Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért nem...

A keresztények miért nem értik meg, hogy csak a hozzájuk hasonló, vallásra fogékony embereket lehet megtéríteni?

Figyelt kérdés

Egy higgadt, racionális gondolkodó nem fog megtérni, maximum érzelmi sokk hatására, tehát akkor, amikor elveszíti a józan eszét.


Én is csak akkor menekültem a vallásba, amikor képtelen voltam megoldani a problémáimat. Azóta megváltoztam, és már nincs szükségem erre a pótlékra.


2019. aug. 13. 17:33
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező! Most aztán már ne vagdalkolózz! Ne durcizz! Irgum burgum!


"Persze, hogy személyeskedek, mivel ostoba vagy. Még mindig nem vagy képes felfogni, hogy az ateizmus nem vallás."

Te meg nem vagy képes felfogni, hogy vallás. ;)


"Nem hiszek semmiben." Tehát hited van. ;)


"Isten valószínűleg nem létezik, (a kereszténység istene meg BIZTOS, hogy nem létezik)" Bizonyosság. Elvakultság, korlátoltság. Amennyiben változik a szociális háttered, (értsd ezt egészen nagy körben) változik a bizonyosságod.


"ahogyan valószínűleg nem léteznek a tündérek, koboldok, manók, és egyéb mesebeli, mitologikus lények sem." Tényleg a koboldok "valószínüleg"-ét állítottad párhuzamba a keresztény Isten "biztosan nem létezik"-jével? Most akkor mi a valószínű és mi a biztos? Hova vannak relációban ezek a dolgok?


"Felnőttként éppenséggel téged nem tudnak kezelni"

Lehet fiam, lehet. De nem biztos! ;),


"hiszen bizonyítatlan dolgokra alapozod az életedet."

Ezennel tisztelettel bizonyítom neked fiam, hogy azt gondolom, hogy "nem tudom, van-e Isten".

A bizonyításom legitim és érvényes, hiszen én magam belül tudom, meg tudom állapítani, hogy valóban igaz- e az a mondat, hogy én belül "nem tudom, hogy van-e Isten".

És igen, erre építem az életemet, hogy "nem tudom van-e Isten". Teccikérteni?


Te egy bizonyítva érzed, hogy nincs Isten. Az emberek túlnyomó része szerint meg van. Mindkét fél biztosnak érzi az igazát. Mindkét fél bizonyítatlannak érzi a másik igazát.

Bizonyítatlan dolgokra alapozod az életedet.

Hát alapozd fiam, alapozd. Nem az én dolgom. Csak ne akard másra tukmálni a hited, hogy nincs Isten. Azt'akko' rendbe is leszünk.

Tsá.

2019. aug. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 A kérdező kommentje:

Az írási stílusod, és a kommented tartalma alapján éppenséggel te vagy az, aki be vagy durcizva. Csak halmozod a sok esztelenséget, mert magad sem tudod bizonyítani az istenedet, ezért látszólagos logikai eszmefuttatásokkal akarod bizonyítani azt, hogy az istenhit reális.


Az istenhit azonban nem reális. Az emberek által kitalált istenek egészen biztosan nem léteznek. Az pedig, hogy a világnak van-e valamilyen teremtője, valószínűtlen, hiszen semmi sem utal arra, hogy a világot tervezték volna. Mivel azonban nem ismerem az Univerzumot teljes mértékben, ezért adok valamennyi lehetőséget annak, hogy van isten, de csak annyit, mint amennyi lehetőség van arra, hogy a koboldok, manók, és egyéb mitologikus lények léteznek.

2019. aug. 15. 10:07
 43/59 anonim ***** válasza:

"Te egy bizonyítva érzed, hogy nincs Isten."

Nézzél már utána, hogy mit jelent a bizonyítás fogalma!

Egy bizonyítás után kétségek nem maradhatnak.

Vagy szerinted ha egy ház összedől, akkor utána még egyes emberek (akik tájékozottak) gondolhatják azt, hogy nem is dőlt össze?


Amúgy miért lepődsz meg azon, hogy a sok 100000 elképzelt isten között van olyan is, akiről TUDNI lehet, hogy nem létezik?

Megkérdezhetem, hogy milyen végzettséged van?


Mindezen kívül a #37-ben írtakra tudsz reagálni valami értelmeset?

Mert az 1 mondatos odavetett írásod nem az.

2019. aug. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:

"Az írási stílusod, és a kommented tartalma alapján éppenséggel te vagy az, aki be vagy durcizva." Tök nyugodt vagyok. De közben kerek szemekkel is figyelem, mit értesz máshogy, mint amit a szavak jelentenek.


"Csak halmozod a sok esztelenséget," > személyeskedés és az érvek olyan önhivatkozó érvekkel való lereagálása, hogy "ez hülyeség". Persze. :)


"mert magad sem tudod bizonyítani az istenedet" hát nem érted fiam, hogy nincs Istenem?! Nem tudom, van-e Isten!


,ezért látszólagos logikai eszmefuttatásokkal" Nem csak látszólagos logikai esznmefuttatás az. :)


"akarod bizonyítani azt," akarja az öregördög neked bizonyítani...


