Mert nem látom. Tudod nem hogy kiadványok nem voltak abban az időben de még az Írások sem álltak rendelkezésére mindenkinek."


És? Technikai kérdés. Nem is volt könnyebb a helyzetük sok szempontból. Miért maradtak életben és miért tudtak szaporodni mégis? Az első századi isteni csodaadományokról ugye hallottál? Az első sz-i keresztény gyülekezet gyermekkorban volt és Isten mindent meg is tett, hogy segítse Őket. Nem éltek burokban így sem, sokan meghaltak mártírként, de az egyház túlélte.


"De igen az óraszám ellentétes hiszen az alapján van eldöntve hogy ki milyen pozíciót tölthet be."


Ez hazugság! Milyen könnyű neked. Nem kell mást mondani, csak ami a csövön kifér, MINDENT, vagy bármit mondasz, egy laikusnak tök mindegy, úgyis mindent elhisz... Már aki!


"Az Őrtorony szervezet azt tanítja hogy a szervezethez kell tartozni a megmentés érdekében!"


De miért? MIÉRT? Ezt valahogy mindig kihagyod, csak féligazságokat közölsz, de nem indokolsz semmit az Írásokból. Nos én akkor röviden válaszolnék:


Nincs más szervezet, mely a biblia igazságok ilyen tisztaságában tanítana, vagyis az első sz.-i kereszténységhez hasonlóan, ma is egyfajta szellemi bárka a világméretű Tanú közösség. Aki tehát nem tartozik oda, nem részesül azon igazságokból, melyek tisztán tanítják az isteni igazságokat, melyek ismerete a megmentés egyik feltétele, hiszen a vallásos hited nagyban meghatározza a cselekedeteidet. Márpedig Jézus szerint a cselekedeteikről lehet megismerni az Ő követőit.


Ebbe a képbe nem fér bele mindenféle, egymásnak ellentmondó hitrendszer és az ezeknek megfelelő cselekedet, hiszen akkor Jézusnak eme szavai semmit sem érnek, ha mindenféle hittel és cselekedettel lehet az Ő követőjévé válni.

2019. jún. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
0%

"„Az Őrtorony szervezet a kiigazításaik ellenére (azaz inkább miatt) is összehasonlíthatatlanul pontosabban ismeri és alkalmazza a bibliai igazságokat, mint más szervezetek vagy személyek. Szervezet nélkül káosz lenne és mindenki a saját kis "igazságát" vallaná egy nagy katyvaszban, amit lehet akár ökumenizmusnak is hívni.”



Az Őrtorony sötétségben van és a tagjait is arra vezeti! Te is a nagy katyvasz része vagy hiszen nem vagy Jehova tanúja így kívül vagy a szervezeten!"


Ezzel aztán megválaszoltál! Mellesleg kívül vagyok még, de nem vagyok az ökumenikus szellem rabja.


"Tényleg tanulj már meg értelmezni az olvasottakat. Nem a tanúkat neveztem vállalatnak hanem az Őrtorony szervezetet!"


Ne a szavakon lovagolj! Hazugság, ez a lényeg!

2019. jún. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
0%

"Tudod egyáltalán hogy mit jelent az a szó hogy politika? Ha te el mégy egy lakógyűlésre akkor már politizálsz ugyan is az a közélet része még akkor is ha szűkebb kört érint!"


Tudom mit jelent a politika! A kérdésem: a lakógyűlésen himnuszt énekeltek és a hazára esküdtök? Mert azok a politikusok, akire alkalomadtán szavazol, azok IGEN. Tehát te a "nemzet MINDENEKELŐTT", Krisztusilag végképpen nem semleges álláspontú emberekre szavazol, akik bármit is mondanak a kereszténységről, szembe mennek azzal. Jézus példát adott, maga is erre hívta fel a követői figyelmét, hogy tudniillik Őt kövessék. De Jézus NEM POLITIZÁLT, semleges volt!


"De ha a szavazáson túl te mint érdekképviselő – tehát politikus – indulsz valamilyen közéleti pozícióért akkor az már valóban megkérdőjelezhető lehet."


Elég érdekes, de cseppet sem keresztényi álláspont, politikai hatalomra segítesz olyan embert, akinek a hatalmi pozícióját már személyesen nem vállalnád akkor sem, ha képesítésed lenne rá. Passz!

2019. jún. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
0%

„Márpedig az emberi politikai választások messze eltérnek a bibliai alapelvektől és szellemtől! Ha valaki Krisztusra szavazott, az nem tehet a helyébe semmilyen imádati tárgyat vagy személyt.”


"Na ez az agymosás magas fokon. Az hogy szavazol valakire az nem jelenti azt hogy akkor imádva leborulsz előtte."


Nem ezt mondtam! De amit képvisel, az előtt "leborulsz", hiszen egy sátáni rendszerre szavazol mely nem Isten Királysága, köze sincs hozzá, melyre egy kereszténynek egyedül szabadna leadnia a voksát!


Ezért van annyi szörnyűség még az ún. "demokráciákban" is, hiszen sok-sok alkalmatlan és rosszindulatú embert juttatnak olyan hatalmi pozícióba, amelyben aztán kedvére garázdálkodhat. És itt jön képbe az, amit már írtam, nincs meg a TUDÁSUNK sem ahhoz, hogy kire és miért szavazzunk. Vak vezet világtalant, erre is igaz.


"És rajtad kívül ki beszél itt hazafiságról?"


Te is részt veszel benne, ha egy politikusra szavazol, mivel amit ő ígér a nemzet ügyében, az minden csak nem krisztusi. Tehát egyetértesz vele, ha rá szavazol.


"Az adófizetéssel is választasz és azzal is támogatod Sátán rendszerét!"


