Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten szemében tulajdonképpen...

Isten szemében tulajdonképpen miért is útálatosság, meg fertelmesség, ha férfi férfival hál?

Figyelt kérdés

Ezek annyira emberi szavak. Úgyértem a hetero emberek undorodnak tőle meg öklendeznek jobbra balra csak. A homoszexuális férfiak meg pont az ellenkező nemtől undorodnak. Akkor hogy is van ez? Nem értem Isten problémáját. Én pl. az ószövetségi véres állatáldozatoktól undorodom és sose fogom megérteni, hogy miért nem volt ennek egy "szebb" kevésbé fertelmesebb formája.

Oké, szaporodni nem tudnak, világos, de akkor pl. mi a helyzet az interszexuálisakkal? Pl. Egy méh nélkül született nőnek hogy mondhatja valaki, hogy szaporodjon, sokasodjon?


Isten ezeknek az embereknek azt mondja, (természetesen embereken keresztül a szent szellem által) hogy akkor maradjanak egyedül, ja meg hogy ratyik. (N.S.nagyon szereti ezt a szót hangoztatni) De nem jó az embernek egyedül lenni. Ha meg egy meleg férfi még is nővel van, vele házasodik, akkor az hogy áldás/ajándék Isten részéről, ha közben meg képtelen szeretni? Sőt mondhatnám be lehet golyózni az egyedülléttől.

Régen viccelődtünk, hogy fúúj, seggbek*rni valakit milyen undorító. De miért van ott erogén zóna? Csak azért, hogy jól essen a sz*rás? :D



2019. szept. 3. 19:22
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
Utolsó a vallás, az az értelmetlen.
2019. szept. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom megérteni miféle ember lehet ez a #45-as, #48-as. Egyszerűen még a szeretet nyelvére is mérgelődve reagál. Úgy látszik a világban tényleg vannak olyanok, akik képtelenek az Isten szeretetét befogadni. Nem gondoltam volna, ezért is jó, hogy nem vagyok hittérítő. Minden elismerésem nekik, mert nincs könnyű dolguk ebben a világban.

Szerintem öreg korára ráfakad az epe vagy epeköve lesz.

2019. szept. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
100%
Ha érvek nincsenek akkor marad a személyeskedés? Nem baj. Köszi jól van az epém csak nehezen veszi be a lélektelen szenteskedést és az irracionális, konok vakhitet. És ha nem érted a felháborodásom légy már olyan kedves olvasd vissza ezt a topikot, hogy mi hangzott el eddig a "szeretet nyelvén". Mert ha szerinted ez a szeretet akkor fogalomzavarban szenvedsz...
2019. szept. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:

Ma csak azért beszélhetünk Istenről, és nem istenről, mert a kor legnagyobb hatalmát képviselő birodalom kötelezővé tette, a saját hatalmának megszilárdítására.

Ugyan úgy a feledés homályába veszett volna, ha a kor, mint újdonság nem helyezi a polotikai gazdasági helyzet miatt nyomás alá a vezetőket. "Megtértek", évszázadok hagyományait feláldozták, hogy növekedjenek...

Ugyan ez igaz a Bibliára is. Adott kor vezetői a saját szájuk íze szerint megfogalmazott szabályai. Vannak benne bölcs, abban a korban helyt álló tanácsok(ne egyél disznót, mert tisztátalan, ott a körülmények miatt az is, tengeri herkentyűt, valószínű egyszer ettek romlottat és ült a közösség az árnyékszéken), ilyen a szexuális deviencia kerülése(hány nemi úton terjedő betegség van, amit ma "gond nélkül" kezelnek, és vajon hányan haltak meg abban a korban, mert elkapták), helyén való a 10parancsolat is. De sok példálózás az emberek gyarlóságából is születhetett, aki ott volt, hogy valós az jelezze.(mármint aki tisztán látta, ott volt személyesen)

Ember állat növény minden gonosz és áldozat? Hol békés és szép a világ?

Meg isten átengedi a hatalmat a rossznak? Miért is? Mennyei atya, az atya óvja gyermekét, a világ akkor mégsem a gyermeke?

Az angyalok akikre büszke lehetne, honnan eredt Lucifer gonoszsága, ha ők kísértésnek sem voltak kitéve? Szép mesék, hiedelmek, emberekről embereknek...


Volt itt példálózás, hogy a büntetést majd meg a jutalmat majd... Nincs semmiféle majd, nincs isteni ország. Van egy életünk, és döntések halmaza.

Istennek tetsző életet élő szülők ártatlan gyermeke, aki épp megszületett is halált halhat, mert egy részeg volán mögé ült, az volt a sorsuk, hogy épp megismerjék, rossz címre született a gyermek? Ilyen fájdalomban erősödik meg a hit? Krisztus értünk, és a bűneink megváltásáért halt meg, mi mocskolhatjuk be döntésekkel a tiszta lapot amit kaptunk, nos akkor egy gyermek hol mocskos?(meg milyen kegyes, életet életért, hagyja meghalni a fiát, vérrel lemosni a vért, ami az ember kezéhez ragad, na nemár...)


Aki hisz, mert erőt ad neki, tegye, higgyen, de egy cirka 2-3ezer éves életviteli tanácsadó magazint ne akarjon mások torkán szentírásként letolni. Ami a jézusi tanokat illeti, szép és jók, kár, hogy bemocskolják, még a hívők is. Vak hittérítés, és gyomorforgató magatartás helyet, ha maradt volna egy halásztársaság, még lehet szimpatikus is lenne mindenki számára, jah a vallási vezetők, akik felkentek maguk gyalázták meg...

2019. szept. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 világvége1 ***** válasza:
Igen, csak azért van ott, hogy jólessen a szarás. De ettől a homoszexualitás még nem bűn.
2020. jún. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!