Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten szemében tulajdonképpen...

Isten szemében tulajdonképpen miért is útálatosság, meg fertelmesség, ha férfi férfival hál?

Figyelt kérdés

Ezek annyira emberi szavak. Úgyértem a hetero emberek undorodnak tőle meg öklendeznek jobbra balra csak. A homoszexuális férfiak meg pont az ellenkező nemtől undorodnak. Akkor hogy is van ez? Nem értem Isten problémáját. Én pl. az ószövetségi véres állatáldozatoktól undorodom és sose fogom megérteni, hogy miért nem volt ennek egy "szebb" kevésbé fertelmesebb formája.

Oké, szaporodni nem tudnak, világos, de akkor pl. mi a helyzet az interszexuálisakkal? Pl. Egy méh nélkül született nőnek hogy mondhatja valaki, hogy szaporodjon, sokasodjon?


Isten ezeknek az embereknek azt mondja, (természetesen embereken keresztül a szent szellem által) hogy akkor maradjanak egyedül, ja meg hogy ratyik. (N.S.nagyon szereti ezt a szót hangoztatni) De nem jó az embernek egyedül lenni. Ha meg egy meleg férfi még is nővel van, vele házasodik, akkor az hogy áldás/ajándék Isten részéről, ha közben meg képtelen szeretni? Sőt mondhatnám be lehet golyózni az egyedülléttől.

Régen viccelődtünk, hogy fúúj, seggbek*rni valakit milyen undorító. De miért van ott erogén zóna? Csak azért, hogy jól essen a sz*rás? :D



2019. szept. 3. 19:22
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
33%
Nem a cikk lett pontozva, a válasz, mivel nem releváns a kérdés szempontjából.
2019. szept. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
36%

30. Mert nem azt jelenti az eredmény, amire fel akarod használni.

[link]

2019. szept. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
36%

" [link]

A cikk erősen csúsztat. Az eredeti amire hivatkozik kevésbé.

Még nem olvastam végig a tanulmányt, de hirtelen feltűnt, hogy az 500e résztvevőből kb 22e vallotta magát melegnek. Ráadásul a minták sem konkrétan a tanulmányhoz lettek gyűjtve, hanem az UKBiobank és egy DNS tesztekkel foglalkozó magáncég (23andME) tudományos célokra is felhasználható mintáiból származtak. Ergo a az, hogy a mintát adó illető meleg vagy sem erősen kétséges. De mindegy. Végigolvasom, majd csak kiderülnek az okok...

2019. szept. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
10%

"A cikk erősen csúsztat"

Szerintem erősebb csúsztatás bizonyíték nélkül ráfogni a homoszexualitásra, h genetikailag determinált

2019. szept. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem meg senki sem állította (én biztosan nem), hogy csak és kizárólag genetikai determináltságról van szó. A legtöbb helyen eddig is azt írták, hogy VAN genetikai eredete és ha elolvasnád az eredeti cikket ott utalnak is rá, hogy a genetikai eredet nem cáfolódott meg, hanem annak mértékére mutatott más eredményt ez a kutatás mint a korábbiak.
2019. szept. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
20%

"Szerintem meg senki sem állította (én biztosan nem), hogy csak és kizárólag genetikai determináltságról van szó."

Akkor még új lehetsz itt a GYAK-on:) Itt tény a materialisták körében, hogy tény a genetikai determináltság. Illetve nem ismered az LMBTQ lobbi álláspontját sem.


Most akkor szerinted van vagy nincs? Mert a két mondatod ellentmond önmagának. Oké, tudom, létezik olyan, hogy hajlamosítás, csak ezt illett volna neked magyaráznod.


"hogy a genetikai eredet nem cáfolódott meg"

Mivel nem bizonyított, így nehezen cáfolható. De még így is van cáfolat, hisz az egypetéjű ikreknél, ha az egyik meleg lett a testvérek közül csak kb. 11% lett szintén meleg, ez pedig egyértelműen bizonyítja, h nem genetikai betegség, hanem pszichés.


Amúgy az eredeti cikkben is inkább találgatás, hogy van esetleg genetikai ráhatás is. Szóval ennyit erről

2019. szept. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
53%

"De még így is van cáfolat, hisz az egypetéjű ikreknél, ha az egyik meleg lett a testvérek közül csak kb. 11% lett szintén meleg, ez pedig egyértelműen bizonyítja, h nem genetikai betegség"

Éppenséggel ez pont hogy bizonyítja a genetikai hajlam jelenlétét, hiszen ebből jól látszik hogy az egypetéjű ikrek esetében magasabb arányban fordul elő mindkét testvérben a homoszexualitás, mint nem egypetéjű testvérek között.

Mondjuk azt nem tudom honnan szedted pont ezt a 11%-ot, de tessék, itt egy tudományos tanulmány a témában.

[link]

A konkordancia egypetéjű ikrek esetében több, mint duplája a kétpetéjűekhez képest, vagyis elég nyilvánvaló a genetikai tényező.


Mellesleg azt pedig soha senkinek sem sikerült bizonyítania, hogy betegség lenne...

2019. szept. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
68%

Nem útálatosság, hiszen pontosan Isten teremtette meg a lehetőségét annak, hogy ez megtörténhessen. Ha nem történne meg, hiábavalóan teremtette volna, és Isten nem tesz hiábavaló dolgokat.


Hetero vagyok és taszít a homoszexuális szex gondolata. De ettől még Isten számára a homoszexualitás nem fertelmetesség.


Persze ha a Bibliából szeretnél kiindulni, akkor javaslom tedd félre a józan eszed, különben nem fog működni a "vak hit" nevezetű varázslat!


A Biblia az emberek szava, nem Istené. A Biblia azt írja le, amit az akkori emberek gondoltak egy olyan jelenségről, amit ők Istennek tartottak.

2019. szept. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
0%

"Biblia az emberek szava, nem Istené."


Ez most olyan kijelentő mondat volt, mint a muzulmánok esetén, hogy Jézus nem Isten fia volt, hanem csak egy próféta. Ami ugye nem igaz.

Ha megnézed a Bibliát, olyan mintha az egész könyv szorosan összekapcsolódna. Sugallatra lett írva, Máté, Lukács, stb. sok olyan dolgot megírt, amiről nem tudta, hogy miért írta le, csak le kellett írnia. Csak később derült ki, hogy az Ószövetségből egy részre hivatkozott. Ott viszont újabb hivatkozás irányít át egy teljesen másik részre, ami szintén összekapcsolódik az előzővel. Minden és minden a helyén van, olyan mint egy rejtvénykönyv és semmi nincs ellentmondással.

Tehát nem folyamatosan kell olvasni a Bibliát, hanem ide-oda ugrálva, akár több száz oldallal előre és vissza.

2019. szept. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
88%

"Ami ugye nem igaz."


Tudtad, hogy hazudni bűn? Bizonyított tény, hogy a Biblia forrásául szolgáló összes iratot emberek írták, emerek válogatták össze, emberek módosították, emberek fordították? A sugalmazás nem bizonyított tény. Én a tényekkel és a józan ésszel foglalkozom.


Az, hogy te mint "látsz" bele a Bibliába, a saját nézőpontod, a befolyásolt elméd agyszüleménye. Az, hogy pár millióan ugyanezt állíták, mint te, nem bizonyít semmit, csupan azt, hogy az ezeréves agymosás működik.

2019. szept. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!