Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos emberek miért...

A vallásos emberek miért ehetnek állatokat, ha ott az ötödik parancsolat?

Figyelt kérdés

2019. aug. 27. 09:46
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 A kérdező kommentje:

Te ezt most valóban így gondolod, vagy érveket próbálsz? Én elfogadom, ha így gondolod, hogy a növények egyenrangúak még velünk is, csak furcsa.

De biztos rosszabb mindkettőt pusztítani, mint csak a növényt.

Sőt biológiailag az ember is állat! (A legnagyobb)

2019. aug. 27. 11:45
 12/64 anonim ***** válasza:

"De biztos rosszabb mindkettőt pusztítani, mint csak a növényt."

Már ne haragudj, de erre milyen érvet is tudsz felhozni? Ez teljesen szembe megy a biodiverzitás fenntartásával.

2019. aug. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
63%

"De biztos rosszabb mindkettőt pusztítani, mint csak a növényt."


Rosszabb bizony, hiszen a növények termelik az oxigén jó részét, amit mindenki lélegez. No most növények nélkül nem létezhetne az élet azon formája a bolygón, amit ismerünk. Míg az állatok nagy része nélkül igen, pl. ember nélkül is, de kutya, csirke, disznó nélkül is, stb.

Ergó a növények sokkal fontosabban és sokkal magasabb szinten kell állniuk mint egy embernek vagy egy kecskének.

Minél több növényt pusztítasz el, annál bűnösebb vagy.

2019. aug. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 A kérdező kommentje:

Szerintem nem kell érv arra, hogy a gyilkosság miért bűn. És ha kevesebbet gyilkolsz, az kisebb bűn, mintha százat.

Az eredeti kérdésem meg azért született, mert ellentmondást láttam benne. De érdekes, ilyenkor mindenki hirtelen a fűért morzsolja a könnycseppeket.

Az embernek csak fel kéne fognia, hogy nem minden az övé, mert ezzel elpusztítja az egész bolygót.

2019. aug. 27. 11:52
 15/64 A kérdező kommentje:
Az ismerős, hogy az Amazonast azért gyújtották fel, hogy legyen helye annak a rengeteg metánt termelő szarvasmarhának, amit aztán megzabálnak? Ha csak növényt ennénk, higgyétek el, nem fulladunk meg! Felszabadulna a húsnak tartott állatok, és az ő etetésükre termelt növények termőhelye.
2019. aug. 27. 11:54
 16/64 anonim ***** válasza:
65%

Vicces "érveket" tudsz felhozni kérdező.


"Szerintem nem kell érv arra, hogy a gyilkosság miért bűn. És ha kevesebbet gyilkolsz, az kisebb bűn, mintha százat."

Ha levágsz egy csirkét, jól lakik a család. Ha levágsz egy disznót, több hétre elegendő hús lesz. De 1 salátával 1 ember se lakik jól.


"Az ismerős, hogy az Amazonast azért gyújtották fel, hogy legyen helye annak a rengeteg metánt termelő szarvasmarhának, amit aztán megzabálnak?"

Ez merő ostobaság, s csak tudatlanságodat mutatja. Az őserdőket azért égetik és égették mindig, mert nagyon gazdag termőföld van alattuk, ahol növényt tudnak termeszteni (amiért szerinted nem kár, mert úgy is csak növény és a fénnyel még te sem laksz jól). A szarvasmarhát legfeljebb csak a kimerült földekre küldik, amit nem tudnak növénytermesztésbe hasznosítani.


Baj amikor a fanatizmus tudatlansággal is párosul.

2019. aug. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 A kérdező kommentje:
Kár, hogy az elvakultság sem jár feltétlenül okossággal.
2019. aug. 27. 12:02
 18/64 A kérdező kommentje:
Te meg növényeket irtanál ki, hogy újabb növényeket irthass ki, de minek is?! Hiszen salátával senki nem lakik jól!
2019. aug. 27. 12:05
 19/64 anonim ***** válasza:
65%
Így van, ezért eszek állatot is a saláta mellé. Úgy finomabb is.
2019. aug. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 A kérdező kommentje:
Jó dögevést akkor! Szerintem inkább gusztustalan. Én nem tudom, mások hogy képesek megenni. Hőkezelt döglött állati maradvány.
2019. aug. 27. 12:14
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!