Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nagyon sokan mondják, hogy...

Nagyon sokan mondják, hogy hozzájuk a buddhizmus közepebb áll, mint a kereszténység. Miért?

Figyelt kérdés

Ateistaként egyik vallás sem érdekel, a kereszténység meg főleg nem, elég volt az a néhány év belőle.


De annyi mégis érdekel, hogy egyesek miben látják jobban a buddhizmust?


2019. szept. 6. 07:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
15%

Azt hiszik, hogy a kereszténység egy harcias vallás, ezért nem tudnak vele azonosulni, mert keresztes hadjáratok, inkvizíció, indiánok, bennszülöttek irtása. Az áldozatok számát felnagyítják, és nem veszik figyelembe, hogy az indiánok, illetve bennszülöttek pusztítására, rabszolgaságra vetésére nem adott parancsot semmilyen egyház. Ezeket a hódításokat a királyok rendelték el.

Ellenben a buddhizmusról azt hiszik, hogy az egy szelíd vallás, mivel nem öltek a nevében. Vagy nem tudnak a rohingyák irtásáról, vagy nem akarnak tudni. Pedig azt nem a középkorban követték el, hanem napjainkban.

2019. szept. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A keresztes háborúkat speciel II. Orbán pápa hirdette meg és az inkvizíciót is az egyház üzemeltette.
2019. szept. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
75%
11. Néhol a 21. században a Buddhista szerzetesek a muszlim kisebbséget öli százával nézz utána.
2019. szept. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 tgt ***** válasza:
24%

Jelenleg Mianmarban a buddhisták ölik a rohingyákat, és ez nagyon szégyenteljes a buddhistákra nézve. Ugyanakkor a történelemben a keresztény-muzulmán-buddhista hármasságból a buddhisták felelősek a legkevesebb ember haláláért.

Azért is vonzó lehet még a Buddhizmus, mert nem a hiten és alávetettségen alapul, hanem a gondolkodáson és a saját megtapasztaláson. Ha jól tudom, Buddha biztatta a tanítványait, hogy ne higgyenek el semmit neki, hanem cáfolják meg nyugodtan.

2019. szept. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%
14. nem tudom min alapul, de mikor a 60 éves nő a szerzetes előtt sírva könyörög, hogy következő életébe ne hernyó legyen meg hasonló háát elég alávetett ebből a szemszögből, meg a nagy KI VAGY TE kérdésükkel, amire csak az ő szektájuk tud jó választ 1 lefejelés gomb is kéne like helyet
2019. szept. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 tgt ***** válasza:
32%
Nem tudom, ki az a 60 éves nő, aki a szerzetes előtt könyörög és miből gondolja, hogy a szerzetes tud ebben neki segíteni, és hogy ezt a történetet te honnan szedted.
2019. szept. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Hollófernyiges: Középkor, Európában a keresztény egyház alkotta a társadalmat, az iszlám világban a keresztények egy elnyomott kisebbséget alkottak. Ma már nem élünk a középkorban, egészen más a helyzet; úgyhogy ma már nem is csinálnak ilyet a keresztények.
2019. szept. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
76%

"Azért, mert tanításai bölcselkedések, ami tapasztalatokon alapul, összeszedték, hogy szerintük mi a helyes és hogyan lehetne őszintén a valódi jóhoz és szeretethez hozzájutni, azt elérni. "

Hát, nem tudom, milyen tapasztalaton alapul. Buddha otthagyta a feleségét és a csecsemő kisfiát, és elment megvilágosodni, aztán meg tanítani az embereket. Ez a valódi jó és a szeretet? Nem gondoskodni a családodról?

(A Biblia azt tanítja, hogy ha valaki a saját családjáról nem visel gondot, rosszabb a hitetlennél).

2019. szept. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
46%
Utolso. Mivel leirtad, hogy hat nem tudod, ezert ra is vilagitottal, hogy kontextus nelkul itelkezel felette. Mivel nemtudod, elobb meg kellene ismerni.
2019. nov. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
53%

"Mivel leirtad, hogy hat nem tudod, ezert ra is vilagitottal, hogy kontextus nelkul itelkezel felette. Mivel nemtudod, elobb meg kellene ismerni."

Éppen a kontextust adtam meg a tanításaihoz. Ha nem igazat írtam, javíts ki. Buddha életéről írtam, amit bárki lecsekkolhat akár netes forrásokban is. Jézus tanításait is az élete fényében érdemes megnézni. Nyugodtan le lehet csekkolni, hogy élt, és az mennyire volt összhangban a tanításaival.

2019. nov. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!