Az adófizetés NEM egy világi RENDSZER támogatása, hanem a közterhekhez való hozzájárulás. Nem véletlenül tartotta Jézus sem írásellenesnek. Egyébként a zsidók is, akik ezt a kérdést nekiszegezték, csak azért tették fel ezt a provokatív kérdést, mert az elnyomó hatalom ellen lázadtak, ezért volt sérelmes nekik az adófizetés. De Jézus nem foglalt állást a harcukban, semleges volt, hiszen azt mondta, sem Ő, sem a tanítványai nem e világból valók.


Az életmentős politikusi példád pedig szintén nagyon félresikerült érvelés, a tipikus kákán is csomót keresek szöveg. Az gyilkosság lenne amit mondasz! Nem baj?


"Meglehet de még is többet hallottam a szervezetről mint Krisztusról! Csak hogy egyet említsek a nők nem imádkozhatnak hangosan! Nincs ilyen tiltás a Bibliában! Olyan sincs a Bibliában hogy egy nő nem imádkozhat a férje jelenlétében!"


Ebből a három mondatból egy sem igaz!


Mi az a HBR? Írd ki légy kedves.


"Nem barátom! Te fogalmaztál úgy hogy „…az a szellemi asztal, amelyen felkínálják azt az egyetlen szellemi igazságot, amit a Biblia mond és ahhoz ragaszkodnak emberek?" Amit a Biblia mond! Ezt írtad. Ha nem emlékszel arra hogy mit írtál akkor olvass vissza! Csak hogy a szellemi asztal már nem egyetlen szellemi igazságot kínált fel."


Ha te ennyire szőrszálhasogatóan szó szerint akarod venni amit írtam, akkor az "egyetlen szellemi igazság" kifejezést miért nem veszed annak, ami szó szerinti: csupán egyetlenegy szellemi igazság van a Bibliában? Akadékoskodsz? Jó poén, csak értelmetlen. Nyilvánvalóan az igazság pontosabb megismerése egy folyamat, olykor hátraarc van és vissza kell térni és kiigazítani, ami nem jó.


"Valójában az együttműködés lehetőségének keresése a célja a tolerancia és a közös pontok kiemelése és azok erősítése!"


De bizony totál ellentétes Jézus és az apostolok szellemével!

2019. jún. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"A 31-es válaszom első nagyobb bekezdéseiben egyértelmű választ adtam, mivel leírtam, hogy a Biblia tanítása messze eltér a mai állítólagos keresztények filozófiáitól és tévtanaitól. Így aztán nem nehéz azonosítani azt az egy csoportot, akik a Biblia tanításai szerint élnek."


Igazhitű Jehova tanúi ők az a csoport!


"Nem értesz te engem, egész másról beszélsz, mint én! Én azt írtam az előzőekben, hogy a Biblia alapján pontosan belehet azonosítani azokat (nyilván nem személyeket, hanem csoportot), akik az Írásokkal összhangban tanítanak és élnek.

Te egyfolytában személyekről beszélsz. Pedig a szervezeti elrendezés alapvető (ezt te is elismered) és semmi probléma egy vallásos szervezettel, ha az igazságot kutatja és tanítja, azt ami a Bibliában szerepel."


Egy vallásos szervezet amely az igazságot kutatja és tanítja! Na de honnét lehet tudni hogy ez így van?

Ha pedig rájön valaki hogy nem a megfelelő csoportnak a tagja azt nem minden esetben egy vallásos szervezetnek köszönheti. Mi a helyzet velük? Hogyan jöhettek rá egyedül arra hogy nem jó helyen vannak?

Amúgy meg azért beszélek személyekről mert a Biblia is személyekről beszél. Vagy eklézsiáról beszél. De semmi esetre sem beszél szervezetről.

Arról meg főleg nem beszél hogy a megmentés feltétele az hogy egy szervezethez kell csatlakozni ennek érdekében. Ez hazugság, nem a megmentés feltétele!


"Az első században is létezett a szervezett egység az akkori viszonyoknak és lehetőségeknek megfelelően. Nem lehet arra hivatkozni, hogy a Biblia az első sz:-i keresztényekkel kapcsolatban nem beszél pontosan ugyanolyan szervezeti elrendezésről, mint az ma egy szabad világban működik."


Hát nem semmi hogy két egymásutáni mondatban ellentétes dolgokat állítasz!

Azt írod hogy az akkori viszonyoknak és lehetőségeknek megfelelően! Aztán meg azt írod hogy pontosan ugyan olyan szervezeti elrendezésről mint manapság!

Na most akkor melyik? A lehetőségeknek megfelelő vagy pontosan ugyan olyan?

Felhozok egy példát, bibliai! Természetesen van még ,de most nem nyújtanám el, mert ez egy külön téma ,pont azért mert egyben nagy téma is sok részlettel!

ApCsel 1:26 Akkor sorsot vetettek, és a sors Mátyásra esett, akit a tizenegy apostol közé soroltak.


Persze gondolhatod azt hogy kötözködök, de mielőtt ezt tennéd gondolj bele hogy ez egy igazán sarkaltos pont amit véleményem szerint alaposan át kell beszélni!


"Egyrészt azért sem, mert a Biblia nem a szervezeti elrendezést tárgyalja, nem ezért íródott, holott teljesen nyilvánvaló hogy volt a lehetőséghez képest szervezet az első keresztényeknél is."


Ha nem a szervezeti elrendezést tárgyalja akkor miért is van ennek ekkora jelentősége? Más egyházaknál is van szervezeti elrendezés még sem tulajdonítanak ennek akkora jelentőséget. Pont úgy ahogyan a Biblia sem, vajon ez véletlen lenne?

Na és milyen szervezet volt az első keresztényeknél? Engem ez nagyon érdekel!

Mivel nem látom bizonyítva!


