Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos emberek miért...

A vallásos emberek miért ehetnek állatokat, ha ott az ötödik parancsolat?

Figyelt kérdés

2019. aug. 27. 09:46
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:

"A ragadozóknak meg, akik húson kívül nem esznek mást, nekik joguk van sajnos levadászni másokat hogy életben maradjanak. Nekünk erre nincs szükségünk."

No most, kedves biológiából igen magasan képzett, természetvédő kérdező. Nyilván tudod, hogy nem csak növényevő és ragadozó állatok vannak. Léteznek mindenevők is, mint pl. a holló vagy klasszikus példa a legtöbb medvefaj. Velük mi a helyzet? Nekik sincs "joguk" más állatot megölni? Mert hogy amúgy megesznek mást is a húson kívül...


Amúgy a kérdésre válaszolva: nyilván a "Ne ölj!" a másik ember megölésére vonatkozik. Bár a tízparancsolat a legismertebb "törvény" a Bibliából, de ha valaki kicsit továbbolvas, akkor látható, hogy Isten nem csak ezeket a parancsokat adta. Hanem pl. hogy a pászkabárányt hogyan kell elkészíteni és megenni. Ellentmondás lenne, ha nem lehetne az állatokat megenni.

2019. aug. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
72%

felőlem azt feltételezel, amit akarsz, engem nem befolyásol, ezért kér idegeskedned.

Tehát te egész nap itt ülsz, mivel ugyanannyit írtál, mint én, vagy még többet, és ebből következtettél. És ugye mindenki magából indul ki. És így értem, hogy miért akadtál ki egy ilyen lényegtelen semmiségen, mint hogy a 72%-os dolog. A baráti körödben ugye ciki GYK-ozni, ezért hiszed, hogy ezzel engem bántasz, hogy feltételezed, h munkanélküli vagyok és itt ülök egész nap. De ez a te bajod

A munkanélküliséged pedig sajnálom, írj privit, a cégemnél van felvétel. Komolyan, szívesen segítek


És akkor elismerted, hogy a kérdést provokáció miatt dobtad be, és mindenki, aki nem a szájízed szerint válaszol az rágalmazó és provokátor


"de amikor bedobsz a másikról egy kitalációt, hogy biztos győzz, az nagyon gáz"

Világosan visszaolvasható mindenki számára, hogy már előtte győztem logikailag. TE ezek szerint így szoktad csinálni...


De ez már tényleg nem a témába vág. Mondom még egyszer: nem érdekel, h te vagy-e a 72%-os vagy sem, ez igazából teljesen lényegtelen.


Az indító kérdésre visszatérve: van még valami, vagy zárhatjuk?

2019. aug. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 A kérdező kommentje:

Nem zárhatjuk le, mert nekem nem mindegy, veled ellentétben, hogy rólam miket állítanak.

„Itt” voltam 09:46-tól írás pillanatában 15:45-ig. Ha ez neked egész napnak számít, remélem nem jelenti azt, hogy most mész aludni. Mondjuk nekem teljesen mindegy!

Onnan gondoltam, hogy te ténylegesen egész nap itt vagy, hogy másokkal keversz, tehát napi szinten még több ilyen, vagy hosszabb párbeszédet lezavarsz.

Amúgy meg 66%-os vagyok, itt nem látszik. Ha a témában látsz 66-ost, az nem én leszek. És engem érdekel, hogy nem én vagyok a 72%-os!:) Nagyon is. Jó tudni, kik is vagyunk mi.

Köszönöm, boldog vagyok munkanélküliként. Nem tudok dolgozni az amúgy is kibírhatatlan egyetemem mellett. Majd utána.

Baráti köröm nincs, így nincs akinek ciki legyen.

Veled ellentétben én utálok provokálni. Néha nehéz kiismerni, hogy a másik mit akar. Szóval nem, nem ismerek el magammal kapcsolatban egy újabb hazugságot.

2019. aug. 27. 15:50
 64/64 anonim ***** válasza:

Mert az istenke adta nekik eledelül. Nem mondom, eleg beteg dolog a húsevés, igazából ez a gonosznak a jelenléte miatt van. Most az egy más kérdés hogy a gonosz honnan van. Abba nem állok most bele


"aki egy életet kiolt, minimum neki is meg kéne halnia, ezt Isten látja, ha létezik, és úgy lenne igazságos."

Ezt viszont pl egy csirkere alkalmazni eleg nonszensz. Ma már nem nagyon, de régen ettem húst (mert azt rakták elem), asszem chhokeslam járna annak aki ezért meg akarna büntetni, haha.

Meg akkor akard megbüntetni a húsevő állatokat, a cuki mackót meg a szibériai cicamicát is


A húsevést a Lablógatóson kell számon kérni. Őpersze azt mondja hogy a bűn miatt van...

Amiért az ember felelős, ha nyomorban tartja az állatokat. Pl levágott csőrű csirkék

2019. dec. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!