Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen bizonyítékok alapján...

Milyen bizonyítékok alapján kell elfogadni Mária szűzen fogantatását?

Figyelt kérdés
Mi alapján dogmatizálták?

2019. szept. 20. 04:35
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:

A legenda szerint Máriát is egy angyal nemzette Szent Annának, amíg férje imádkozott a gyermekáldásért.


Írták, hogy Isten feladattal bízra meg Máriát. Ki győződött meg róla, hogy Istentől jött a feladat. Mária nem Istennel beszélt halucinációja közben.


Azt is írja valaki, hogy Mária szavai a bizonyíték "nem ismertem férfit".


A bíróságon minden gyanúsított azzal kezdi, hogy nem én voltam. Aztán jönnek a bizonyítékok.

2019. szept. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 szp72 ***** válasza:

@ "Anyából hogy lehet hitves?"


Mint a korintusi férfiakból, ahogy azt már megírtam a #16-osban.

2019. szept. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
0%

" legenda szerint Máriát is egy angyal nemzette Szent Annának, amíg férje imádkozott a gyermekáldásért."


Isten szava szerint pedig Mária, nem Annától született, mert Anna már rég halott volt, amikor Mária megszületett. Anna egyébként is Fiú gyermeknek adott életet, Több száz évvel előtte, Őt nevezzük Sámuelnek.

Jézus...aki József fia volt,

aki Héli fia,

24 aki Mattát fia,

aki Lévi fia,

Anna soha nem is volt Jézus leszármazási vonalán keresztül Ősanyja a messiásnak,Sámuelnek pedig nem voltak gyermekei....

2019. szept. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:

"Írták, hogy Isten feladattal bízra meg Máriát. Ki győződött meg róla, hogy Istentől jött a feladat."


Józsefet ’Héli fiának’ nevezik, általában véve úgy értik, hogy ő Hélinek a veje volt. Bár Lukács nem említi Máriát, nyilvánvaló, hogy a Dávidtól Máriáig, vagyis a Jézus anyjáig vezető természetes leszármazási vonalat jegyezte le.

Szerinted ki volt az anyukája a megváltónak? Ugyanis Isten a tervét ha akarod ha nem, úgy hajtja végre ahogy eltervezte. Már pedig a prófécia szerint Isten egy érintetlen Nőt fog felhasználni, hogy a Fiát emberi módon hordja ki és adjon neki életet. A családja pedig a történet alapján nem más mint az akit Máriának nevez Isten szava.

2019. szept. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 tgt ***** válasza:
36%
szp72: Tudod, a szavaknak jelentése van. Az anya szó is jelent valamit és a hitves szó is jelent valamit. És senkinek nem lehet az anyja a hitvese, soha, semmikor, csak a beteg emberek elméjében.
2019. szept. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 szp72 ***** válasza:
33%

@ tgt


Nem nagyon értem mit magyarázol. Az Egyház Krisztus jegyese, ezt mondja a Biblia. Természetesen ez csupán egy kép, egy hasonlat, amit ha szó szerint értesz akkor egy módfelett perverz dolog jön ki belőle. Jézus Krisztus nem fog szeretkezni és szexuális kapcsolatba kerülni az Egyházzal, ez borzasztóan perverz elképzelés.


Az egyházban természetesen férfiak is vannak, vagyis természetfeletti módon és semmi esetre sem perverz szexuális értelembe ők is Krisztus jegyesei, ahogy ezt Pál meg is írta. Mária Jézus anyja szintén az egyház tagja, méghozzá nem is akármilyen tagja, hiszen ő az első, aki befogadta Krisztust a szívébe s egyben a méhébe. Mária az egyház jelképe, mert ő adott testet annak a Krisztusnak, akinek teste titokzatos értelemben az egyház. Mivel Mária az egyház tagja, kezdete és jelképe ezért ő is Krisztus jegyese, mint mindenki más, de természetesen ugyanúgy elvont természetfeletti értelemben.


Ha érted érted, ha nem érted nem érted.

2019. szept. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 tgt ***** válasza:
szp72: Értem én, hogy te nem érted, és nagyon sajnálom, hogy az Evangélium kristálytiszta közléseit ilyen perverz módon sikerült eltorzítanod.
2019. szept. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 szp72 ***** válasza:
igazad van. Te győztél.
2019. szept. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 Anahystor ***** válasza:
49%

"Ugyanis Isten a tervét ha akarod ha nem, úgy hajtja végre ahogy eltervezte. "


Nesze neked szabad akarat!!!! :-)

2019. szept. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:

A biblia azt mondja. Pont.

Aki ismeri az emberi reprodukciót, az tudja, hogy egyik a másik nélkül nem hoz létre új egyedet... Tudom a szentlélek.

Ezért szoktam mondani, hogy világvallást alapítok, ha úgy maradok, ha már egyszer bejött.

2019. szept. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!