Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jehova tanúi az összes...

Ha Jehova tanúi az összes vallást a Sátántól valónak mondják, akkor hogyan tekintenek a keresztény emberekre?

Figyelt kérdés

Egy értelmes katolikus és protestáns ember testvérként tekint egymásra, a teológiai különbségek ellenére is. Leszámítva persze a fanatikus kisegyházakat, amelyek JT vallásszervezetéhez hasonlóak. A katolikusok és ortodoxok szintén megvannak egymás mellett a különbségek ellenére is.


Ezt a kérdést azért teszem fel, mert Jehova tanúi mindent megtesznek annak érdekében, hogy áttérítsék az embereket a saját vallásukra, de vajon hogyan tekint egy Tanú ezekre az emberekre? Az én gondolkodásomban egy református hívő is Isten embere lehet, és rajta keresztül is tud üzenni Isten valamit, amiből tanulni tudok.


JT vallásszervezete viszont úgy tudom, hogy azt tanítja, Isten csak őket támogatja, mindenki a Sátán kezében van. JT-i "gondolkodásában" tehát az összes ember a Sátán által megtévesztett, bálványimádó, stb... vagy mi?


2019. jún. 11. 15:34
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"(Efézus 1:9, 10) 9 azzal, hogy megismertette velünk akaratának szent titkát. Ez jótetszése szerint való, melyet elhatározott magában 10 egy olyan igazgatás felől, mely a meghatározott idők teljességének végén történik, hogy tudniillik ismét egyesít mindent a Krisztusban,. . ."


Jehova tanúi is tudják hogy Krisztus az egység alapja. De be vannak csapva és félre vezetve mert azt tanítják nekik hogy egy szervezet kell az egységhez! De ez nem igaz ez egy hazugság!


8. kommentelő!


"Ja, nehogy arra apellálj, hogy ez a régmúlt, mert a két világháború sem olyan régi, de Ruanda vagy a Délszláv népirtás, no meg a jelenleg is zajló Ukrán válság sem Busmanok között zajlott és zajlik."


A háborúkat most hanyagoljuk. Viszont ami a lényeg az hogy Jehova tanúi sem különbek egy hajszálat sem egyetlen másik egyház tagjaitól sem! Persze propaganda szerűen azt szokták állítani hogy még is csak különbek meg Jehova tanúiban van egy bizonyos fajta felsőrendűségi vagy amolyan "mi különbek vagyunk" féle érzés és ez meg is nyilvánul bennük. De gyorsan had jegyezzem meg azt is hogy ez nem igaz az összes Jehova tanújára de vannak sokan közülük akik bizony el vannak telve mert hogy ők különbek. De ez nem igaz! De egyik egyház sem különb! És sok Jehova tanúja ezzel tisztában is van sőt el is ismeri. Persze azért nyilvánosan nem jelenti ki de magánbeszélgetés alkalmával elismeri hogy bizony vannak komoly gondok!

"Legyél most egy kicsit őszinte és úgy válaszolj nekem: hány ember mutat fel a MINDENNAPJAIBAN keresztényi vonásokat azok közül, akik kereszténynek mondják magukat? Nem a többség az biztos!"

- Na erről van szó amikor azt írom hogy Jehova tanúi sem különbek más egyházak tagjainál!


"Vajon hol mutatott erre példát Jézus? Őszintén!"


És te mint Krisztus követő, mikor és hol olvasod hogy Jézus vagy az apostolai arról tanítanak hogy egy szervezetnek kell mindenben engedelmeskedni? Hol tanít szervezetről és arról hogy az majd Isten szócsöve lesz? Az hogy engedelmeskedik egy szervezetnek az valóban Krisztus követés?

- A félre értések elkerülése végett egyetértek veled abban hogy egy hívő ember ne politizáljon főleg ne úgy hogy bálványoz egy politikust! Viszont abban nem értek egyet hogy nem mehet el szavazni egy hívő ember!


"Tudod egy Tanúnak NEM szellemi testvére egy más vallású, de ettől még megtanultak a krisztusi békében élni és nem bántani mást."


