Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért nem...

A keresztények miért nem értik meg, hogy csak a hozzájuk hasonló, vallásra fogékony embereket lehet megtéríteni?

Figyelt kérdés

Egy higgadt, racionális gondolkodó nem fog megtérni, maximum érzelmi sokk hatására, tehát akkor, amikor elveszíti a józan eszét.


Én is csak akkor menekültem a vallásba, amikor képtelen voltam megoldani a problémáimat. Azóta megváltoztam, és már nincs szükségem erre a pótlékra.


2019. aug. 13. 17:33
1 2 3 4 5 6
 11/59 A kérdező kommentje:
Nem lehet tudni pontosan, hogy mi Isten szándéka.
2019. aug. 14. 00:59
 12/59 anonim ***** válasza:
72%

SEHOGYAN sem lehet tudni.

Egy betűt nem lehet TUDNI belőle, mivel nem nyilatkozott meg hiteles embernek.

2019. aug. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
29%

"Nem lehet tudni pontosan, hogy mi Isten szándéka."


Hogy ne lehetne tudni? Az emberi teremtményeit nem hagyta magára. A Biblia Isten szava az embereknek. Tájékoztat mindenkit, függetlenül a háttértől, kultúrától, hogy mit szándékozik tenni. Azért teszi, hogy tudjuk mit kell tennünk ha élni szeretnénk.

Elmondta, hogy mit szeretett volna, hogyan siklott egy "picit félre a dolog" egy butaság miatt, és Ő maga hogyan rendezi ezt, hogy az emberek és az angyalok is okuljanak belőle. Mert még egyszer nem lesz "megváltósdi"

2019. aug. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
35%

"nem nyilatkozott meg hiteles embernek."

Azt, hogy Te nem veszed hitelesnek azokat akiket felhasznált erre, az alázat hiányát, és Isten elrendezése szerint való üzenet közvetités el nem fogadását jelenti.

Az emberek némelyikének bolondság az amit, és ahogyan tesz a Teremtő. Azonban Isten bölcsessége más az emberi bölcsességnél. Ez fegyelmet, és alázatot tanit mindennel kapcsolatban.

2019. aug. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
63%

Hiteles ember az, akit TE hitelesnek tekintesz.

Egy 2000 éve élt ember önmagában nem lehet hiteles neked.

2019. aug. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
95%
Semmi sokk nem ért. Logikusan gondolkodom és higgadt vagyok és biztos vagyok benne, hogy van Isten. A fene se akarja a magadfajta nagyképű embert megtéríteni, ez Isten dolga.
2019. aug. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
45%

"Logikusan gondolkodom és higgadt vagyok és biztos vagyok benne, hogy van Isten."

Ez három különböző állítás.

Van valami kapcsolat köztük, és van rájuk bizonyítás?

2019. aug. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
100%

A kereszténységnek sikerült már megtéríteni római császárokat, vad nomád törzseket, barlanglakó bennszülötteket, kapitalistákat és kommunistákat, hívőket és ateistákat, gazdagokat és szegényeket, tudósokat és parasztokat, bölcseket és írástudatlanokat is. 2000 év óta ez a Föld legnagyobb vallása. Róma bukása, a sötét középkor, Amerika felfedezése, az ipari forradalom, az atomkorszak és az informatika megjelenése után is mindig tudott új híveket szerezni, és még mindig növekszik. Ezek után miért gondolná azt a kereszténység bárkiről, hogy ne lehetne megtéríteni?


Egyébként a keresztények nem szeretik reklámozni, de vannak olyan embercsoportok, akiknél a sok keresztény térítés évszázadok óta mindig kudarcot vallott. Csakhogy ezeket nem a "racionálisan gondolkodók" körében kell keresni, hanem az iszlám és a buddhizmus híveinél... Egy vallás nélküli embert mindig könnyebb megtéríteni, mint egy más vallásút.

2019. aug. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:

"Egy vallás nélküli embert mindig könnyebb megtéríteni, mint egy más vallásút."

Ez így nem igaz.

Csak akkor, ha azért vallás nélküli, mert még senki sem térítette.

2019. aug. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:

#15

"Hiteles ember az, akit TE hitelesnek tekintesz.

Egy 2000 éve élt ember önmagában nem lehet hiteles neked."

Hát ebben meg milyen összefüggés van? Ha az a hiteles ember, akit annak tekintünk, miért ne lehetne egy 2000 éve élt embert annak tekintenünk?

2019. aug. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!