Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten szemében tulajdonképpen...

Isten szemében tulajdonképpen miért is útálatosság, meg fertelmesség, ha férfi férfival hál?

Figyelt kérdés

Ezek annyira emberi szavak. Úgyértem a hetero emberek undorodnak tőle meg öklendeznek jobbra balra csak. A homoszexuális férfiak meg pont az ellenkező nemtől undorodnak. Akkor hogy is van ez? Nem értem Isten problémáját. Én pl. az ószövetségi véres állatáldozatoktól undorodom és sose fogom megérteni, hogy miért nem volt ennek egy "szebb" kevésbé fertelmesebb formája.

Oké, szaporodni nem tudnak, világos, de akkor pl. mi a helyzet az interszexuálisakkal? Pl. Egy méh nélkül született nőnek hogy mondhatja valaki, hogy szaporodjon, sokasodjon?


Isten ezeknek az embereknek azt mondja, (természetesen embereken keresztül a szent szellem által) hogy akkor maradjanak egyedül, ja meg hogy ratyik. (N.S.nagyon szereti ezt a szót hangoztatni) De nem jó az embernek egyedül lenni. Ha meg egy meleg férfi még is nővel van, vele házasodik, akkor az hogy áldás/ajándék Isten részéről, ha közben meg képtelen szeretni? Sőt mondhatnám be lehet golyózni az egyedülléttől.

Régen viccelődtünk, hogy fúúj, seggbek*rni valakit milyen undorító. De miért van ott erogén zóna? Csak azért, hogy jól essen a sz*rás? :D



2019. szept. 3. 19:22
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
41%

Én heteroszexuálisnak vallom magamat, nem biszexnek.

Viszont egyáltalán nem tartom undorító beteg dolognak az azonos nemeket.

És egyedül vagyok, de nem golyóztam be. Mondjuk az utóbbival nem mindenki fog egyetérteni.

Viszont bocsánat, hogy most nagyon obszcén leszek, de a szkéletes f...s tényleg nem biztos, hogy normális.

2019. szept. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
24%

Az is lehet, hogy régen nem hittek semmilyen Istenben, csak megfigyelések alapján hoztak következtetéseket és a negatívakat nevezték bűntetésnek.

Pl. orgia után sokak nemiszerve elrohadt az ottani higénia és ferzőések miatt. Vagy annyira levetkőzték a kontrollt, hogy munka helyett is csak dugtak és mások gyerekeit bántották.

A lényeg, hogy ezek az emberek vagy maguktól pusztultak ki, vagy a környezetük tett ellenük lépéseket. És ezt nevezhették Istennek.

2019. szept. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
45%
A Biblia egyébként is csak azt írja, hogy férfi férfial úgy, mint asszonnyal. Eből nekem nem a homoszexuális kapcsolat tiltása esik le.
2019. szept. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:
És milyen kapcsolat az amiben nincs hálás?
2019. szept. 3. 19:37
 5/55 anonim ***** válasza:
29%

Igencsak kicsinyes gondolkodásod van a világról, de fõleg Istenrõl. Nem onnan megközelíteni Isten törvényét, hogy sokan mitõl undorodnak, vagy mi az épp elfogadott dolog az adott korban. Nemrég sok kereszténynek embert ölni olyan természetes volt, mint a mai embernek a reggeli fogmosás. Értetlenül nézték a Bibliában a ne ölj parancsot.

A másik, sokan egyáltalán nem golyóznak be az egyedülléttõl, nincs parancsba adva, hogy társad legyen.

Amúgy Isten azt is mondta, állattal se hàlj úgy mint a nõvel, sokaknak ez pedig nem tűnik fertelmességnek. Mások, meg öklendeznek tõle jobbra balra. Pedig az állatoknak is van erogén zónájuk.

2019. szept. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 Metionin ***** válasza:
40%
Gondolom mert abból nem lesz gyerek.
2019. szept. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
4%

Nem utálatosság,csak ellemkezik a természettel.

Amúgy nekem semmi bajom nincs a melegekkel,se jobbra,se balra nem öklendezek tőlük.Elfogadom olyannak amilyenek.Nem ők tehetnek róla.

2019. szept. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 KZitus ***** válasza:
12%

Szia

Mert természetellenes. Nem erre lett az ember teremtve! Ez alól nincsen kivétel férfi, vagy nő között. Pl. a mosógépet ruha mosására hozta létre a tervezője, ha állandóan követ raksz bele, lehet hogy tiszta lesz a kő, de a mosógép tönkre megy. Néhány isteni vélemény erről:

3Mózes 18:22-25

"Ne feküdj le férfival, mint ahogy nővel szoktak lefeküdni. Utálatos dolog az. Férfi ne közösüljön állattal, hogy ezzel tisztátalanná ne váljon, és nő se közösüljön semmilyen állattal se. Ez természetellenes. Ne tedd magad tisztátalanná semmi ilyesmivel, mert mindezekkel azok a nemzetek tették magukat tisztátalanná, amelyeket kiűzök előletek. Az a föld ezért tisztátalan, és én megbüntetem a vétkük miatt az ott lakókat, és a föld kihányja majd őket."

3Mózes 20:13

"Ha egy férfi férfival fekszik le, mint ahogy nővel szoktak lefeküdni, mindketten olyat tettek, ami utálatos. Meg kell őket ölni. Halálukért ők maguk a felelősek."

Nem változott erről Isten véleménye a keresztény időkben sem:

Róma 1:26, 27

"Ezért Isten hagyta, hogy hatalmukba kerítsék őket a szégyenteljes nemi vágyak. Asszonyaik a természetes nemi kapcsolat helyett a természetelleneset választották. Hasonlóképpen a férfiak is felhagytak azzal, hogy természetes módon asszonnyal létesítsenek nemi kapcsolatot, és egymást kívánták meg szenvedélyesen, férfiak férfiakat, szemérmetlenül viselkedve. Meg is kapják a bűnükért a teljes büntetést."

Korintusz 6:9, 10

"Hát nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket! Akik szexuális erkölcstelenségben élnek, bálványimádók, házasságtörők, homoszexuális aktusra kapható férfiak, homoszexuális férfiak, tolvajok, kapzsik, részegesek, és akik gyaláznak vagy zsarolnak másokat, nem fogják örökölni Isten királyságát."

2019. szept. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 Metionin ***** válasza:
72%
Az állatoknál is előfordul, akkor hogy lenne már természetellenes? Akkor miért teremtett isten hajlamot a homoszexualitásra (embernél és állatnál egyaránt)?
2019. szept. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:

Kzitus,


Hány meleg ment tönkre, mint a mosógép?

Mert szerintem inkább fordítva van. Az megy tönkre, aki kényszerhetero életet él.


Ja és igen, ismerem a bibliát, elég sokat olvastam, de ezek nem Isteni vélemények. A vélemény az, hogy megmondom, hogy szerintem miért van így és úgy, meg azért stb. Semmi olyan nincs benne, amin az ember eltudna gondolkodni. Olyan mint egy youtube kommentelő: ez sz*r*, az is sz*r, amaz a jó, mer ha nem jó akkor neked lesz sz*r

2019. szept. 3. 21:07
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!