És miből gondolod hogy ez nem igaz a nem szellemi testvéreidre? Mert hogy nem első kézből szerzed az információidat az biztos, hiszen egy Jehova tanúja nem közösködhet egy másik egyház tagjával mert azért könnyen kiközösíthetik. Ellenben én bármikor elmehetek a ti Királyság termetekbe és végig ülhetem a programot. De ugyan ez fordítva nem lehetséges. Viszont képzeld el hogy mi nem Jehova tanúi de hívő emberek is képesek vagyunk békében élni és nem bántani egymást! Sőt ökumenikus alkalmakat is szoktak szervezni és én is voltam már ilyenen nem is egyszer. Nem hogy nem bántottuk egymást de még együtt is ettünk. Sőt a vendéglátók állták az étkezés költségeit is! Tehát nem kellett fizetni az ételért! Természetesen adományokat elfogadtak!

"Majd akkor kérdezz vissza, ha az általad említett "tesók" is ezt teszik világméretekben, nemzetiségtől és etnikumtól függetlenül!"

És arról is biztosíthatlak hogy nemzetiségtől és etnikumtól függetlenül történt meg a rendezvény és az ételkiosztás is!


"Mindegy milyen területen létezik a hazugság, a megtévesztés, a lényeg hogy ha belegondolsz, minden emberi konfliktus és viszály az igazság ismeretének, vagy az igazság szeretetének és az igazsághoz való ragaszkodásnak a hiánya!"


Akkor jó lenne ha az Őrtorony szervezet nem hazudozna illetve nem csak féligazságokat közölne és bemutatná a másik oldalt is. Azt amikor több ezer ember különböző egyházakból közös programon vesz részt és mindezt békében teszi! Nemzet és etnikumtól való hovatartozás nem számít! Mert ilyen is van de erről nem írnak a kiadványokban csak a konfliktusokról. Na igen mert ugye ez már nem illik bele a propagandába!


"Ez nagy hiba és nem vezet pontos ismerethez."


A pontos ismeretből az Őrtorony szervezet is hiányt szenved, hiszen folyamatosan kiigazításra szorulnak a tanításai!

2019. jún. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
0%

"azt hiszem elég világosan írtam eddig is de te semmit sem írtál hogy egyáltalán mi a közöd neked vagy családodnak a szektához"


Semmi közöm egyetlen szektához sem, Jehova Tanúi ugyanis nem szekta! Akkor sem, ha még sok ezerszer elismétled ezt a hazugságot. Hogy milyen közelről és miért ismerem a Tanúkat, az legyen az én dolgom, ok? Szerintem ahhoz képest, amiről szó van, ennek semmiféle jelentősége sincs. Mindenki elérheti azokat az infókat, amiket leírok. Mindenki meg is tehetné és összehasonlíthatná a saját addigi tudásával az ott látottakat, de a legtöbben sajnos csak a szájukat járatják, valós érvek nélkül.


Neked 20-as válaszoló, nagyon téves és torz képed van a világról.

Tehát ha valakit igazán meg akarsz ismerni, akkor az ellenségét kérdezed, de még véletlenül sem mész el az illetőhöz és személyesen ismered meg? Mert hogy nem ismerted meg a valódi Tanúkat, az egyértelműen látszik!


Szóval te is a tisztesség és becsület mintapéldánya vagy?

2019. jún. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
0%

T. Vidiripi!


"A háborúkat most hanyagoljuk. Viszont ami a lényeg az hogy Jehova tanúi sem különbek egy hajszálat sem ..."


Hát így nem lehet korrektül érvelni! Már ne is haragudj, de a mi napjaink is egyik legszörnyűbb valósága a háború mindenféle formája, melyből a hamis vallások egyházai (tehát még mielőtt belekötnél: NEM KRISZTUS-KÖVETŐK, még ha annak vallják is magukat) tevékenyen kiveszik a részüket. És igen, már ebben is óriási a különbség az igaz imádók és a hamis keresztények között!


Miért "hanyagolnánk"? A háború sem hanyagol minket. Nem csak az ún. "békében" (azaz a valóságban csak fegyverszünetben) kell tudni jól viselkedni és nem bántani senkit, hanem akkor is, mikor a békétlenség halálos szellői kezdenek lengedezni egy társadalomban vagy térségben. Ekkor viszont jól látszik mennyire igazak Krisztus szavai, hogy kik az Ő követői, kik azok akik igazán szeretetben élnek.


