Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos emberek miért...

A vallásos emberek miért ehetnek állatokat, ha ott az ötödik parancsolat?

Figyelt kérdés

2019. aug. 27. 09:46
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:

jaj, ne szegény őzikét, ne :/

mert vad húst én sem eszek...kivéve vízi állatokat, hopsz

2019. aug. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
78%

"Az állatok soha NEM értünk voltak. Attól, hogy egy bolygón élünk, még nem a mieink. Csak az ember képzeli be."

Vagy ezt képzeled be te. Nem indokolod csak kijelented. Én pedig azt jelentem ki, hogy Isten engedélyezte. Egy-egy:) Bár a Biblia hitelesebb, mint te. Kettő-egy ide:)


A növények meg annyira se egyenrangúak velünk, mint az állatok, azokat meg lehet enni és használni is őket (pl. bútorok). Nem értem a növényegyenrangúsági aktivistákat.."


Bocsi kérdező, de nem értelek. Te ismerted el, h az állatok nem egyenrangúak velünk. Akkor meg miért ne ehetnénk őket?


"Én elfogadom, ha így gondolod, hogy a növények egyenrangúak még velünk is, csak furcsa.

De biztos rosszabb mindkettőt pusztítani, mint csak a növényt."

Ennek önigazolás szaga van. A Te logikád szerint növényt enni is gyilkosság. De akkor ne pusztítsuk a növényeket, csak az állatokat, ok?


13. hsz-szel is egyetértek:)


"De érdekes, ilyenkor mindenki hirtelen a fűért morzsolja a könnycseppeket."

Senki nem morzsol semmit, csak felhívtuk a figyelmedet az ellentmondásaidra


" Felszabadulna a húsnak tartott állatok, és az ő etetésükre termelt növények termőhelye."

Tehát azt mondod, hogy éheztessük halálra a tenyészállatokat? Ez alávaló gyilkosság. Ügyvédet!!!


"Kár, hogy az elvakultság sem jár feltétlenül okossággal."

No comment:)


"Hogy a pcsaba lehet valaki ennyire idióta?"

No comment:)


"Nem főzik Kínában élve a kutyákat, ilyeneket honnan szedsz? Ezek valami rejtett vágyálmaid, perverzióid?"

Látta egy filmben. Utána indult el Nimbus 2001-et venni:)


És amúgy sem értelek, kérdező, hisz evolúció hívő vagy, az pedig megköveteli az állatok evését

2019. aug. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 A kérdező kommentje:

32%-os válaszoló. Már önmagában ez no comment, de azért folytatom.

Neked mi a bizonyítékod arra, hogy van isten? Láttad őt? Én is mondhatnám, hogy nekem a mikulás mondta ezt meg azt!

És ne gyere azzal, hogy vallásos vagyok. Ehhez elég elolvasni a kérdésemet.

A biblia meg egy mesekönyv. Erre is no comment.


Látom összezavarodtál a kommentáradatban, tisztázom ismét.

Növényt enni lehet, állatot viszont nem, mert az gyilkosság lenne. Az állat élete pedig ugyanannyit ér, mint egy emberé. Ennyire egyszerű!

Ne bonyolítsd túl!

Nem kell ügyvéd, hogy kiforgassa a szavaimat, hiszen erre itt vagy te.

2019. aug. 27. 13:00
 34/64 anonim ***** válasza:
56%

"Neked mi a bizonyítékod arra, hogy van isten? Láttad őt? Én is mondhatnám, hogy nekem a mikulás mondta ezt meg azt!"

Mikulás fizikai alak lenne, Isten pedig szellem, nagyon keveredsz:) És a te bajod, ha ellenőrzés nélkül hiszel bárkinek is. Mikulás, Dawkins, stb...

Tudtad, hogy a bíróságok többnyire logikai következtetéssel bizonyítanak? Nem tudtad. Isten szellem, logikailag kell bizonyítani (szellemben). Csak az ostoba szeretné a természetfelettit természettudományos észleléssel bizonyítani.

Egyszerűbben. ha valahol látok egy házat, akkor én tudom, hogy ember építette (logikai következtetés, pedig nem láttam az építőt sem, sem az építkezést). Te viszont csak akkor fogadod el, hogy ember építette, ha minimum videón bemutatják, különben azt vallod, hogy magától jött létre. Mert ugye nem hiszed, amit nem láttál, a logikai következtetést meg tagadod.


"Növényt enni lehet, állatot viszont nem, mert az gyilkosság lenne. "

Látom összezavarodtál:)


"Nem kell ügyvéd, hogy kiforgassa a szavaimat, hiszen erre itt vagy te."

Nem kell kiforgatni, belezavarod saját magad


Mi alapján tartasz egy élőlényt értékesebbnek a másiknál?


"Az állat élete pedig ugyanannyit ér, mint egy emberé. "

Tehát egy csótány annyit ér, mint egy kisgyermek? Kissé beteg vagy


Ezt írtad:

"de aki egy életet kiolt, minimum neki is meg kéne halnia"

Tehát aki növényt eszik, annak is meg kell halnia szerinted. De máshol meg azt írod, hogy a növényt meg lehet enni. (Idézlek: "Növényt enni lehet, állatot viszont nem, mert az gyilkosság lenne.") Tehát nem tartod élőlénynek, különben ellentmondásba keverednél.

Tehát akkor szerinted a növény nem él! Vagy akkor ellentmondásban vagy. Melyik legyen?

2019. aug. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
100%

Idézetek a kérdezőtől


""Növényt enni lehet, állatot viszont nem, mert az gyilkosság lenne. ""


""de aki egy életet kiolt, minimum neki is meg kéne halnia""

2019. aug. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
50%

"Neked mi a bizonyítékod arra, hogy van isten? Láttad őt? Én is mondhatnám, hogy nekem a mikulás mondta ezt meg azt!"

Csak hozzátenném, hogy Szent Miklós püspök egy valóban létező ember volt, bár veled aligha beszélt. Keress rá neten, ha eddig nem tudtad.

2019. aug. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 A kérdező kommentje:
#34 Kár, hogy másokba csak belekötni tudsz, saját gondolatok meg sehol.
2019. aug. 27. 13:32
 38/64 A kérdező kommentje:

És te, mi alapján tartasz egy kisgyermeket értékesebbnek egy csótánynál?

Undorító diszkrimináció.

2019. aug. 27. 13:33
 39/64 anonim ***** válasza:

"#34 Kár, hogy másokba csak belekötni tudsz, saját gondolatok meg sehol."

Ezek szerint te egy vitánál nem a saját gondolataidat használod, hanem amit diktálnak.

Tudod, ha valaki beleköt valakibe attól még saját gondolataival is megteheti. És mielőtt logikázni próbálnál, ez nem azt jelenti, h elismertem, hogy beléd kötöttem. (Segítek gondolkodni).


Amúgy te meg jobban járnál, ha saját gondolatok ostoba, önellentmondásos összefűzéseik helyett tanulnál is valamit. Logika, természettudományok, stb. Te azért nem szeretted az iskolát, mert ott pl. felelésnél nem voltak kíváncsiak a saját gondolataidra, hanem a tananyagra?

Látod, h milyen ostobaságokat beszélsz?

2019. aug. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
100%

"És te, mi alapján tartasz egy kisgyermeket értékesebbnek egy csótánynál?

Undorító diszkrimináció."

...

2019. aug. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!