Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten szemében tulajdonképpen...

Isten szemében tulajdonképpen miért is útálatosság, meg fertelmesség, ha férfi férfival hál?

Figyelt kérdés

Ezek annyira emberi szavak. Úgyértem a hetero emberek undorodnak tőle meg öklendeznek jobbra balra csak. A homoszexuális férfiak meg pont az ellenkező nemtől undorodnak. Akkor hogy is van ez? Nem értem Isten problémáját. Én pl. az ószövetségi véres állatáldozatoktól undorodom és sose fogom megérteni, hogy miért nem volt ennek egy "szebb" kevésbé fertelmesebb formája.

Oké, szaporodni nem tudnak, világos, de akkor pl. mi a helyzet az interszexuálisakkal? Pl. Egy méh nélkül született nőnek hogy mondhatja valaki, hogy szaporodjon, sokasodjon?


Isten ezeknek az embereknek azt mondja, (természetesen embereken keresztül a szent szellem által) hogy akkor maradjanak egyedül, ja meg hogy ratyik. (N.S.nagyon szereti ezt a szót hangoztatni) De nem jó az embernek egyedül lenni. Ha meg egy meleg férfi még is nővel van, vele házasodik, akkor az hogy áldás/ajándék Isten részéről, ha közben meg képtelen szeretni? Sőt mondhatnám be lehet golyózni az egyedülléttől.

Régen viccelődtünk, hogy fúúj, seggbek*rni valakit milyen undorító. De miért van ott erogén zóna? Csak azért, hogy jól essen a sz*rás? :D



2019. szept. 3. 19:22
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:

Bocs, 6000 éves agymosás!

És Isten azt mondta, amíg a világ világ ez így lesz, az ő szavai örökké élnek. Na, ez is igaz. Az igazságot nem lehet elhallgattatni.

2019. szept. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:

Ezt mondod Te, mert neked ez az igazság. Ezt mondja még rajtad kívül 2,1 milliárd zsidó-keresztény kultúrkörbe tartozó ember. De mást mond 1,9 milliárd muszlim, megint mást 1,1 milliárd hindu, 0,52 milliárd buddhista. És ezek csak a legnagyobb világvallások. De közel 240 millió ember kategórikusan kijelenti, hogy mindannyian butaságot beszéltek (ateizmus). És jó sokan még csak állást sem foglalnak.

De még a keresztények sem tudnak megegyezni mindenben. Akkor miről beszélünk? Jézus ezt tanította és cselekedte: "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat!" Ez alapján a MINIMUM volna, hogy tiszteletben tartod a másik ember hitét, gondolkodásmódját, életvitelét. Még akkor is ha rossznak tartod, még akkor is ha bűnnek tartod, még akkor is ha elítéled. De úgy tűnik még ez a minimum sem megy. Krisztus még az életére törő katona fülét is meggyógyította, még az őt elítélőkért is imádkozott. Lehetne róla példát venni ha már a nevében megy a gyűlölködés...

2019. szept. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
0%

Most ne haragudj, de ha Jézus megmondta, akkor hol itt a gyűlölködés. Én csak az igazságot szeretem, ezt nem értem, hogy te miért gondolod ezt gyűlölködésnek?

Neked miért visszataszító az igazság?

2019. szept. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
0%
Különben az általad felsorolt összes vallás szereti az igazságot, főleg a muszlimok hiszik még az Ószövetséget, Ábrahámot, Izsákot, stb. Végülis egy tőről fakadunk.
2019. szept. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
83%
Az általam felsorolt összes vallás a saját igazságát szereti és a tiédet hazugságnak tartja. Ahogy Te az övükét. Ezzel nem takaróthatsz. És Jézussal sem. Mert ha csak az igazadat hajtogatod és közben elfelejted mi is az a tanítás akkor rossz úton jársz. Jézusnak sem azért követték, mert mindenkinek a szemére vetette minden bűnét. Az nem a te dolgod, hanem Istené. Jézust azért követték mert szeretettel fordult mindenki felé. Nem csak azok felé akik szerették vagy egyetértettek vele hanem azok felé is akit megvetették, akik gyűlölték és halálát kívánták. De még a bűnösök felé is, akiket ti annyira szerettek ostorozni. Jézus még a szajhában, a gyilkosban, a tolvajban is meglátta az embert. Nektek miért nem megy? Hol veszítettétek el Istent?
2019. szept. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 Alex Fly ***** válasza:

Nos kedves kérdezőb Isten szemében ha egy férfi férfival hálb az pontosan olyan utálatosság, mint ha nővel tenné ezt. Sem nem nagyobb, sem nem kisebb.

Kivétel perszeb ha azillető nő a férfi felesége -a szexualitás helye kizárólag a házasságban van.

Szóval a legnagyobb homofóbok is ugyanazt a bűnt követik elb mint az általuk gyűlölt deviancia képviselői, amennyiben a nejükön kívül mással is bármiféle szexuális viszonyba keverednek...

2019. szept. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 A kérdező kommentje:

Alex Fly:


Még néhány évvel ezelőtt részt vettem a Hit Gyülekezete istentiszteletén, ahol Németh Sándor vezető lelkész nyíltan kijelentette, hogy ő homofób. Illetve Isten is homofób.

Akkor most ő is ugyanúgy bűnös mint a homokosok?

2019. szept. 6. 01:06
 48/55 anonim ***** válasza:
83%
Németh Sándor kijelentheti, hogy homofób és nincs okunk ebben kételkedni. Viszont ha én kijelentem, hogy Isten nő akkor az már igaz is lesz? Nem gondolnám. Ahogy sándor állításával kapcsolatban sem gondolnám. Isten a Biblia szerint tökéletes és mindenható. Hogy állíthatja valaki aki hisz benne azt, hogy honofób? Ez minimum Istenkáromlás.
2019. szept. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 Alex Fly ***** válasza:
100%
@47: röviden? Igen. Amennyiben Németh Sándor nem tökéletesen bűn nélküli (márpedig tudtommal ez egyedül Jézusra igaz), akkor pontosan ugyanolyan bűnös. A homoszexualitás semmivel sem nagyobb bűn annál, mint amit Németh Sándor (vagy bárki más, magamat is beleértve) követett el. Aki ezt állítja, az Istent hazudtolja meg -és az Ő szava ellenében magának tartja fenn az ítélkezés jogát; magyarul magát állítja Isten helyébe (mintha Lucifer is így kezdte volna)...
2019. szept. 6. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
36%

#18 "nem a homosagukkal?" - helyesen: nem Csak(!) a homosagukkal


#Kerdezo emlegettek az allatokat is

szerinted az sem feltetlen/biztosan utalattossag Isten elott?

mi nem elegseges szamodra a miertekben?

* emlitetted hogy a "kenyszeru onmegtartogtatasba" mentek tonkre sokan

hat elege gyenge emberek voltak, vajon miert erdemelnenek akkor tulvilagi jutalmat?

* emlitetted hogy ha engedtek vagyaiknak abba nem mentek tonkre

evilagrol van szo, aki evilgaert munkalkodik evilagi jutalmat kap(hat), nem is szamit neki a TulVilag akkor "miert is szamitana"? miert acsingozik ra, ha nem is vagyik ra? nem ellentetettes vagyak ezek mar alapbol?

ellenben bizony sokan tonkrementek de valahogy ezt mindenki "ignoralja"

pedig nem kisebbsegrol van szo, hanem altalanosagrol, sokan tonkre mentek es mehetnek bele

boldogtalanul elnek de bebeszelik maguknak milyen boldogok, majd meghalnak

es nagyon ertelmes volt az ertelmetlen letuk...

(miert rosszabb ha mast beszelnek be maguknak?)

szerinted?

18 utani valaszokat nem olvastam es nem fogom, az ilyen kerdesek mindeg dagalyosak


Xy4

2019. szept. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!