A Tanúkra egyáltalán nem jellemző a felsőbbrendűség, a gőg! Ha vannak is köztük nem oda illő viselkedésű emberek, vagy nem maradnak ott sokáig, vagy a tanultak alapján változtatnak a modorukon, mert azt a munkát, amit végeznek, nem lehet felsőbbrendűséggel, csak alázattal csinálni!


És miért ne lehetnének egyes emberek KÜLÖNBEK másoktól? Mi a baj ezzel? Miért baj azzal, ha különbnek tartok egy erényes és igaz embert attól, aki több rossz, romboló tulajdonsággal rendelkezik és meg sem akar szabadulni tőlük? Vallásos emberek tömegével is rendelkeznek a HITÜKBŐL KIFOLYÓLAG rossz és romboló tulajdonságokkal, melyek valójában Isten ellen vannak, mert nekik azt tanították a papjaik!


Igenis különbség van az igaz és a hamis között, az igaz vallás és a hamis vallások cselekedeti és ebből eredő pozitív vagy negatív társadalmi hatásai között. Ha nem így lenne, Jézus nem beszélt volna az ok-okozat alapvető törvényéről, arról, hogy a cselekedeteikről ismerszik meg, hogy kik az Ő követői.

Márpedig a vallásos cselekedetek általában attól függően változnak pozitív-negatív irányba, hogy mit tanítanak nekik vallásos igazságként (ok-okozat szigorú törvénye).


Ezt mindig is szervezet keretek között tették.

2019. jún. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:

Vidiripinek!


„Ha a vallás égi igazságot ölt magára, elegendő csupán ránézni, hogy csodálni lehessen” (William Cowper, XVIII. századi angol költő).


A hamis valláson nincs semmi csodálatra méltó. Boldogtalanságot és szenvedést okozott az emberiségnek 6 évezreden át. Hazug, megtévesztő, hűtlen és gyűlöletes útjai undorítóvá tették őt mind az Isten, mind az őszinte emberek szemében. Messze van attól, hogy égi igazságba öltözött legyen. A hamis vallás az igazság és a szépség ellentéte.


Miféle szépségek?


Az igaz vallásnak számos szépsége van. Most azonban csak néhányat említek.


Az igaz vallás számos maradandó szépsége közé tartoznak a következők:


▪ Egy tévedhetetlen Isten igazságán alapul, akinek a neve Jehova, akire feltétlenül számíthatunk (Zsoltárok 83:18 [83:19, Károli]; Ésaiás 55:10, 11).


▪ Mindenki számára elérhető, aki alázatos szívű, nem azok számára van csupán fenntartva, akik kimagasló szellemi képességekkel rendelkeznek (Máté 11:25; 1Korinthus 1:26–28).


▪ Nem tekinti a faji hovatartozást, a társadalmi állást és a gazdasági helyzetet (Cselekedetek 10:34, 35; 17:24–27).


▪ Jól megalapozott reménységet nyújt egy békés és biztonságos világban bánat, betegség, boldogtalanság és halál nélküli életre vonatkozóan (Ésaiás 32:18; Jelenések 21:3, 4).


▪ Tagjai egy világméretű lojális testvériségben élhetnek, amelyet egységes tanítás, vezetés és szellem jellemez (Zsoltárok 133:1; János 13:35).


▪ Lehetőséget biztosít mindenki számára — férfinak, nőnek és gyermeknek — hogy tevékenyen részt vegyen Isten munkájában, ezáltal célt ad az életüknek (1Korinthus 15:58; Zsidók 13:15, 16).


▪ Figyelmeztet minket a rejtett veszélyekre, oktatást ad számunkra arról, miként viselkedjünk, hogy az a javunkra váljon (Példabeszédek 4:10–13; Ésaiás 48:17, 18).


És miért mondható el, hogy ezek a szépségek maradandóak? Egyszerűen azért, mert ezek olyan hosszú ideig maradnak fenn, mint maga az igaz vallás — örökké.

2019. jún. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
0%

""Legyél most egy kicsit őszinte és úgy válaszolj nekem: hány ember mutat fel a MINDENNAPJAIBAN keresztényi vonásokat azok közül, akik kereszténynek mondják magukat? Nem a többség az biztos!"


- Na erről van szó amikor azt írom hogy Jehova tanúi sem különbek más egyházak tagjainál!"