"Másrészt pedig a szervezeti elrendezés lehet sokféle, egyazon vallásos csoport is változtathat a rendszerén idővel, ha az egyébként az Írások szellemével összhangban van. Nyilvánvalóan nem ez a Biblia fő tanítása, ez egyszerűen egy alapvető társadalmi szükséglet. Ez az, amit nem kell agyon tárgyalni, csak az Írásokat kell alaposan és PONTOSAN (igen, a pontos ismeret szerint) ismerni és aszerint, annak nem ellent mondva kialakítani a szervezeti rendet."


Valóban? Még is van olyan szervezett vallási csoport akiknek a kiadványi oldalakon keresztül képesek erről értekezni! És nem csak oldalakon át hanem kiadványról-kiadványra! És hosszútávon mert az ezzel foglalkozó tanításuk végig követi a teljes történelmüket!

Tehát te vagy nem vagy tisztában ennek a csoportnak az állás pontjával vagy ellent mondasz nekik! Ugyan akkor ezen kritérium amit írsz - "csak az Írásokat kell alaposan és PONTOSAN (igen, a pontos ismeret szerint) ismerni" - hiszen nem csak hogy agyon tárgyalják de időnként változtatnak is rajta!

Tehát levonható a következtetés a megállapításaid után hogy ők nem ismerik pontosan az Írásokat! És jóval nagyobb lényeget tulajdonítanak ennek a témának mint sem azt te teszed!


"Erre mondod azt, hogy az óraszám nem helyes, mert arra nincs példa a bibliában. Ez a fentiek miatt igen szűklátókörű gondolat, hiszen


- egyrészt össze sem lehet hasonlítani a két korszakot,


- másrészt egyáltalán nem mond ellent az Írások szellemének,


- harmadrészt nem volt a mai értelemben vett pontos óra felosztás,


- negyedrészt ha minden feltétel adott lett volna és használtak volna időkimutatást, akkor sem valószínű, hogy ez meg lett volna említve a bibliában, hiszen egyáltalán nem ez a fő mondanivalója!"


Tényleg nem lehet? Akkor miért hivatkozol arra hogy az első században is létezett egy szervezett egység úgy mint napjainkban! Ebben az esetben miért lehet összehasonlítást tenni? Nem értem a logikádat!

Az Írások szellemének ellent mond. Ugyan is a kiválasztások vagy megválasztások nem óraszám alapján történtek! Tehát nem vagy tisztában azzal hogy milyen példák szerepelnek az Írásokban amikor kinevezésre vagy kiválasztásra került sor!

Érdekes módon meg van a említve a Bibliában hogy az apostolok beszámolnak Jézusnak a tevékenységükről! De nem arról hogy mennyi időt töltöttek ezzel.

Érdekel hogy hol van ez a rész?


"A "másik oldal" alatt elég világosan az ökumenizmust érted, igaz? Itt írsz erről:"


Igen azt értem alatta. De azt nem írtam hogy a tanúk nem mutatják be. Azt írtam hogy az Őrtorony szervezet. A kettő pedig nem ugyan az. Ki is dönti el hogy mi kerül bele a kiadványokba? Én erről beszélek tudom hogy te nem így értelmezed de én igen. Mert egy tanúnak nincs beleszólása. Semmilyen szinten!


"Nem féligazság, amit a kiadványok közölnek, hiszen az ökumenizmus eszméjéről beszámol, ami mindenki számára világossá teszi, hogy az összejöveteleiken milyen szempontok szerint viselkednek egymással. Csak már írtam azt is, hogy erre nyilvánvalóan nincs, nem is lehet bibliai példa, hiszen az ellent mond neki. A vallásköziség nem a bibliai igazságokat támogatja, hanem éppen ellenkezőleg működik! Nem biblia egységet jelent."


Ha belegondolsz nem beszélhetünk igazi vallásköziségről. Hiszen nem különböző vallások képviselői gyűlnek össze hanem egy azon vallás szétszakadozott követői gyűlnek össze. Akik mind keresztényeknek nevezik magukat csak különböző keresztény egyházak tagjai.

Ennek pont az a célja hogy a világ összes KERESZTÉNY egyházát egyesítse. Tehát nem különféle vallásokat akar egyesíteni.

Az megint egy másik kérdés hogy ez mennyire hatásos!

Ami pedig a Bibliai egységet illeti. Ismét felhoznék egy bibliai példát!

Az Írásokban olvashatsz olyat hogy "nemesebb lelkűek voltak"!

ApCsel 17:11 Ezek pedig nemesebb lelkűek voltak, mint a thesszalonikaiak, úgyhogy az igét teljes készséggel befogadták, és mindennap kutatták az Írásokat, hogy valóban úgy vannak-e ezek.

- Tehát nem az össze gyülekezet hasonlított ebben egymásra hiszen maga az Írás nevezi őket "nemesebb lelkűeknek"!


" ... az eltérő vallási hitnézeteket nem lehet az ökumenizmus által egységesíteni, éppen úgy, ahogyan az olajat sem lehet elegyíteni a vízzel, ha egyszerűen csak összeöntjük őket egy edénybe. Például, amikor más-más vallású emberek összegyűlnek, hogy imádkozzanak a békéért, kihez fohászkodnak? A kereszténység Szentháromságához? A hindu Brahmához? Buddhához? Vagy valaki máshoz?"


Azonos vallású emberek (keresztények) gyűlnek össze csak épp más-más egyházak tagjai!

Az hogy a katolikus egyház ezt az egészet mivé silányította az egy dolog. Megjegyzem volt olyan amikor a pápa rendeletben tiltotta meg a katolikusoknak hogy ilyenen részt vegyenek. Persze amikor a katolikus egyház szervezett ilyen eseményt akkor már nem volt probléma!

Ezt a kezdeményezést egyébként sem a katolikus egyház indította! És a katolikus egyházat leszámítva a többi egyház más vallások tagjaival nem szervezett ilyen eseményt!

De nem is a hitnézetek miatt vetetem fel ezt a dolgot , hanem azért mert az Őrtorony kiadványok gyakran azt kommunikálják hogy a különböző keresztény egyházak tagjai nem képesek békében élni egymás mellett. De ez nem igaz. Sőt képesek az együttműködésre is.