"hogy az istenhit reális." dehogy reális fiam, hányszor mondjam, hogy se az Istenhit, se a Nemistenhit nem reális.


"Az istenhit azonban nem reális." Így van.


"Az emberek által kitalált istenek egészen biztosan nem léteznek." Nem biztos, hogy nem léteznek. El tudnál képzelni egy olyan Univerzumot, hogy ELŐBB volt az ember és utána az Isten? Hogy az emberek HITE teremtette szó szerint Istent? Vannak ilyen elméletek is. Még egy kicsit forgasd azokat a könyveket. Jó dolgok azok!


"Az pedig, hogy a világnak van-e valamilyen teremtője, valószínűtlen, hiszen semmi sem utal arra, hogy a világot tervezték volna." Mondom, olvasgass még egy pöttyet. A tervezésre az Istenhívők sok bizonyítékot szolgáltatnak. Ahogy az Ateizmus hívők meg az ellenkezőjére. Egyik sem biztos.


Mivel azonban nem ismerem az Univerzumot teljes mértékben, ezért adok valamennyi lehetőséget annak, hogy van isten," HELYES!!! Közeledünk úgy érzem.


"de csak annyit, mint amennyi lehetőség van arra, hogy a koboldok, manók, és egyéb mitologikus lények léteznek." Na ez volt a tökéletes hozzáállás! Erről beszélek! Ne haragudj az előbbi stílusért, de ezt akarom megértetni veled, amit most írtál. Helyben vagyunk! Annyi esélyt adj Istennek, amennyit egy manónak! Vita befejezve! ;)

2019. aug. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:

"Te egy bizonyítva érzed, hogy nincs Isten."


Nézzél már utána, hogy mit jelent a bizonyítás fogalma!


Egy bizonyítás után kétségek nem maradhatnak. >>> a középkori ember bizonyítva érezte, hogy a levegőnél nehezebb dolgok nem repülhetnek, hiszen ha elengedünk egy követ, leesik. A korlátoltsága viszont nem engedte beismerni, hogy a ludak is repülnek, hiába mérte le a mérlegen a súlyát, és tudta, hogy nehezebb, mint a levegő. Mégis repül. Nem tudta összerakni. A te bizonyosságod egy állapot. Tetszik, vagy nem, az. Hazudozhatsz magadnak is, hogy te tudod a tutit.


"Vagy szerinted ha egy ház összedől, akkor utána még egyes emberek (akik tájékozottak) gondolhatják azt, hogy nem is dőlt össze?" >>> ha kicsit több időm lenne és nem ennyire alacsony szintről kellene kezdeni, akkor filozofálgathatnánk a valóság megismerésének empirikus, illetve 'a priori lehetőségeiről. Ide illik. Olvasgass még... nem fog megártani



"Amúgy miért lepődsz meg azon, hogy a sok 100000 elképzelt isten között van olyan is, akiről TUDNI lehet, hogy nem létezik?" >>> Ja, ha "tudod", az mást tészta!!! Bocsánat, hogy kételkedtem! Iszom a szavaid, taníts! :)


Megkérdezhetem, hogy milyen végzettséged van?

Megkérdezheted. Meg is mondom. Széchenyi Egyetem, építészmérnök diploma. Neked milyen van?


"Mindezen kívül a #37-ben írtakra tudsz reagálni valami értelmeset?" Mi is volt az?


"Mert az 1 mondatos odavetett írásod nem az."

Hidd el, megpróbálok segíteni. Hogy neked megfeleljek. Mi volt a kérdés? Aztán meglátjuk, számodra értelmeset válaszolok-e.


Üdv!

2019. aug. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:

Itt megtalálod a választ:


[link]

2019. aug. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:

Ha a festéktüsszentő Hapci Benőt kell lereagálnom (nem tudom, azt???), amire ezt írtam:

"A festéktüsszentő Hapci Benő Istenként való gondolata meg azért nem valószínű, mert aki egy ilyen komplex és ennyire összetett, franya világot tud teremteni, az valószínűleg nem egy mesefigura."


Talán erre gondol az egyik Vitapartnerem.


Kezdem (még ennyit rááldozok az ügyre):


Szóval ha feltesszük - most csak kizárólag a játék kedvéért - feltesszük, hogy ez az Univerzum egy játékprogram.

NE HIGGY EBBEN, senki se ezt kérte, csak játszunk el a gondolattal. miért NE lehetne? Mondjuk, tegyük fel, hogy agyak vagyunk egy tartályban és egy programot látunk, ha körülnézünk. Lehet? Lehet ez a verzió is. Mert nem tudjuk megállapítani. Ugyanúgy lehetséges, ahogy az is, hogy nem egy program. Lehet is, meg az is lehet, hogy nem így van.

Tehát ebben a programban zajlanak a hétköznapi dolgok. Amiket a programozó beleapplikált. Házak, emberek, autók, miegymás, minden, általunk empirikusnak hitt tapasztalások. Ha úgy tetszik "valóságosak".