Azért nagy különbség van azok esetében, akik napi szinten gyakorolják azt, amit Jézus mondott a Máté 24:14-ben. Ezért is nagy védelem az a szolgálat.


"És te mint Krisztus követő, mikor és hol olvasod hogy Jézus vagy az apostolai arról tanítanak hogy egy szervezetnek kell mindenben engedelmeskedni? Hol tanít szervezetről és arról hogy az majd Isten szócsöve lesz? Az hogy engedelmeskedik egy szervezetnek az valóban Krisztus követés?"


Egyrészt NEM mindenben! Csak abban, ami összhangban van a Szentírással - ehhez viszont kimagaslóan jó képzést kapnak a Tanúk. Másrészt a szervezeti felépítés TELJESEN TERMÉSZETES társadalmi szükségszerűség ahhoz, hogy működjön a rendszer. Az ellentéte a káosz és az anarchia. Ezt az alap elrendezést miért tárgyalná külön a Biblia? Ez ahhoz lenne hasonló, mintha azt is leszögezné rögtön az elején a Szentírás, hogy vegyél levegőt mialatt olvasol, mert különben megfulladsz!


Visszakérdeznék: te hol olvasol olyant a bibliában, hogy csakis szervezett keretek nélkül szabad Krisztust követni, mert a szervezet ezért vagy azért helytelen, Isten ellenes?


Kíváncsian várom a válaszod!

2019. jún. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
0%

"- A félre értések elkerülése végett egyetértek veled abban hogy egy hívő ember ne politizáljon főleg ne úgy hogy bálványoz egy politikust! Viszont abban nem értek egyet hogy nem mehet el szavazni egy hívő ember!"


Ez egy óriási ellentmondás! Ha ugyanis elmész szavazni FELELŐSSÉGGEL (mert ugyanis egy kereszténynek így kéne), akkor igenis ALAPOSAN bele kell ártanod magad a politikába. De van egy rossz hírem: még így sem tudsz valódi felelősséggel jól dönteni emberek, pártok nevére voksolva, hiszen egy átlagembernek (szavazópolgárnak) nincs meg sem a KELLŐ TUDÁSA, sem a JÓINDULATA, vagyis az az önzetlensége, ami mindenkor a közjót tartja szem előtt, nem pedig a saját önző érdekeit. A tapasztalat azt bizonyítja, hogy ez még a kereszténynek nevezett országokban is így van!

Ezért van az, hogy rendre kiderül az újabb messiásotokról, hogy csalódást okozott. Ugye ismered a bibliai verset: "aki földi ember fiában bízik ..."


Az istenített demokráciának bizony súlyos árnyoldalai vannak, melyek miatt a Biblia szavával és igazságaival összeférhetetlen.

2019. jún. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
0%

""Tudod egy Tanúnak NEM szellemi testvére egy más vallású, de ettől még megtanultak a krisztusi békében élni és nem bántani mást."



És miből gondolod hogy ez nem igaz a nem szellemi testvéreidre?"


Erre már fent válaszoltam, a tettek nem beszélnek félre! Ezért mondta Jézus, hogy a cselekedeteiről lehet majd felismerni a követőit. De az igaz keresztényei vonásoknak, tetteknek sokféle formája van. Tehát nyilván nem csak a háborúk megtagadása, nemzetközi békében élés az egyetlen. Tehát olyan sokan nem mutogatják ezeket fel.

2019. jún. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
0%

"Ellenben én bármikor elmehetek a ti Királyság termetekbe és végig ülhetem a programot."


Nem csak végig ülni kéne, hanem figyelni és tanulni is!

Mellesleg mit is ír a Biblia? "mi közössége van az igazságnak a hamissággal?"

Nem tudom mi azzal a probléma, hogy megvan az a szellemi asztal, amelyen felkínálják azt az egyetlen szellemi igazságot, amit a Biblia mond és ahhoz ragaszkodnak emberek?


"Sőt ökumenikus alkalmakat is szoktak szervezni és én is voltam már ilyenen nem is egyszer. Nem hogy nem bántottuk egymást de még együtt is ettünk."


"Akkor jó lenne ha az Őrtorony szervezet nem hazudozna illetve nem csak féligazságokat közölne és bemutatná a másik oldalt is. Azt amikor több ezer ember különböző egyházakból közös programon vesz részt és mindezt békében teszi! Nemzet és etnikumtól való hovatartozás nem számít! Mert ilyen is van de erről nem írnak a kiadványokban csak a konfliktusokról. Na igen mert ugye ez már nem illik bele a propagandába!"


