Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen bizonyítékok alapján...

Milyen bizonyítékok alapján kell elfogadni Mária szűzen fogantatását?

Figyelt kérdés
Mi alapján dogmatizálták?

2019. szept. 20. 04:35
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
@39, akkor sem értem. Mária nem lehet hívőként Krisztus jegyese, de akár egy kisfiú is lehet Jézus apja, anyja és testvére egyben. Hol itt a buborék?
2019. szept. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
@tgt, azt megkérdezhetem, hogy te elfogadod a páli leveleket, vagy csak az evangéliumokat?
2019. szept. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 tgt ***** válasza:

41-es: Tudod, van az a mondás, hogy úgy tekintek rád, mint a fiamra, úgy tekintek rád, mint a testvéremre, mint az anyámra, stb. Vagyis tudom, hogy biológiailag nem vagy a fiam, testvérem, anyám, de olyan közel érezlek magamhoz és ezért úgy viszonyulok hozzád, mintha az lennél. Ha te férfi vagy, és Isten akaratát teljesíted, viszonyulhatsz úgy Jézushoz, mintha ő a testvéred lenne. A nagymamám, aki sokat imádkozott, viszonyulhatott úgy Jézushoz, mintha Jézus a fia lenne, mert erre engedélyt kapott az idézett evangéliumi részben. Vagyis Jézus a vérségi köteléket szellemi kötelékké alakította: mindenki rokoni kapcsolatba léphet vele, aki az Isten akaratát cselekszi. Az, hogy „egy kisfiú is lehet Jézus apja, anyja és testvére egyben” erős csúsztatás. Az apa az Atyaisten, ezt a státuszt nem is említette Jézus. Amúgy pedig szerintem pontosan érted, hogy egy kisfiú nem érzi magát Jézus anyjának, de ha úgy tud kapcsolódni hozzá, mint idősebb testvéréhez, az igen szoros kötelék.

Mária pedig azért nem lehet Jézus hitvese, mert ő Jézus anyja. Ezt nem tudom másképp leírni.

2019. szept. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 tgt ***** válasza:
42-es: Pál igen bölcs ember volt, a levelei nagyon fontosak, sokat lehet tanulni belőlük. De Jézus személye, tanításai, cselekedetei mindenek fölött állnak. Gondolom, te is így vagy vele.
2019. szept. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 szp72 ***** válasza:

tgt barátunk a hatalmas eszével nem érti, hogy Jézus Krisztus nem csupán egy ember, akinek Mária történetesen az anyja volt, hanem ő az Isten Fia is, aki által mindenki meg lett teremtve, így természetesen Mária is. Mária anyja lett a saját teremtőjének, ez a keresztények hite.


Krisztus mindenkit egy bensőséges, intenzív és személyes lelki kapcsolatra hív. Ez a kapcsolat a Biblia és a bibliai szerzők által a hitvesi viszonyhoz van hasonlítva, noha a valóságban egy sokkal mélyebb és bensőségesebb dologról van szó. Azok akik Isten szeretetét-"szerelmét" intenzívebben megtapasztalják, azok nem is vágynak más szerelemre, más meghittségre mert ez az istenkapcsolat mindennél jobb és mindennél erősebb. Mindenki, aki üdvözül olyan mély kapcsolatba kerül Istennel, hogy semmi szüksége nem lesz házasságra, hanem úgy él, mint Isten angyalai a mennyben.


Ez a bensőséges istenkapcsolat mindenki számára fel van ajánlva: férfinak és nőnek, fiatalnak és öregnek, Jézus anyjának, testvéreinek, rokonainak, zsidóknak és pogányoknak, mindenkinek. Isten "szerelme" mindenki számára elérhető, természetesen Jézus anyjának is.


tgt barátunk persze ezt nem érti, mert úgy tűnik kissé eretnek, aki válogat a Bibliában s nem hisz annak harmóniájáéban.

2019. szept. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 szp72 ***** válasza:
*harmóniájában
2019. szept. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
Bizonyítéknak éppen nem nevezném, de többnyire az ilyesmit valahogy úgy szokták megállapítani, hogy a nászéjszakán a Jancsi aláfeszít a Mariskának és akkor kiderül a szüzessége, illetve bocsi, a Juliskának, csak talán az egy másik mese, de nem fontos leragadni a részleteknél.
2019. szept. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 tgt ***** válasza:

szp72: „Azok akik Isten szeretetét-"szerelmét" intenzívebben megtapasztalják, azok nem is vágynak más szerelemre, más meghittségre mert ez az istenkapcsolat mindennél jobb és mindennél erősebb. Mindenki, aki üdvözül olyan mély kapcsolatba kerül Istennel, hogy semmi szüksége nem lesz házasságra, hanem úgy él, mint Isten angyalai a mennyben.”

Rendben van szp72 barátom, élj így, sok sikert hozzá, bizonyára üdvözítő lesz számodra. Az én szerelmem evilági, hús-vér asszony, ő a feleségem. Jézust pedig a testvéremnek tekintem, ő ezt ajánlotta fel nekem, én pedig örömmel elfogadtam.

2019. szept. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 szp72 ***** válasza:

@ "Az én szerelmem evilági, hús-vér asszony, ő a feleségem."


Nincs ebben semmi rossz. A nőtlen állapotot ezen a világon nem mindenkinek ajánlható, de vannak akiknek az Isten kapcsolata elég mély ahhoz, hogy ne érezzék a házasság hiányát hátránynak. Az üdvösség teljességében pedig már egyáltalán nem lesz házasság, mert az Istennel való közvetlen kapcsolat, minden ilyen irányú vágyat pótol és betölt.


"A föltámadás után ugyanis nem nősülnek, s férjhez sem mennek, hanem úgy élnek, mint Isten angyalai a mennyben." (Mt 22,30)


@ "Jézust pedig a testvéremnek tekintem, ő ezt ajánlotta fel nekem, én pedig örömmel elfogadtam."


Ha ez azt jelenti, hogy első feleséged, s utána jönnek a barátok köztük Jézus, akkor nem értetted meg Jézus személyének jelentőségét, ő ugyanis az első helyet követeli:


"Aki hozzám jön és nem gyűlöli atyját és anyját, feleségét és gyermekeit, testvéreit és nővéreit, sőt önmagát is, nem lehet az én tanítványom." (Lk 14,26)

2019. szept. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 Anahystor ***** válasza:

Legyen a tanítványa a *****.


Ez egy JÓ Isten (3 az egyben)? Tartsátok meg magatoknak ...

2019. szept. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!