Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszek Istenben de nem járok...

Hiszek Istenben de nem járok templomba. Ez rossz?

Figyelt kérdés
Hiszek Istenben illetve minden nap imatkozok hozzá de nem járok templomba. Ez így helyes? Jó tudom nyilván nem de attól mert nem járok templomba attól még Isten szeret ugye? Vagy hogyha hiszel Istenben akkor kötelező járni mindig?

2019. júl. 7. 22:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
26%
Katolikus vagy református templom helyett látogass meg inkább egy baptista vagy pünkösdi keresztény közösséget.
2019. júl. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jelent semmit,ettől nem leszel ateista,mint ahogy én sem vagyok hívő,csak mert járok Istentiszteletre.
2019. júl. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
48%
Nem. Sőt, te teszed helyesen, mert az egyházak kisajátítják Istent, félreértelmezik a szavait és a saját hatalmuk erősítésére felhasználva megvonják az emberektől a jót és a boldogságot, hogy uralkodhassanak felettünk. Ennek ékes bizonyítéka az, hogy hány ember hisz el teljesen értelmetlen, minden józan észnek ellentmondó dolgokat, illetve hogy a világvallások mennyire ellentétesek, mennyi szenvedést okoztak a konfliktusaik a világtörténelem folyamán. Isten biztosan nem ezt akarta, és várhatóan tesz is majd ellene.
2019. júl. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
61%

A templomba járás nem feltétele Isten szeretetének, sőt semmivel, semmivel nem tudjuk korlátozni, befolyásolni azt!


Az NEM érdemszerző cselekedet!


Az,egy lehetőség találkozni Isten más gyerekeivel. Közösség élményt adhat. Barátot, testvért lehet ott találni, akik támaszt adhatnak nehézségekben.


Nyilván,az egyik fontos szerepe,hogy az Isten szerinti boldog élet módszertanát a profi bibliaismerő segítségével jobban megismerjük,de ez változó hatékonysággal működik.

2022. febr. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Ezzel semmi gond nincs, szerintem jól teszed!! Én is hiszek istenben de nem járok templomba. A templomba járás szerintem pont hogy ellenkezője a vallásosságnak.
2022. máj. 31. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!