Vajon a nemzetiségi és az etnikai ellentét minden egyes ilyen "ökumenikus" szellemű emberben megszűnik? Ők nemzetek feletti gondolkozásúak? És vajon minden bibliai elvárásnak eleget tesznek? Prédikálják Isten Királyságának a jó hírét? Minden tagjuk Krisztusi semlegességben él és nem hadakozik, nem vesz részt fegyveres katonai szolgálatban?

2019. jún. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Hát így nem lehet korrektül érvelni! Már ne is haragudj, de a mi napjaink is egyik legszörnyűbb valósága a háború mindenféle formája, melyből a hamis vallások egyházai (tehát még mielőtt belekötnél: NEM KRISZTUS-KÖVETŐK, még ha annak vallják is magukat) tevékenyen kiveszik a részüket. És igen, már ebben is óriási a különbség az igaz imádók és a hamis keresztények között!"


Először is szeretném leszögezni hogy nem haragszom. Sem rád azért amit írtál sem Jehova tanúira.

Igaz imádók? És kik lennének ők? Bizonyára az a válaszod hogy Jehova tanúi! Te már döntést hoztál és elkönyvelted hogy a tanúkon kívül nincs senki, aki igaz imádó lenne!

Azért szeretnélek emlékeztetni a búza és a konkoly példázatára!


"Miért "hanyagolnánk"? A háború sem hanyagol minket. Nem csak az ún. "békében" (azaz a valóságban csak fegyverszünetben) kell tudni jól viselkedni és nem bántani senkit, hanem akkor is, mikor a békétlenség halálos szellői kezdenek lengedezni egy társadalomban vagy térségben. Ekkor viszont jól látszik mennyire igazak Krisztus szavai, hogy kik az Ő követői, kik azok akik igazán szeretetben élnek."


Azért mert úgy gondoltam hogy maradjunk olyan eseményeknél amiben van személyes tapasztalat! Képzeld el hogy nem kell ahhoz háború hogy bántani tudd a másikat! Ezt én megtapasztaltam Jehova tanúi közösségében amikor közéjük jártam mint érdeklődő. Sőt szem és fültanúja voltam annak amikor két fiatal testvérnő összeszólalkozott a Királyság teremben. Meg sok más egyébnek is.


"A Tanúkra egyáltalán nem jellemző a felsőbbrendűség, a gőg! Ha vannak is köztük nem oda illő viselkedésű emberek, vagy nem maradnak ott sokáig, vagy a tanultak alapján változtatnak a modorukon, mert azt a munkát, amit végeznek, nem lehet felsőbbrendűséggel, csak alázattal csinálni!"


Tévedsz! Lehet azt úgy is csinálni. És természetesen nem a házról-házra végzett munka közben nyilvánul meg ez a dolog!

És nem azt írtam hogy mindenkire jellemző hanem azt írtam hogy sokakra jellemző! És természetes hogy neked ez nem fog feltűnni hiszen elvileg közülük való vagy! De ha kívülálló lennél akkor már más lenne a helyzet!


"És miért ne lehetnének egyes emberek KÜLÖNBEK másoktól? Mi a baj ezzel?"


Mindössze az hogy nem különbek másoktól, semmi más baj nincs vele. Filippi 2:3


"Miért baj azzal, ha különbnek tartok egy erényes és igaz embert attól, aki több rossz, romboló tulajdonsággal rendelkezik és meg sem akar szabadulni tőlük? Vallásos emberek tömegével is rendelkeznek a HITÜKBŐL KIFOLYÓLAG rossz és romboló tulajdonságokkal, melyek valójában Isten ellen vannak, mert nekik azt tanították a papjaik!"


Nem erről írtam! Nem értettél meg! Tudod mit, hanyagoljuk!


"Igenis különbség van az igaz és a hamis között, az igaz vallás és a hamis vallások cselekedeti és ebből eredő pozitív vagy negatív társadalmi hatásai között."


Nem a vallásokról van szó hanem a hívő emberekről. Tudom hogy Jehova tanúi ezt nem képesek felfogni és különválasztani! Sajnos!