"Nem beszélve arról, hogy a különböző hitnézetekhez ragaszkodó hívőknek a Krisztus által is említett ok-okozat törvény szerint, teljesen logikusan különbözők lesznek a cselekedetei is! Ha meg nem ragaszkodnak ezen különbözőségekhez, akkor miért vannak külön, megosztottságban? Milyen "egység" az ilyen? Képmutató!"


Ennek két oka lehet! Az egyik hogy beleszületett a másik hogy ragaszkodik hozzá! Bár talán van egy harmadik is. Az hogy jó neki minden úgy ahogy van mert különösképp nem foglalkozik vele.

Amúgy sem beszéltem egységről, arról te beszéltél ezt illetően! Egységet az adott egyházakon belül lévő tagokra kell érteni és nem a különböző egyházak tagjaira! Ez logikus.


"Ki bírálhatja jogosan Jehova Tanúit, amiért — a korai keresztényekhez hasonlóan — meggyőződésük, hogy egyedül ők gyakorolják az igaz vallást?"


Én nem Jehova tanúit bírálom hanem az Őrtorony szervezetet! És nem Jehova tanúinak a meggyőződése hogy ők gyakorolják az igaz vallást hanem a Vezető Testületé, hiszen ők határozzák meg hogy miben kell hinni és hogy miben kell változtatni tehát miben volt tévedés!

Mert hihetek én valamit és rá is jöhetek hogy hú ezt meg ezt rosszul gondoltam. De itt nem erről van szó hanem arról hogy megmondják mit hittél rosszul és mit kell másképp hinned. Az úgynevezett kutatásokat nem a világon élő Jehova tanúi végzik. Nem ők gondolják úgy hogy tévedés van, nekik csak kiadják hogy ez hiba volt így kell most gondolni, vélekedni és kész! Csinálod vagy nem ha nem akkor ki leszel dobva és kész teljesen mindegy hogy adott ember mit gondol a véleményét nem mondhatja el következmények nélkül! A Vezető testület határozza meg hogy mit kell elfogadni és mit nem.


"A szellemmel bemutatott imádaton Jézus azt értette, hogy az imádatunkat Isten szelleme irányítja, például úgy, hogy segít megérteni a Szentírást"


Ami Jehova tanúinál teljesen felesleges! Hiszen a megértés joga nem adatott meg nekik vagyis nem értelmezhetik az Írásokat! Ennek egyedüli joga a Vezető testületnél van!

Ők azok akik meghatározhatják mit hogyan kell érteni és senki más! Egy Jehova tanúja nem értelmezhet másképp semmit! Ha megteszi és ezt nyilvánosan teszi akkor kirakják!

Tehát határozottan kijelenthető hogy Jehova tanúinak nincs szükségük Isten szellemére az Írások megértéséhez, mivel nem értelmezhetik az Írásokat! Ehhez a dologhoz biztosan nincs szükségük Isten szelleméhez!


"Dehogynem! Sátán egyik ügyes húzása az, hogy elaltatta a magukat kereszténynek vallókat is. Egyiket ezzel, a másikat azzal a mesével, de a lényeg ugyanaz, ne vegyék észre, hogy milyen korszakban vannak."


Képzeld el hogy nem csak Jehova tanúi hirdetik azt hogy az Utolsó napokban élünk és azt sem csak Jehova tanúi hirdetik hogy most teljesednek próféciák!


„Tudod miben hisznek a Tanúk?”


Igen tudom, hogy miben KELL hinniük Jehova tanúinak! Pont 2019. 06. 08. kaptam egy igen csak terjedelmes levelet ,amiben leírja egy Jehova tanúja hogy miben is hisznek aktuálisan!


„Tudod miben hisznek a Tanúk? Abban hogy amikor a hamis vallás éppen nem támaszt viszályokat (tehát pl. egy ökumenikus összejövetelen), akkor is kábítószerként hat az emberekre, eltompítva a lelkiismeretüket, teletömve az elméjüket ábrándképekkel, melyekhez a valóság elől menekülnek.”

Ez nem igaz! Ugyan is ez nem egy Jehova tanúja állásfoglalása és még csak nem is az Őrtorony szervezeté hanem egy idézet egy másik egyház tagjától! Ez egy idézett rész és nem hitvallás!


„Bármelyik - hangsúlyozom: BÁRMELYIK olyan vallás, mely hamis tanokat tanít és kitart ebben (bármennyire is szeretne a "világosság angyalának" látszani), valamilyen mértékben a fenti jellemzőkkel bír!”


Azt tudtad hogy van egy gyűjtemény Jehova tanúi megnyilvánulásairól itt az oldalon? Nos ha akarod akkor idemásolok belőle néhány részletet. És bizony azok kifogják meríteni a gyűlölködés fogalmát! De a szűklátókörűséget is simán fedi! A hamis tanokról pedig ne is beszéljünk.

Jehova tanúi mást sem csinálnak csak hamis tanokat tanítanak hiszen folyvást kiderül hogy téves dolgokat tanítottak a tagjaiknak és az embereknek amiket folyton módosítani kell. Jehova tanúi hangoztatják hogy az „igazságban” vannak! De azt nem teszik hozzá hogy egy folyton változó igazságban!


„Ha valakikre nem illik az a demagóg vád, hogy kitartanak a hamisságban, a vallásos tévedésekben (pl. a tradíció, pozíció, hatalomvesztés vagy a hívek elvesztésének a félelme miatt), akkor azok Jehova Tanúi!”


Csak hogy ez illik az Őrtorony szervezetre is!


„Mindenki, aki ezért bírálja őket, az már le is leplezte magát, elárulta magáról, hogy nem teszi szabaddá a bibliai igazság - mint ahogy Jézus mondta a tanítványainak.”


