Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jönnének hozzám Jehova Tanúi,...

Jönnének hozzám Jehova Tanúi, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl vallásos, hiszek Istenben és a Túlvilágban, de nem olvasok Bibliát meg nem járok templomba, szóval magamban lerendezem a vallást. Pár napja becsengettek, hogy jönnének, de nem tudom, belevágjak-e velük Biblia-tanulmányozásba. Lehet, hogy később rámenősebbek lesznek, próbálnak "megtéríteni", meg hogy bizonyos dolgokat fogadjak el, mást meg utasítsak el stb., meg kiszállni is nehezebb lenne úgy, hogy már ismerem őket.


Ti mit tennétek? Belemennétek vagy nem? És miért?



2019. okt. 1. 10:02
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


A Biblia tanulmányozás az valóban úgymond "jó pont" lehet!

De ez önmagában kevés.

Bibliát pedig te magad is tudsz tanulmányozni. Sőt kaphatsz benne segítséget is. Akár itt az oldalon is és egy megfelelő hívő közösségben. De ezt neked kell akarnod.

2019. okt. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ha érdekel a téma, akkor egyszerű. Kinyitod a Bibliát és elkezded olvasni, ha nem vagy jártas a témában érdemes az Újszövetséggel kezdeni, hogy jobban összeálljon a kép. A Tanúk anyagait, amúgy ingyen megtalálod, ha az ő véleményük érdekel, fent van az oldalukon. (jw.org/hu/) Ha szükséged van emberre a tanulmányozáshoz, akkor igazából, nem csak ők léteznek, keresel egy neked megfelelő templomot és megtudakolod, hogy mikor tartják a Biblia tanulmányozós órákat. (Vagy megnézed a kiírásokat) /Mehetsz bárhova. Ha mondjuk katolikus vagy, de valamiért mondjuk ők nem szimpatikusak vagy mások nézetei is érdekelnek, akkor nyugodtan mehetsz a reformátusokhoz, vagy akárkikhez.../

Amúgy az interneten elég sok anyagot lehet találni, de ha kérdéseid vannak, akkor érdemes személyesen feltenni őket valakinek, akinek a válasza érdekel, szóval ezért jó a személyes tanulmányozás.

Ha csak úgy magadban szeretnél elkezdeni foglalkozni a dologgal, akkor talán egy jó kiindulópont lehet a Bible Project (thebibleproject.com): https://www.youtube.com/user/jointhebibleproject/playlists Viszonylag sokhoz, van magyar felirat is, ha az angol gondot okoz.

Már magyarul is elkezdték leszinkronizálni, de le vannak maradva, mint a borravaló sajnos: https://www.youtube.com/channel/UC9KdiGtGXKC-4wa8sfjxSJw/pla..

Velük kezdheted, szépen az Ószövetségtől olvasni a Bibliát, mert sok összefüggésre rávilágítanak, amiket teljesen laikusként nem vennél észre. Én itt-ott kiegészíteném még az általuk elmondottakat is... de, alapvetően egy kezdésnek nem rossz szerintem. A videóik témák szerint vannak csoportosítva: Tóra sorozat (Mózes 1-5), Ószövetség-Újszövetség olvasási segédlet, héber szavak magyarázata, Biblia témák stb. és rövidek, tömörek, szépen animáltak.

Amúgy amikor olvasod a Bibliát, érdemes jegyzetelni és ha valami kérdésed van, akkor később vagy megkeresni rá a választ neten, vagy személyesen feltenni valakinek.

2019. okt. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:

kedves 42-es.


"ha nem vagy jártas a témában érdemes az Újszövetséggel kezdeni, hogy jobban összeálljon a kép."


így a kép soha sem fog össze állni, hiszen a BIBLIA ALAPJA ami a kezdetek kezdete amire utána időben minden épül vagy lehet minden borul. mint ahogy az iskola is az első osztállyal kezdődik. az alapot kell LEGJOBBAN MEGVIZSGÁLNI, MEGÉRTENI, OTT NEM LEHET HIBA! ha azzal baj van akkor semmit de semmit sem ér bármi is épül rá onnantól kezdve mert akkor akármi is épül "gyönyörű" sajna egy biztos már hogy csak egy LÉGVÁR.

ezért kell a bibliát az első betűtől kezdve kezdeni megérteni már amennyire lehetséges.