"Ezt mindig is szervezet keretek között tették."


Az általános iskolai tanítás is szervezett keretek között zajlik. Az hogy szervezett keretek között zajlik valami az nem érv olyan szempontból hogy ez tenné kivételessé!


"Márpedig a vallásos cselekedetek általában attól függően változnak pozitív-negatív irányba, hogy mit tanítanak nekik vallásos igazságként (ok-okozat szigorú törvénye)."


Nos tudva azt hogy az Őrtorony szervezet tanításai folyton kiigazításra szorulnak ez a megállapításod érdekes dolgokat vett fel!


"akinek a neve Jehova"


Ez már eleve hazugság!

Idézet az Érveljünk az Írásokból című Őrtorony szervezet által készített kiadványból!


"A »Jehova« változat a név mássalhangzóinak és az »Úr« jelentésű egyik szó (Adonáj) magánhangzóinak összevetéséből ered."


"Mindenki számára elérhető, aki alázatos szívű, nem azok számára van csupán fenntartva, akik kimagasló szellemi képességekkel rendelkeznek"


Ez meg hogy jön ide? Találkoztam már sok mindennel nem számítottam arra hogy meglepetés fog érni de ez meglepett!

Értetlenül állok ezen megjegyzésed előtt!


"Nem tekinti a faji hovatartozást, a társadalmi állást és a gazdasági helyzetet"


Kérlek olvasd el újra a 21. kommentet, mert ott pontosan erről írok!


"Tagjai egy világméretű lojális testvériségben élhetnek, amelyet egységes tanítás, vezetés és szellem jellemez"


Azért van abban az egységes vezetésben és tanításban némi érdekesség, attól függően hogy a világ melyik részén vizsgáljuk. Természetesen erről mélyen hallgatnak a kiadványok.

Mint ahogyan arról is hogy Jehova tanúinál is volt egyház szakadás!


"Lehetőséget biztosít mindenki számára — férfinak, nőnek és gyermeknek — hogy tevékenyen részt vegyen Isten munkájában, ezáltal célt ad az életüknek"


Ebből is látszik hogy sok Jehova tanúja milyen kevés ismerettel bír más egyházakat illetően. Természetesen tisztelet a kivételnek.


"Figyelmeztet minket a rejtett veszélyekre, oktatást ad számunkra arról, miként viselkedjünk, hogy az a javunkra váljon"


Újabb bizonyíték az ismeret hiányra! Persze az Őrtorony szervezet az esetek túlnyomó többségében a katolikus egyházra szabja a kritikáit. Megjegyzem jogosan! De nem csak ők vannak!


"És miért mondható el, hogy ezek a szépségek maradandóak? Egyszerűen azért, mert ezek olyan hosszú ideig maradnak fenn, mint maga az igaz vallás — örökké."


Nincs olyan hogy igaz vallás! Ilyesmiről nem ír a Biblia! Ha már a pontos ismeretről is szó esett!


"Azért nagy különbség van azok esetében, akik napi szinten gyakorolják azt, amit Jézus mondott a Máté 24:14-ben. Ezért is nagy védelem az a szolgálat."


Az a szolgálat? Tehát te nem végzed hogy így fogalmaztál?

Egyébként mi az a szolgálat?


"Egyrészt NEM mindenben! Csak abban, ami összhangban van a Szentírással - ehhez viszont kimagaslóan jó képzést kapnak a Tanúk."


És honnét tudják a tanúk hogy miben kell engedelmeskedniük?

- Ja igen a kimagaslóan jó képzésből tudják.

- Na de várjunk csak ez a kimagasló képzés pont hogy a szervezettől jön!

- De ha tőlük jön akkor a szervezet határozza meg azt hogy miben kell neki engedelmeskedni. És nincs apelláta hiszen csak és kizárólag a szervezet tudja hogy hogyan kell értelmezni az Írásokat!

- Mondjuk szerintem nem tudja mert mindig az derül ki hogy na már megint tévedést tanította mert kiigazításra van szükség!


"Másrészt a szervezeti felépítés TELJESEN TERMÉSZETES társadalmi szükségszerűség ahhoz, hogy működjön a rendszer. Az ellentéte a káosz és az anarchia. Ezt az alap elrendezést miért tárgyalná külön a Biblia? Ez ahhoz lenne hasonló, mintha azt is leszögezné rögtön az elején a Szentírás, hogy vegyél levegőt mialatt olvasol, mert különben megfulladsz!"