Az Őrtorony társulat bírálja legfőképp a katolikus egyházat akkor tehát az Őrtorony is leleplezte önmagát! Te a logikád szerint így van!


„Most logikusan gondoljál már bele Vidiripi, nem az lenne a legkényelmesebb és legtutibb viselkedés, amit minden más vallásos csoport, felekezet és egyház csinál, hogy lehetőleg lapít és a legkevésbé sem kívánja a hiteltelenségnek még a látszatát sem kelteni azzal, hogy vallásos hitnézeteket módosít?”


Lehet hogy az a legkényelmesebb. De ez engem csöppet sem érdekel. Mint ahogyan nekem nem mérvadó a pápa állásfoglalása sem és nem hiszek a háromságban sem. Függetlenül attól hogy melyik egyház mit állít! Ez a baj veled hogy engem be akarsz skatulyázni de engem NE skatulyázz be!!!!!!!!


„Így mindenféle fura, hovatovább gyakran szélsőséges és egyenesen káros hitnézet van bebetonozva sok egyházban!”


Egyetértek. Megjegyzem én az Őrtorony szervezetet is ebbe a kategóriába sorolom! Lásd 1914!

2019. jún. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:

Vidiripi


„Egyedül Jehova Tanúi azok, akik felvállalják azokat az átgondolatlan és sokszor rosszindulatú vádakat az igazságkeresésük során, melyekkel te is állandó jelleggel bombázod őket. Közben meg vagy győződve arról, hogy jó úton vagy, helyes az a szellemi irány, amit követsz. Na igen!”


Erről te is meg vagy győződve. A te meggyőződésed miért más mint az enyém? Jellegében nem tartalmában!


„Ez sem igaz! Többször elsütötted már ezt a félrevezető szöveget, de még egyetlen egyszer sem bizonyítottad, hogy miben és miért térne el a könyvekben, füzetekben kiadott információ a Biblia szavától! Mivel nem tér el és a Biblia konkrét tanulmányozása is egyidejűleg folyik, így bibliatanulmányozás történik, akkor is ha te félremagyarázod.”


Hát köszi! Ott voltál amikor ez történt? Nem! Amúgy pedig teljesen igaz hogy tanulmányoztam Jehova tanúival. Amúgy pedig írtam már eltérésekről. Az egy másik dolog hogy te esetlegesen nem olvastad azokat a részeket ugyan is nem minden egyes esetben írtam le ezeket amikor megemlítettem hogy tanulmányoztam Jehova tanúival! Ugye nem akarod azt állítani hogy évekre visszamenőleg elolvastad az össze kommentemet? Mert az nem lenne igaz! Különben tudnád hogy nem így van! Külön tárgyalom hogy milyen gondok vannak a tanításokkal!


„Nos erről beszéltem az előző válaszomban, erről a hazug érvelésről. Ne csak vádaskodj a semmire, hanem nevezd meg konkrétan az elmúlt 10 év változását és hasonlítsd össze az alapokat jelentő TELJES TANÍTÁSSAL, vajon hányad százaléka annak?! És mi lenne, ha ha semmiféle változás sem lenne? Ugyanott tartanak a Tanúk, mint ti! Ti lehet hogy ezt néznétek jó szemmel, de valahogy a Biblia nem ezt tanítja.”


Ha az alapokat nézem akkor az Őrtorony szervezet tanításainak kb. 60% már nincs is „használatban” Charles Taze Russel tanításai már nagyon is hamis tanítások kategória! Nem tudom hogy hányad százaléka és nem is fogok számolgatni arra ne is számíts! Amúgy is a számolgatás az Őrtorony reszortja ők élnek a számok bűvöletében, 1914, óraszám, hírnökátlag, stb.


„Ha egyszer a vallásköziségben KÜLÖNBÖZŐ hitnézetű emberek illegetik-billegetik magukat egymás előtt …”


Milyen szépen fogalmazol! Bizonyára azért mert ilyen tanítást kaptál! Az Őrtorony is hasonló stílusban fogalmaz! És Jehova tanúi üldözésnek állítják be azt amikor az emberek szóvá teszik pl. a viselkedésüket. Még is mit jelent az hogy illegetik-billegetik magukat? Ezt személyes tapasztalat alapján jelented ki?


„Ha ez nem történik meg, akkor miért ragaszkodnak a saját nézeteikhez, miért nem fordulnak a Biblia igazságához? Mert mindegyik azt vallja tán, hogy ő hiszi jól? Ez aztán a példaértékű bibliai egység! De nagyon nem erről beszél a Biblia. Ez képmutatás! Ez látszat egység!”


Írod ezt te aki még csak nem is Jehova tanúja! Ez nem képmutatás részedről?


„A Tanúk nem csak látszat egységet alkotnak, hanem egy emberként állnak ki a biblia alapelvek mellett és - nyilvánvalóan ez konfliktusok idején látszik a legjobban - minden őszinte külső szemlélő számára egyértelmű az egységük.”


De vannak közöttük olyanok akik csak a látszat kedvéért tesznek meg dolgokat. Pl. azért hogy a családjuk szóba álljon velük. Ismerek olyan ex-Jehova tanút aki éveken keresztül beírt annyi óraszámot amiről tudta hogy elég ahhoz hogy a vének ne piszkálják. Vagy a gyermek aki kereszteletlen hírnök lett a szüleinek való megfelelés kényszere miatt ő is beírta az óraszámokat. Aztán ahogyan nagykorú lett már nem járt a gyülekezetbe és esze ágában sem volt megkeresztelkedni. Majd lelépett otthonról. Bár már egészen jó a kapcsolata a szüleivel!


„Hogyne kéne egybe venni, hiszen a vitánk szempontjából minden egyes hívő tartozik valahova - még ha mégoly laza kapcsolattal is, mint éppen te a Golgota gyülekezethez, de akkor is.”


Én nem írtam olyat hogy a Golgota gyülekezethez tartozom! Valakivel összekeversz!