2019. okt. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:

1 ÓSZÖVETSÉG szigorúan. majd

2 ÚJSZÖVETSÉG

3 MINDEN fellelhető más róla , az APOKRIF IRATOKKAL EGYÜTT.

2019. okt. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 Anahystor ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Mielőtt komoly időt szánva rá elkezdenéd a Biblia tanulmányozását, érdemes egy kis előtanulmányként az Újszövetség 4 evangéliumába belelapozni, és összehasonlítani a 4 evangélista leírását Jézus feltámadásáról (kezdve a reggellel amikor megtalálják az üres sírt)!


Néhány szempont:


- ki/kik találják meg az üres sírt?

- ki kivel találkozik akkor

- hol találkoznak a tanítványok Jézussal?

- ki ismeri fel Jézust és ki nem?


Meglepődsz majd, mennyi érdekes dolog derül ki a Bibliából egy ilyen rövid részlet kapcsán is! :-)

2019. okt. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:

Kedves #43!

Én nem azt mondtam, hogy ne olvassa el az Ószövetséget, hanem hogy érdemesebb az Újszövetséggel kezdeni, ha az illető, minden magyarázat nélkül egyedül akarja elolvasni a Bibliát, úgy hogy semmiféle ismerete nincs a témában. Miért? Azért mert a Biblia tele van próféciákkal, kereszt utalásokkal, összefüggésekkel, stb. amit az Újszövetség után talán egy kicsit jobban megért az illető, mintha simán csak elkezdi olvasni az Ószövetséget. Ezért is mondtam, hogy a Bible Project videóival akár kezdheti az Ószövetségtől is olvasni a Bibliát, mert ők legalább felvázolják a könyvek szerkezetét, rávilágítanak pár nagyobb összefüggésre, olyanokra amik első olvasásra talán nem tűnnek fel.

Nem értem mi a gond azzal, amit leírtam. Nem titkolni akarom az Ószövetséget, egyszerűen szeretném, ha a kérdező értene is belőle valamit amikor olvassa.

2019. okt. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:

46 osnak.


semmi de semmi baj nincs vele , csak én szerintem az Ószövetség a lényeg mert az született meg először


és az Ujszövetségnek az én meglátásom szerint és a benne szereplő Jézusnak SEMMI DE SEMMI KÖZE MÉG VÉLETLENÜL SEM az Ószövetségben szereplő ott sok helyen jehovának nevezett akármi gyilkoló géphez amit rengetegen ÓRIÁSI TÉVEDÉSBŐL JÉZUS APJÁNAK AKARNAK FELTÜNTETNI.


semmi de semmi köze hozzá!


EZÉRT ÉRDEMES AZ ALAPOKRÓL INDULNI és ne a szép dolgokkal ,


de persze ez CSAK AZ ÉN VÉLEMÉNYEM ÉS SEMMI TÖBB.

2019. okt. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:

31.Látom a baráti szeretet tulcsordul benned.

Mègis,hogy telyesited így Jèzus parancsát.28:19."Menjetek hát tegyetek tanitványokká minden nemzetből embereket......"

Hat igen ezt nem teszed,ha elzárkozol az emberektől.

Sőt másokat is erre tanitasz.

Te a talentomot nem kamatoztatod hanem elásod,ès mi jár annak?

Mátè.25:30."Dobjátok ki hat a semmirekelő rabszolgát a sőtètsègbe.Ott majd sír,ès csikorgatja a fogat"


Továbbá olvasd Mátè.25:14-30.

2020. jan. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Buvár1.!


A 31. válaszoló nem hívő ember! Új vagy még itt azért nem ismered? Vagy csak egyszerűen nem tűnt fel?

2020. jan. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:

kedves 48 as.


csak a TEREMTŐBEN,a TEREMTÉSBEN HISZEK.

aminek semmi de semmi köze semmi bibliához se koránhoz se semmi hozzá hasonló irományokhoz.


Mert mióta mélyebben utána néztem a JEHOVÁK MIATT a vallásoknak ez gyökeresen és végérvényesen átváltoztatott.

most már EGYETLEN 1 VALLÁSBAN SEM !


ez így a pontos.

2020. jan. 28. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!