Pontosan milyen rendszer is működjön? Mert ugye ez nem mindegy!

Társadalmi szükségszerűség? De itt nem a társadalomról van szó ember! Hanem egy vallási közösségről. Az vitán felül áll hogy egy vallási közösséget is meg kell szervezni! És lényegében nézve mindenhez kell egy bizonyos fokú szervezés!

Talán azért kellene hogy külön tárgyalja a Biblia hogy legyen neki létalapja. Mert azt külön tárgyalja a Biblia hogy milyen tulajdonságokkal rendelkezzen egy vén! De miért tárgyalja külön, hiszen ezt magától is tudja az ember pont úgy mint azt hogy levegőt kell vennie! Ugye jól gondolom? Tehát lehetséges hogy hibásan került bele a Bibliában az hogy tárgyalja milyen egy vén?

És miért nem volt egy ilyen szervezet az apostolok idejében? (nem véletlen ez a kérdésem)


"Visszakérdeznék: te hol olvasol olyant a bibliában, hogy csakis szervezett keretek nélkül szabad Krisztust követni, mert a szervezet ezért vagy azért helytelen, Isten ellenes?"


A "szervezett keretek" és engedelmeskedni egy "szervezetnek" nem ugyan az ez két külön dolog!

Tehát amit te kérdezel arra az a válasz hogy: - Sehol!

De olyat nem olvasol te sem a Bibliában hogy majd egy Őrtorony szervezet nevű - lényegében vállalat - fogja a szellemi eledelt megadni a hívő embereknek!

2019. jún. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ha ugyanis elmész szavazni FELELŐSSÉGGEL (mert ugyanis egy kereszténynek így kéne), akkor igenis ALAPOSAN bele kell ártanod magad a politikába."


Miért kellene magamat alaposan beleártani a politikába?


"De van egy rossz hírem: még így sem tudsz valódi felelősséggel jól dönteni emberek, pártok nevére voksolva, hiszen egy átlagembernek (szavazópolgárnak) nincs meg sem a KELLŐ TUDÁSA, sem a JÓINDULATA, vagyis az az önzetlensége, ami mindenkor a közjót tartja szem előtt, nem pedig a saját önző érdekeit. A tapasztalat azt bizonyítja, hogy ez még a kereszténynek nevezett országokban is így van!"


Akkor most idézném a te szavaidat!

"Másrészt a szervezeti felépítés TELJESEN TERMÉSZETES társadalmi szükségszerűség ahhoz, hogy működjön a rendszer."

És a helyzet az hogy az emberi hatalmak Isten által jóváhagyottan léteznek. Pont azért hogy az általad is említett rendszer működjön és viszonylagos rend legyen ne pedig káosz!


"Ezért van az, hogy rendre kiderül az újabb messiásotokról, hogy csalódást okozott. Ugye ismered a bibliai verset: "aki földi ember fiában bízik ..."


Messiásotokról? Látod pontosan erről beszélek amikor azt írom hogy Jehova tanúi sem különbek. Te egyből különbnek tartod magad mert te biztosan nem bálványoznál egy politikust és abból kiindulva hogy én azt állítom egy hívő elmehet szavazni te már is azt a következtetést vonod le hogy akkor már biztosan bálványozza is a politikust!

Tudod orvoshoz is elmegy az ember és bízik az orvosban hogy olyan kezelést kap vagy olyan gyógyszert ír fel ami majd használ a betegség ellen. De ha így tesz egy hívő ember hogy bizalmat szavaz az orvosnak akkor az azt jelenti hogy bálványozza és úgy tekint rá mint megváltóra?

"Ha vannak is köztük nem oda illő viselkedésű emberek, vagy nem maradnak ott sokáig, vagy a tanultak alapján változtatnak a modorukon, mert azt a munkát, amit végeznek, nem lehet felsőbbrendűséggel, csak alázattal csinálni!"

- Ezek közül melyik igaz rád? Nem maradsz sokáig a tanúk között vagy változtatsz a viselkedéseden?


"Az istenített demokráciának bizony súlyos árnyoldalai vannak, melyek miatt a Biblia szavával és igazságaival összeférhetetlen."


