Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Megmagyarázná valkai a szenthá...

Megmagyarázná valkai a szentháromságot?

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok de nem értem. Az Atya, a fiú és a Szent Szellem [a Szent Lélek hibás fordítás] együtt az Istent alkotják. Akkor Jézus [a fiú] az Atya megtestesülése volt a Földön? Akkor most, hogy nincs a Földön Jézus egyesült az Atyával? De akkor a Szent Szellem hogyan illik bele? Egyesek a lelkiismeretet vagy a felettes ént nevezik Szent Szellemnek, akkor a bennünk lévő erkölcs szintén Isten? Akkor az erkölcstelen emberekkel akik mások életébe gázolnak? Isten cserben hagyta őket, vagy az erkölcsösség elutasításával a tudtukon kívül Istent utasították el magukból? Nem értem a szentháromságot.

2019. szept. 28. 19:21
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

# 17 Világos, hát ami a keletnek a Buddhizmus az volt nyugatnak a Krisztusi erkölcs.


Buddha meg törte a lélekvándorlást, az örökös feltámadást, Jézus pedig megtörte a halált a feltámadással.


Két egymással ellentétes tanítás, mind kettő a megváltást kínálja. És mind ketten előttük példátlan erkölcsösségre tanítottak.


Ahogy a Krisztusi erkölcs és az Újszövetség feljebb való az Ószövetségnél [erkölcsi szinten], illetve a mára kihalt európai politeista vallások erkölcsi normáitól, ugyan úgy a Buddhizmus is feljebb való erkölcsi szempontból mint a mára kihalt keleti politeista vallások, de még a mai is élő hinduizmusról is.


Csak az egyikben lehet hinni, de egyikben sem kötelező, viszont mind kettőt [Jézust, Buddhát] el kellene ismerni mint filozófusokat is.

2019. szept. 30. 22:02
 22/31 anonim ***** válasza:

Kérdező:

"Megmagyarázná valkai a szentháromságot?"


Megmagyarázni nem lehet, mert az emberi agy fel sem foghatja, és ez nem egy írott tanulmány, amit az ember bemagol és megtanul.


Részesévé kell válnia Jézus által, a Szent Szellem által!


Isten Szellem, Ő benne áll fen az egész teremtett világ!

Isten, mint Szellemnek, más alatta lévó dimenziókban való kivetülése és megtestesítője, Aki által teremtett mindeneket is, Ő Jézus! Kettőjük kapcsolata és az igaz hívő ember közötti kapcsolata is a Szent Szellem által lehetséges!


Isten egy van mégis három lényegű. Ezért mondja az Írás Jézusról, hogy Ő a testben megjelent Krisztus (Isten)! Isten kinyilatkoztatta magát az emberiség számára Jézus személyében. Jézus is kinyilatkoztatta az Atyát nekünk embereknek a saját személyében. Ezért is akarták a zsidók megölni Jézust, mert önmagát az Istennel tette egyenlővé!


1Tim.3,16.És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.

Jn.10,30.Én és az Atya egy vagyunk.

Jn.14,8.Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

Jn.14,9.Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

2019. okt. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
2019. okt. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Jn.5,18.E miatt aztán még inkább meg akarák őt ölni a zsidók, mivel nem csak a szombatot rontotta meg, hanem az Istent is saját Atyjának mondotta, egyenlővé tévén magát az Istennel.
2019. okt. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 tgt ***** válasza:
Minden, amit Jézus mondott, már előtte is jelen volt a zsidó hagyományban, akár a szombatról szóló tanítás, akár az ellenség szeretete, akár a főparancs. Szóval ilyen szempontból nem mondott újat, csak összefoglalta a korábbi tanításokat.
2019. okt. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
26%

" Vajon tudod-e hogy mit jelent a keresztény szó? Ha nem, akkor most leirom neked. "


Még jó,hogy bazira nem ez volt a kérdés.

2019. okt. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%

Az Atya a forrás, a fiú az ő kiáradása, a szentlélek a kiáradás egy olyan formája, amiben az időben utána jövő kiáradás megnyilvánulni tud (pl. anyagiasul).

Isten nem csak a teremtő, hanem a teremtés is, nem független tőle, és jelenleg is minden az ő részét képezi, ráadásul a folyamatos keletkeztetés (kiáradás) dinamikus állapotában "az idők végezetéig", ami után feltehetően újabb teremtési ciklus fog kezdődni.

2019. okt. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%

A keresztény szentháromság egy kabalisztikus allegória:


Atya: Kheszed.

Fiú: Tiferet.

Szent Szellem: Sekíná.


A tréfás és durva tényleg

az az egészben, hogy ez itt

a kundalini jóga

allegóriákba öltöztetve

és valamennyire elferdítve.

2019. okt. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
59%

Nos, én úgy tudom, hogy ez a yoga kb. az 1600-as évek közepén, ill. a 17 sz.-ban alakult meg. Addigra a szentháromság tana, már számos sok helyre és földrészre eljutott. Nem csoda a hasonlóság!


Én a Szentháromság tanát egyáltalán nem nevezném allegóriának, hiszen nem metafóráról, hasonlatról, behelyettesítésről, elvont fogalomról stb. van szó, hanem a valóságról!

Isten egy van és csak egy létezik, de hármas megnyílvánulásáról, kinyilatkoztatásáról, összképéről stb. csak Jézus óta tudunk. Erről a "Titokról", titok kinyilatkoztatásáról ír nem egy helyen Pál Apostol!

2020. febr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%
Az Atya kigondolja, a Fiú megtanítja, a Szent Szellem megcselekszi.
2020. szept. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!