„A lazasághoz, az engedékenységhez, a liberál-demagógiához képest igen, fontos és szükséges, de ezen kívül biztosan nem hangsúlyozzák túl, mint ahogy itt előadod.”


De igen biztosan túlhangoztatják! Ez tény!


„Ezt a hazugságot hányszor akarod még elsütni??? Kezd uncsi lenni! A Tanúk NEM ÁLLÍTJÁK, hogy biztosan ez a szóalak volt eredetileg Isten kiejtett neve.”

Ez nem hazugság hanem ez az igazság! És de igen ezt állítja az Őrtorony szervezet a kiadványában és a honlapján is!

[link]

Idézem! „Jehova

Meghatározás: Az egyedüli igaz Isten neve. Ezt a nevet ő adta saját magának.”


Idézet az „Érveljünk az Írásokból” című Őrtorony kiadványból!

(Gondolom nem fogsz elnézést kérni) Tehát továbbra is állítom hogy ez nem Isten neve és soha nem is volt az! Mindössze egy téves összevonásból jött létre ugyan ezen kiadványból megint egy idézet!

„A »Jehova« változat a név mássalhangzóinak és az »Úr« jelentésű egyik szó (Adonáj) magánhangzóinak összevetéséből ered.”


„De ugyanezt nem állítják a mai magyar "Ézsaiás", vagy "Izajás", "Jeremiás", vagy Jézus formáról sem!”


1. Nem Isten nevek!

2. Nem összevonásból keletkeztek!


„Ezekre a válasz megtalálható a Tanúk hivatalos weboldalán, még a forintos kérdésekre is. A név mai használata szempontjából ezen kérdések mindenesetre nem relevánsak.”


Akkor akár ide is linkelhetted volna a hivatkozást! Ja persze nem releváns! De akkor miért is kell akkor hűhót csapni Isten neve körül? Akkor miért nem felel meg a mennyei Atya? A minta imában is az szerepel!


„Nézz csak utána, ez egy jellemző negatív érvelése azoknak, akik NEM AKARNAK FEJLŐDNI és azon az alapon, hogy "a másik legalább annyira szemét és képmutató és mocskos, mint én", elutasítanak fontos igazságokat is!”


Az legyen az ő problémájuk. Én nem így gondolkozom. Ha így gondolkoznék akkor Jehova tanúi anno elküldtem volna melegebb éghajlatra. De nem így történt. Téged sem küldtelek el melegebb éghajlatra! Ettől függetlenül nem vagy különb nálam de én sem vagyok különb nálad!


„Nincs 'átlagtanú', ez tévedés!”


Nincs itt semmiféle tévedés! Hiszen van az a néhány ember akiket elvileg Isten szellem vezérel hiszen az ő feladatuk a szellemi táplálékról való gondoskodás. Az összes többi tanú és most már a felkentek is ide tartoznak, ők az átlag tanúk! Az a néhány ember átlagon felüli.


„Így aztán a világméretű gyülekezet vezetése sem csupán a Vezető Testület feladata, hanem az egész globálisan jelenlévő, erre a feladatra alkalmasan kinevezett szolgáké is.”


Akik honnét kapják az utasításokat?


„Az pedig természetes, hogy LÉTEZIK egy szervezetben vezetés! Az is természetes, hogy nem szólhat bele mindenki mások dolgába. Nem tudom hogyan képzeled el, a vezetést és az tanítást, ha MINDENKI a saját elképzelése szerint akarná megvalósítani? Lehet hogy ez nálatok így van, de kötve hiszem!”


Igen kell a vezetés! De az ember elmondhatja a saját gondolatait is a vezetőknek anélkül hogy kikiáltanák hitehagyottnak!


„Egyébként bárkit csak akkor közösítenek ki, ha a bűne, amit elkövetett olyan súlyos természetű, ami a bibliai törvényekkel és alapelvekkel összeférhetetlen és ha megbánás nélkül kitart a tette, viselkedése mellett.”


Legyen neked a hited szerint!


„Kié akkor logikusan az a jog, hogy meghatározza a különbséget az igaz és a hamis vallás között? Bizonyára a Teremtőként elismert és tisztelt lényé. Jehova a Szavában világosan körvonalazta nézőpontját az igaz és a hamis vallásról alkotott álláspontját.”


(Nincs olyan hogy Jehova ,azt kitalálták.) A Bibliában ami a mennyei Atyánk által ihletett irat abban van erre vonatkozó rész!


„Tehát te azt állítod, hogy nincs igaz imádati forma, avagy vallás? Tagadod a Bibliát!”


Megint összekeversz valakivel mert én nem írtam ilyet!


„Sokan vannak, akik szerint a Tanúk igazat mondanak, de ők maguk még nem azok.”


Én is közéjük tartoztam egy darabig! De ez nem válasz a kérdésre. Miért nem vagy Jehova tanúja ha hiszel benne?


„Konkrétum? Mellébeszélni lehet, de vajon a konkrét példáid igazak-e? Az elmúlt évtizedekben melyik alaptanítás változott? Melyik tart a nyolcadik verziónál és MIÉRT? Ugyanis azt is el kéne mondani, hogy mi és miért változott!”


A HBR ami alap tanítás az változott és ez az a tanítás amelyik a 8. verziónál tart!

Jelenleg egyértelmű hogy a HBR a Vezető testület!

Korábban a felkentek voltak a HBR az összes felkent, még korábban a Földön élő felkentek.

De olyan is volt amikor a HBR Charles Taze Russel volt. Majd tisztázták azt hogy Charles Taze Russel nem volt HBR! Nem szedtem csokorba az egészet csak néhány értelmezést említettem meg! Majd egy külön részben csak ezzel foglalkozva megbeszélhetjük a többit. De így is elég hosszú. Szóval szedjük szét vegyük ezt külön. Előbb zárjuk le a többit vagy ne és egyből ezzel folytassuk. Döntsd el te!