Az istenített Őrtorony szervezetre ugyan ez igaz. Egyébként egyetértek veled!


"Ezért mondta Jézus, hogy a cselekedeteiről lehet majd felismerni a követőit. De az igaz keresztényei vonásoknak, tetteknek sokféle formája van. Tehát nyilván nem csak a háborúk megtagadása, nemzetközi békében élés az egyetlen. Tehát olyan sokan nem mutogatják ezeket fel."


Talán én azt állítottam volna hogy milliárd emberről lenne szó? Tudod amikor anno Jehova tanúi börtönbe kerültek a megtagadott katonai szolgálat miatt voltak ám ott velük más egyházakhoz tartozó hívők is. De a koncentrációs táborokban és a gulágokon is voltak más egyházak tagjai is!

Van e olyan Jehova tanúja aki hasonló szolgálat közben vesztette életét mint Jim Elliot?

[link]

És azt se feled hogy az utolsó apostol halála után eltel időszakban is éltek emberek. Vagy kimered jelenteni hogy az ez idő alatt eltelt kb. 1800 évben egyetlen igaz imádója sem volt Istennek?


"Nem csak végig ülni kéne, hanem figyelni és tanulni is!"


Megtörtént! Aztán az egészet kilehetett dobni a kukába mert megváltozott a tanítás! Tanulmányoztam Jehova tanúival!


"Mellesleg mit is ír a Biblia? "mi közössége van az igazságnak a hamissággal?"


Na nézzük csak mit is ír pontosan az Írás!

2Korinthus 6:14 Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában; mert mi köze van az igazságnak a hamissághoz? Vagy mi közössége van a világosságnak a sötétséggel?

15 És milyen egység lehet Krisztus és Beliál között? Vagy mi köze a hívőnek a hitetlenhez?


Először is nem vagyok hitetlen!

Másodszor nem egy bálvány istenségről beszélek én sem!


"Nem tudom mi azzal a probléma, hogy megvan az a szellemi asztal, amelyen felkínálják azt az egyetlen szellemi igazságot, amit a Biblia mond és ahhoz ragaszkodnak emberek?"


Hűha! "Egyetlen szellemi igazság"? Nem egy olyan tanítása van az Őrtorony társulatnak az elmúlt kb. 100 év alatt ami többször is változott. Szóval milyen szellemi igazságra is gondolsz ami egyetlen? Tisztázzuk már! És mivel megváltozott azt nem a Biblia "mondja" hanem az Őrtorony szervezet. De Jehova tanúinak még is el kell fogadni igazságként. És mind igazságnak számított a maga idejében. Szóval az állítani hogy egyetlen szellemi igazság az nem állja meg a helyét!

Ha azt állítod hogy az éppen aktuális szellemi igazság na az már helytálló!


"Vajon a nemzetiségi és az etnikai ellentét minden egyes ilyen "ökumenikus" szellemű emberben megszűnik? Ők nemzetek feletti gondolkozásúak? És vajon minden bibliai elvárásnak eleget tesznek? Prédikálják Isten Királyságának a jó hírét? Minden tagjuk Krisztusi semlegességben él és nem hadakozik, nem vesz részt fegyveres katonai szolgálatban?"


Visszakérdezek! Azok akikben van nemzetiségi és etnikai ellentét azok vajon részt vennének egy olyan rendezvényen amiről nagyon is jól tudják hogy különböző nemzetek és etnikai csoportok is részt vesznek rajta?

Minden egyes Jehova tanúja eleget tesz minden bibliai elvárásnak?

Mi Isten Királyságának a jó híre?

Te mennyire látsz rá a kb. 8 millió tanú életére? Olyan kérdéseket teszel fel amire nem tudok válaszolni. Hiszen volt olyan személy akivel életemben elsőre találkoztam ott és akkor és azóta sem találkoztam vele. És nem néhány emberről van szó hanem több ezerről. Ugyan akkor különböző egyházak tagjairól van szó.

Akiket viszont ismerek jobban ami a több ezer képest nem sok, róluk elmondhatom hogy nem hadakoznak és nem vesznek részt semmilyen fegyveres szolgálatban.

- Nem csak a katonák látnak el fegyveres szolgálatot! Van egy testvérem aki fegyveres biztonsági őr volt. Megtérése után otthagyta a fegyveres munkát!

2019. jún. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!