Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jönnének hozzám Jehova Tanúi,...

Jönnének hozzám Jehova Tanúi, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl vallásos, hiszek Istenben és a Túlvilágban, de nem olvasok Bibliát meg nem járok templomba, szóval magamban lerendezem a vallást. Pár napja becsengettek, hogy jönnének, de nem tudom, belevágjak-e velük Biblia-tanulmányozásba. Lehet, hogy később rámenősebbek lesznek, próbálnak "megtéríteni", meg hogy bizonyos dolgokat fogadjak el, mást meg utasítsak el stb., meg kiszállni is nehezebb lenne úgy, hogy már ismerem őket.


Ti mit tennétek? Belemennétek vagy nem? És miért?



2019. okt. 1. 10:02
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
92%
Ha valóban Jézust és a Szentírást akarod megismerni, akkor ne menj bele.
2019. okt. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Azért is vagyok bizonytalan, mert az a része meg jó lehet, hogy lennének emberek, akikkel lehet egy közösségbe tartozni, barátokat szerezni stb.. Azért ez nem rossz, nem?
2019. okt. 1. 10:35
 3/55 anonim ***** válasza:
56%
A Jehova Tanúi követői egy szekta aki az ördög oldalán állnak. Elmebetegek. Ha belemész akkor onnan már nem jöhetsz ki. Megölhetnek ha kilépsz onnan. A kereszténység az egyetlen aki Jézust és Istent követi.
2019. okt. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
89%

Én szabadon ereszteném a kutyát.


Be ne engedd őket!

2019. okt. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
78%
Nem, egyik egyház tömörülés csődület sem tiszta sem az,orodoxok sem a modernek . Mert mind csaló megtevesztő penzlefejők . Hízelegnek majd követelnek zsarolnak adókat fizettetnek , ördög labirintusa . Evang3liumok miszteriumok olvasása ajanlott de nem gond ha keleti utakat keresel , de az sem ha hagyod mindet a fenebe . Nem kötelező semmi sem ami intézm3nyesített , rendben van az erkölcsöd elveid vannak nyitott szemmel vagy elegendő .
2019. okt. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
93%

Nem. Semmilyen szektával nem akarok kapcsolatba kerülni.

Vannak normális közösségek, ahol lehet a Bibliát tanulmányozni. És onnan bármikor eljöhetsz, nem lesznek rámenősek, nem fognak erőszakoskodni, nem akarnak semmit sem rád erőltetni.

2019. okt. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
100%
Anyám ezt a szitut megoldotta anno. Bár hozzánk csak úgy random jöttek, csengettek, mint az állat, nem érdekelte őket, hogy nem, köszönjük. Na akkor történt az, hogy anyukám elunta és apámat küldte ki, ő meg konkrétan harci ateista. :D Nos, azóta nem láttuk őket. Mivel a kijárós banda eléggé agresszív, lehet, hogy nem fognak tágítani, bár, ha normálisabbak, akkor megmondod nekik, hogy nem és elmennek. De nem tanácsos közéjük tartozni, eléggé, mint mondtam, agresszívan működnek. Van számtalan módja a vallás gyakorlásának és a szekták nem a legjobb megoldások szerintem.
2019. okt. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:
Hát, köszi a válaszokat, megpróbálok erős lenni, csak olyan nehezemre esik nemet mondani. Félek, hogy rábeszélnének, nem vennék a lapot, hogy nem kell stb..
2019. okt. 1. 11:50
 9/55 anonim ***** válasza:
15%

Hát a "magamban lerendezem a vallást"-nál minden jobb. Engedd be őket. Csak ne lépj be hozzájuk. Amúgy nagyrészt az igazságot tanítják ők is, és a lényeg a lényeg: Jézusban van az üdvössége mindenkinek.


Bár ennyi erővel elolvashatnád Pál Római és Galata levelét, az az igazi teológiai magyarázat

2019. okt. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 Anahystor ***** válasza:
93%
Olvasgass itt még más kérdésekre adott válaszokat is. Hamar kiszűröd majd a JT-k válaszait. Ha egyet tudsz érteni velük, meg az Őrtorony által hirdetett eszmékkel, akkor meg is érdemled, légy velük boldog, ha nem, és van egy kis eszed (a kérdés azért erre mutat) akkor messzire kerüld őket!!!
2019. okt. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!