„A keresztényi alapelvek és a bibliai minta alapján. Az isteni szervezet működése értelemszerűen nincs a Szentírásban tételesen tárgyalva, hiszen a keresztényi szellemben kialakított szervezeti struktúra a fontos.”


Aha! De azért a véneknek ki van adva egy könyv amit nem olvashat el akárki. Hogyan lehetséges hogy a véneknek van ilyen útmutató a véni pozíció ellátáshoz. Míg a szervezet működtetésére vonatkozóan nincs semmiféle tételes tárgyalás. De a véneknek azért csak összehoztak egyet!


„Nem működött szervezettség nélkül, ez NEM IGAZ! A Biblia mond ellent megint neked. A szervezettség az AKKORI VISZONYOKNAK és LEHETŐSÉGEKNEK megfelelően létezett, DE LÉTEZETT!”


Ácsi-ácsi barátom! Ne terelgessél, nem vagy te vén! Nem a szervezettségről volt szó! Keversz mint a fagyi gép! azt írtad idézem: „Minden főbb jellegzetessége a Tanúk szervezetének a bibliai minta alapján működik.” Azt írtad szervezet és nem azt hogy szervezés! Kiakasztó vagy! A pontosság az nem az erősséged hiába szimpatizálsz a tanúkkal! Nem azt írtam hogy szervezettség nélkül működött! Azt írtam hogy szervezet nélkül működött! Igen létezett a szervezettség ez vitán felül áll!


„És? Technikai kérdés.”


Ja jól van, majd én is így reagálok le néhány dolgot és az pont elég!


„Nem is volt könnyebb a helyzetük sok szempontból. Miért maradtak életben és miért tudtak szaporodni mégis?”


A szaporodás az más. Növekedni létszámban és nem szaporodni!


„Ez hazugság! Milyen könnyű neked. Nem kell mást mondani, csak ami a csövön kifér, MINDENT, vagy bármit mondasz, egy laikusnak tök mindegy, úgyis mindent elhisz... Már aki!”


[link]

Kiket nevezünk úttörőnek?


„De miért? MIÉRT? Ezt valahogy mindig kihagyod, csak féligazságokat közölsz, de nem indokolsz semmit az Írásokból. Nos én akkor röviden válaszolnék:”


Szépen megtanultad a leckét jó választ adtál csak hiányolom a Biblia verses alátámasztást!


„Aki tehát nem tartozik oda, nem részesül azon igazságokból, melyek tisztán tanítják az isteni igazságokat, melyek ismerete a megmentés egyik feltétele, hiszen a vallásos hited nagyban meghatározza a cselekedeteidet.”


Isteni igazságokat? Hogyan lehetnek tiszta isteni igazságok ha változtatni kell rajtuk?


„Mellesleg kívül vagyok még, de nem vagyok az ökumenikus szellem rabja.”


Annak én sem vagyok rabja. De ékes példa arra hogy képesek egymással BÉKÉSEN meglenni az egyházak hívei etnikai és nemzeti hovatartozástól függetlenül.


„Ne a szavakon lovagolj! Hazugság, ez a lényeg!”

Ez nem hazugság az Őrtorony az egy vállalat!


„Elég érdekes, de cseppet sem keresztényi álláspont, politikai hatalomra segítesz olyan embert, akinek a hatalmi pozícióját már személyesen nem vállalnád akkor sem, ha képesítésed lenne rá. Passz!”


Neked nagy bajod van az olvasással. Folyton olyasmit látsz ami oda sincs írva. Azt írtam hogy megkérdőjelezhető és nem azt hogy teljesen elutasítandó! És azt sem írtam hogy én nem vállalnék ilyen pozíciót! De nem a vallási meggyőződésem miatt nem vállalnék ilyen pozíciót hanem azért mert nem érzem úgy hogy képes lennék megfelelni ennek a kihívásnak!


„ Ezért van annyi szörnyűség még az ún. "demokráciákban" is, hiszen sok-sok alkalmatlan és rosszindulatú embert juttatnak olyan hatalmi pozícióba, amelyben aztán kedvére garázdálkodhat. És itt jön képbe az, amit már írtam, nincs meg a TUDÁSUNK sem ahhoz, hogy kire és miért szavazzunk.”


Akkor pont hogy a hívőknek kellene indulniuk a szavazáson csak bizonyára nem tetszene az embereknek az a program amit ők képviselnének!


„Te is részt veszel benne, ha egy politikusra szavazol, mivel amit ő ígér a nemzet ügyében, az minden csak nem krisztusi. Tehát egyetértesz vele, ha rá szavazol.”


Ez nem jelenti azt hogy mindennel egyetértek. De pl. ha nem szélsőséges nézeteket képvisel és ezzel megmarad az ország stabilitása akkor igen is hogy jó ha az ember elmegy szavazni.


„Ha te ennyire szőrszálhasogatóan szó szerint akarod venni amit írtam, akkor az "egyetlen szellemi igazság" kifejezést miért nem veszed annak, ami szó szerinti: csupán egyetlenegy szellemi igazság van a Bibliában?”


Igen a Bibliában egy van! De te nem arról beszéltél mint ahogyan én sem erre reagáltam! Azt írtad szellemi asztal és felkínál. Nos a szellemi asztal az ebben az esetben az Őrtorony szervezet által kiadott irodalmak. Hát azok pedig nem az egyetlen szellemi igazságot képviselik. De írtam neked előzőleg is hogy a szellemi asztal nem egy igazságot kínált fel!

2019. jún. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
0%

"Egy vallásos szervezet amely az igazságot kutatja és tanítja! Na de honnét lehet tudni hogy ez így van?"


Mi hogy van? Hogy létezik egy ilyen szervezet vagy pedig hogy ezt így kell tenni?


"Hogyan jöhettek rá egyedül arra hogy nem jó helyen vannak?"


