Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen bizonyítékok alapján...

Milyen bizonyítékok alapján kell elfogadni Mária szűzen fogantatását?

Figyelt kérdés
Mi alapján dogmatizálták?

2019. szept. 20. 04:35
1 2 3 4 5 6
 31/51 tgt ***** válasza:
0%
Javaslom mindenkinek, olvassa el az Evangéliumot. Bármelyiket. Mindenféle magyarázat nélkül, csak úgy, egy szuszra. Nem hosszú olvasmány. Nyissa meg magát a szöveg előtt, engedje, hogy hasson rá. Aztán olvassa el szp72 hozzászólásait, különösen a 14-est és a 26-ost javaslom. Ha ezután némi diszkrepanciát érzékel, az nem a véletlen műve.
2019. szept. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
50%

"Anyából hogy lehet hitves?"

@tgt

Mit nem értesz? Minden hívő Krisztus menyasszonya, még idézte is az idevágó igét. Mivel Mária is hívő, így lett belőle szintén menyasszony. Erre gondolt szp72

Mivel ezek szellemi dolgok, erre értette a természetfelettit

2019. szept. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 tgt ***** válasza:
Azt, hogy Mária, aki Jézust megszülte, szoptatta, fürdette, tisztába tette, felnevelte, ő később Jézus hitvese lett, ezt az igazán perverz és beteg dolgot a katolikus egyház látja bele a Szentírásba. Ezzel nem lehet mit kezdeni, ha a katolikusok számára jóleső érzés ebben hinni, akkor tegyék.
2019. szept. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:

@tgt, remélem szándékosan nem érted, amit írunk. Ha nem, akkor az nagy baj :(

Engedd el!:)

2019. szept. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy ez nem katolikus teológia, maga a Biblia írja. Na nem azt, amit te kiforgatsz
2019. szept. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 tgt ***** válasza:

„Ekkor megérkeztek anyja és testvérei; kint megállva beküldtek hozzá, és hívatták őt. Körülötte pedig sokaság ült, és szóltak neki: „Íme, anyád, a fivéreid és nővéreid odakint keresnek téged!” De ő így válaszolt nekik: „Ki az én anyám, és kik az én testvéreim?” És végignézve a körülötte körben ülőkön, így szólt: „Íme, az én anyám és az én testvéreim. Aki az Isten akaratát cselekszi, az az én fivérem, nővérem és az én anyám.” „


Vagyis, ha Isten akaratát cselekszed és férfi vagy, lehetsz Jézus fivére. Ha nő vagy, lehetsz Jézus nővére, vagy az anyja. A feleség, hitves, menyasszony, mátka, stb. rokonsági fokot Jézus nem kínálta fel. Mária pedig Jézus anyja volt, és nem a hitvese. Javaslom, maradjunk normálisak.

2019. szept. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:

Szóval egy kisgyerek lehet Jézus anyja? Több gyermek pedig Jézus több anyja? Tehát akkor ők Máriává váltak?

Mit is mondtál, maradjunk normálisak?:)

2019. szept. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:

tgt, neked valami problémád van az elvont fogalmi gondolkodással, de olyan szinten, hogy ez kihozta belőlem, hogy személyeskedjek.

Hogy tovább bonyolítsam, Mária ugye Theotokos, azaz Istenszülő. Ezt kimondja az ephesosi zsinat, mivel Krisztusban az emberi és isteni természet valóban egységet alkot, a fogantatásától kezdve.

Mária ezentúl Isten hitvese vagy jegyese, már nem szexuális értelemben, de úgy látom, hogyha nem megy a fogalmi szintű gondolkodás, akkor nehéz lesz ezt megérteni. A hitves/jegyes szó a Szentírásban többször is szerepel. Ahogy a Jelenések könyvében "Gyere, megmutatom neked az asszonyt, a Bárány jegyesét!". (Jel 21,9) Vagy az efezusi levélben, mikor Szent Pál a keresztény házasságot Krisztus és az Egyház kapcsolatára vonatkoztatja. Beteg dolog lenne itt szexualitást feltételezni. A hitves ezekben az esetekben azt jelenti a Jelenések könyvében is és az efezusi levélben is, hogy az Egyház teljesen Krisztusé. Mint ahogy a házasságban két ember teljesen le van foglalva a másik számára - ugyanígy az Egyház is le van foglalva Krisztus számára. Mária is ugyanígy teljesen átadta az életét Istennek, ezért lett az Egyház példaképe is.

2019. szept. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 tgt ***** válasza:
37-es: Itt arról van szó, hogy ha Isten akaratát cselekszed, akkor olyan közel vagy Jézushoz, mintha a fivére, nővére, vagy az anyja lennél. Nyilván, ha fiatal férfi vagy, vagy kisgyerek, akkor nem tudsz úgy gondolni rá, mintha az anyja lennél, akkor inkább a testvérednek érzed őt. Azt hittem, ez egyértelmű, és nem kell külön megmagyarázni.
2019. szept. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 tgt ***** válasza:

38-as: Akkor foglaljuk össze, amit írtál.

1. Mária Istenszülő.

2. Az egyház Krisztus jegyese.

3. Mária átadta az életét Istenek – ezért ő az egyház példaképe.

4. Tehát Mária Krisztus jegyese.

Jól értem? Mert ha igen, akkor a következtetésed igen nagy butaság.

2019. szept. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!