Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet az egy bizonyíték isten...

Toth Imre 93 kérdése:

Lehet az egy bizonyíték isten létezésére, hogy tudunk tudatosan gondolkodni és vannak túlélési ösztöneink?

Figyelt kérdés
Mert ha a tudományos oldalát nézzük a dolgoknak akkor nem lehetne az az érzésem hogy én én vagyok, mivel minden dolog csak egy külső hatás folyamán változtat álláspontot, ami azt jelentené, hogy minden amit teszünk az úgy is valami hatás végett van is nem tudnánk irányítani magunkat.Továbbá ha a nagy ősrobbanás elmélet is elhasal, mivel nem tudják megmagyarázni hogyan lett a semmi egy egész univerzum, mert semmiből nem lesznek dolgok csak úgy ez tény.

2019. júl. 7. 21:53
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Huh az ittenieknek nagyon ajánlom a feliratkozást a PBS Spacetime youtube csatornára hogy legyen egy kis táptalaj....
2019. júl. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Én Scimandan csatornáját szoktam hallgatni, ő a lapos föld elmélet hívőit szokta megcáfolni és én tisztelem a tudományt is meg a vallást is.
2019. júl. 13. 21:26
 23/27 anonim ***** válasza:

"tisztelem a tudományt is"

Akkor hallgasd meg Dávid Gyula előadásait az ősrobbanásról.

Így meg fogod érteni, és nem gondolsz majd butaságokat róla.

2019. júl. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

A végtelen univerzumról szóló PBS Space Time

videót már én is hallottam korábban.

2019. júl. 13. 21:29
 25/27 anonim ***** válasza:

Mondom: DÁVID GYULA.

Mcse.

2019. júl. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy van egy Isten, vagy valaki, aki az egész ősrobbanást, meg mindent beindított... ez a lény is összetett, tudatosan golndolkozik, ő miből lett?
2019. júl. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

# 26

Ő nem lett semmiből, mert az idő múlásán kívül áll. Ez azt jelenti, hogy sosem változik, nem volt kezdete, nem lesz vége. Ezt írja a Biblia, de az időtlenség fogalmát a tudomány is ismeri. Ez olyan dolog mint az ősrobbanás előzményét vizsgálni. Nincs értelme, a tudomány mai állása szerint az általunk ismert idő abban a pillanatban alakult ki. Az a pillanat ha úgy nézzük, okkal tekinthető egy örökkévalóságnak.

2019. júl. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!