Mikor? A múltról beszélsz, vagy a mostról? Mert ma elég sok segítség van, kezdve ugye az isteni segítséggel, mert ha őszinte valaki szíve, akkor keresi őt Isten és viszont.


"Amúgy meg azért beszélek személyekről mert a Biblia is személyekről beszél. Vagy eklézsiáról beszél. De semmi esetre sem beszél szervezetről."


Ez csupán szavakon lovaglás, hiszen 'rendről', 'elrendezésről' meg konkrétan beszél az Írás! Az a tény, hogy szervezettséggel, szervezett keretek között imádták Istent a múltban is és a jövőre nézve is egyértelműen ezt vetíti előre, vitán felül áll! A világ egyik igen liberálisan bárgyú témája, amikor ezt az alapvetést kétségbe vonják. De miért is? Mikortól is? Ez csak az elmúlt évtizedek szabadelvűségének a torz terméke.


"Arról meg főleg nem beszél hogy a megmentés feltétele az hogy egy szervezethez kell csatlakozni ennek érdekében. Ez hazugság, nem a megmentés feltétele!"


Ha pedig az előzőekből következően EGY szervezet biztosítja ma mindazt, amivel Jézus megbízta a hű és értelmes rabszolgát, vagyis hogy a maga idejében kiossza a szellemi táplálékot minden tiszta szívű embernek, akkor nincs más lehetőség. De logikusan nem is lehet! Isten nem a zűrzavar istene, hanem a renddé. Ha egymásnak ellentmondó személyektől vagy csoportoktól várnánk ezt a munkát, akkor csak zűrzavar és káosz lenne belőle. A Biblia pedig egységes szellemi táplálékról beszél, nem zavaros mesékről.


Ezt nyilvánvalóan és logikusan KIZÁRÓLAG csak egységes szervezet képes felmutatni!


A félreértésedet nem értem! Világosan fogalmaztam. Nincs két ellentétes mondat, ugyanazt írtam.

A szervezet túlzottnak mondott jelentőségét is túlliheged, nincs szó ilyenről, szerintem inkább a te szervezetellenes fóbiádról lehet szó. Jól ismerem a Tanúk kiadványait, tehát tudom miről beszélek.


"Tényleg nem lehet? Akkor miért hivatkozol arra hogy az első században is létezett egy szervezett egység úgy mint napjainkban! Ebben az esetben miért lehet összehasonlítást tenni? Nem értem a logikádat!"


Félreértelmeztél az elején egy mondatot és azóta nyomod a téves következtetéseket.


"Az Írások szellemének ellent mond. Ugyan is a kiválasztások vagy megválasztások nem óraszám alapján történtek! Tehát nem vagy tisztában azzal hogy milyen példák szerepelnek az Írásokban amikor kinevezésre vagy kiválasztásra került sor!"


De tisztában vagyok, de te nem vagy azzal tisztában, hogy mi a Tanúk kinevezésének gyakorlata, csak vádaskodsz!


"Ha belegondolsz nem beszélhetünk igazi vallásköziségről. Hiszen nem különböző vallások képviselői gyűlnek össze hanem egy azon vallás szétszakadozott követői gyűlnek össze. Akik mind keresztényeknek nevezik magukat csak különböző keresztény egyházak tagjai."


Teljesen mindegy hogy kik nevezik magukat kereszténynek, az számít, hogy Isten kit tekint annak! Márpedig az már eleve kizáró körülmény, ha "keresztény egyházakról" beszéltek, mert ILYENRE NINCS LEGITIMÁCIÓ a bibliában. Csak egyház van, egyetlen igaz egyház létezett és létezhet ma is. Ezeket a szétszakadt csoportokat mindennek nevezhetjük, csak egységesnek nem - még abban sem, hogy szerinted és szerintük "keresztények"! Ez nem igaz! Aki keresztény, az Krisztus-követő, amit pedig nagyon jól lehet látni a cselekedeteiből is. A Biblia szellemével már a LÉTÜK is alapból ELLENTÉTES.


"Ennek pont az a célja hogy a világ összes KERESZTÉNY egyházát egyesítse. Tehát nem különféle vallásokat akar egyesíteni."


Sokszor nagyobb különbözőség van a magukat (hamisan) kereszténynek nevező egyházak között, mint pl. a katolikusok és a buddhisták között!

2019. jún. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
0%

"- Tehát nem az össze gyülekezet hasonlított ebben egymásra hiszen maga az Írás nevezi őket "nemesebb lelkűeknek"!"


Lukács azt írta, hogy a bereai zsidók „nemesebb gondolkodásúak voltak, mint a tesszalonikaiak, ugyanis a legnagyobb készséggel fogadták a szót, naponta gondosan vizsgálva az Írásokat, hogy úgy vannak-e ezek a dolgok” (Csel 17:10, 11). Vajon rossz fényt vetnek ezek a szavak azokra, akik Tesszalonikában elfogadták az igazságot? Semmiképpen sem! Pál később ezt írta nekik: „szüntelenül hálát is adunk az Istennek, mert amikor az Isten szavát kaptátok, melyet tőlünk hallottatok, nem emberek szavaként fogadtátok el, hanem pontosan akként, ami igazából, Isten szavaként, amely munkálkodik is bennetek, hívőkben” (1Tessz 2:13).


Te ezt most komolyan gondolod? Ilyen alapon képes vagy különbséget tenni az igazság tanítása között? Az eszem megáll! A Biblia itt sem és sehol nem beszél arról, hogy másik gyülekezetben, mást tanítanak, mert ott az a szokás. A készségben lehettek különbségek, de a Biblia Istene akkor sem engedett a igazságból, nem gondolod?

2019. jún. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
0%
Ami ténylegesen szakadásokhoz vezetett később, az lassan kifejlődő hitehagyás volt, melyet a Biblia meg is jövendölt.
2019. jún. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!