Na most gondoljuk el: ha az a fránya programozó beültet a programba egy Festéktüsszentő Hapci Benőt, mert ilyen kedve van? ????? Persze, hogy meg tudja csinálni.

Ilyen értelemben igen, LEHETSÉGES a Festéktüsszentő Hapci Benő megjelenése Univerzumonkban.

MIELŐTT bárki erre azt mondaná, hogy hiszek ebben, azt mondom: nem hiszek! Hanem lehetségesnek tartom. Egy nagyon-nagyon kicsi valószínűségben.

Azért kicsi valószínűségben, mert

"A festéktüsszentő Hapci Benő Istenként való gondolata meg azért nem valószínű, mert aki egy ilyen komplex és ennyire összetett, franya világot tud teremteni, az valószínűleg nem egy mesefigura.", illetve a programozó nem olyan (pontosabban valószínűnem olyan) , hogy ilyen sz.rságokkal szórakozzon.

Tehát azért tartom igen kis valószínűségűnek, mert a valóság tényleges mivolta: a "programverzió" csak egy a nagyon sok lehetőség közül. Hogy van keresztény Isten, Buddha, vagy Krisna, stb...


Tehát az egyik esély (a "programverzió") a sok esély közül, s annak is egy kis eséllyel rendelkező kifutása a Hapci Benő.


Ezért lehetséges a Hapci Benő, csak nagyon kis eséllyel.


Ez a válaszom.

2019. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:

"a középkori ember bizonyítva érezte, hogy a levegőnél nehezebb dolgok nem repülhetnek"

Tévedsz, ez nem a középkorban volt, hanem az újkorban.

Pár évvel a repülőgép feltalálása előtt.

De a pontos szöveg az volt, hogy EGYELŐRE NEM TUDUNK ILYET KÉSZÍTENI.

Néhány év múlva meg már tudtak.


A bizonyítás fogalmával még mindig nem vagy tisztában, utánanézhetnél.


"Iszom a szavaid, taníts! :)"

Ja.

Tehát meglepőnek tartod, hogy egy adott istenfogalom alapján bizonyítható, hogy az az isten nem létezhet?

Akkor szerintem te ne foglalkozz filozófiával.

De természettudományokkal se.

Ha a konkrét bizonyítás érdekel, nézd vissza itt. Legalább 20 alkalommal leírtuk már.


"Széchenyi Egyetem, építészmérnök diploma."

Valami nem stimmel, mert akkor már kellene lenni egy normális életszemléletednek is.

Logika, bizonyítás, ilyesmik pontos ismerete.

Nem azt mondom, hogy nincs neked ilyen, csak roppant fura, és a valóságot néhány ponton erősen nem veszi figyelembe.

Ezen kívül az a pimasz nyegleség, amivel itt írsz, nem kifejezetten kedvez egy normál beszélgetéshez. Mondjuk ettől függetlenül az érveidet elolvasom, ha írsz.


"Mi volt a kérdés?"

A #37 azt jelenti, hogy lapozz vissza a 37-es íráshoz, és nézd meg. Ugye te se szeretnéd, ha még egyszer ideírnám?

2019. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:

A legutolsónak:

nyertél. :( És szomorú vagyok. Tényleg neked van igazad és ha valamit gondolsz, az úgy van.

És nem is személyeskedsz rólam, hanem az igazat mondod. Tényleg hülye vagyok. sajnálom. Remélem a nagyon alacson intellektusommal nem fertőztelek meg!


Ne haragudj. :( Higgy amiben akarsz.

Megengeded, hogy én abban higgyek, amiben akarok?


Azt meg nem ironikusan és egészen komolyan gondolom: ha továbbra is csak személyeskedsz egy vitában és nem tiszteled a szemben állót soha senki számára nem leszel pálya.

Illetve az életben ha ellentétes véleménnyel találkozol, ilyen hozzáállással nagy sokan fognak "nemkedvelni".

Te döntésed, hogyan viselkedsz. Hogy milyen érzéseket keltesz magadról az emberekben.


És egy jó tanács még: olvass sokat, ismerj meg több álláspontot! Mindig, mindennél többet. Ne ragadj le soha. Az állóvíz.


És ez sem irónia: ne haragudj a stílusért, én sem vagyok tökéletes, az értetlenségből előszóló fensőbbrendűség-tudat és a mindenek megmondása olvasatlan szájból néha röhögében fuldokló iróniát vált ki belőlem.


Szép és boldog életet neked! :)

2019. aug. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:

Még az előzőhöz: a gyors guglizást felejtsd el! (A középkori ember repülési ismeretei). A gugli nem ad tudást! Olvass könyveket! Sokat! Rád fér! Ezt ha hiszed, ha nem, nem bántásból írom: ne foszd meg magad az intellektusodtól. Ha itt huszárkodsz, azzal nem leszel okosabb. Komolyan és jószándákkal írom: tágítsd a tudatod. (Mert nagyon beszűkült az.) Elnézést, nem akarlak megbántani, csak tényleg ezt gondolom.


Na, tényleg befejezem. :)

2019. aug. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!