Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jönnének hozzám Jehova Tanúi,...

Jönnének hozzám Jehova Tanúi, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl vallásos, hiszek Istenben és a Túlvilágban, de nem olvasok Bibliát meg nem járok templomba, szóval magamban lerendezem a vallást. Pár napja becsengettek, hogy jönnének, de nem tudom, belevágjak-e velük Biblia-tanulmányozásba. Lehet, hogy később rámenősebbek lesznek, próbálnak "megtéríteni", meg hogy bizonyos dolgokat fogadjak el, mást meg utasítsak el stb., meg kiszállni is nehezebb lenne úgy, hogy már ismerem őket.


Ti mit tennétek? Belemennétek vagy nem? És miért?



2019. okt. 1. 10:02
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:

50.Senkit senki nem kötelez semmire,egy edül a biblia kötelez pontos megèrtèsre azt aki olvassa ès szeretnè betartani a bennelèvő megirtakat.

Isten szabadakaratra teremtett,azt teszel amit akarsz.

De az emberi tulajdonságban bele van oltva egymás iránti tisztelet,ami mar mestersègesen el van nèmelyeknèl távolitva.

2020. jan. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:

kedves Bulvár 1 es.


en a mai napig szinte minden nap ugy fekszek le hogy imatkozom.

" en istenem jo istenem lecsukodik mar a szemem de a tied nyitva atyam amig alszom vigyazz ram vigyazz kedves ......

mikor a nap ujra felkel csokolgassuk egymast reggel. "

es rengeteg embernek rengeteg jo kivansagot kuldok hogy jo dolgok tortenjenek vele.

es valamikor nagyon regen elvegeztem egy komolyabb medium tanfolyamot

ami messze tul van az agykontrol osszes oktatott anyagain amiket csak ismerek.


isten alatt NEM bibliai jehova gyilkos istent !!!


hat igy vagyok nem vallasos nem hivo ,

csak a teremtoben a teremtesben hivo aranylag jol ismerve evtizedek ota az atomfizikat is erdeti szakmambol adodoan is mivel sok evig a paksi atomeromu 3-4 blokk tervezo kivitelezoi kozott ott voltam a tervezo ceg alkalmazasaban.

es a biblia rengeteg eletre poztitivan hato tanacsat alkalmazva evtizedek ota az eletemben a gyakorlatban

es rengeteg MARGASAGAT messze elkerulve kozben benne,

es

a JEHOVA VEZETŐKET ES VENEKET MEG VALÓBAN MINEL HAMARABB A BORTONBE KIVANOM MINDET de ezt mindenki tudja!


akkor hivo vagyok vagy nem. ?!

2020. jan. 30. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:

52.Kedves 52:

Èn nem egèszen èrtetelek e rövid bejegyzèsedbe,de nem a vallàsok az alapja a bibliànak,hanem a biblia az alapja a vallàsoknak.

Van aki betartja van aki nem.

Igy egy vallàst sem itèlhetünk el mi szemèlyesen,csak a biblia az Isten szava itèlheti meg,minden vallàst minden embert,annèlkül,hogy a sajàt èrtelmünkre tàmaszkodnànk.

Ahogy Jèzus ès az apostolok mondjàk"Hit nèlkül Istennek tetszően èlni lehetetlen,de mèg ez sem elèg a hittel tàrsulnia kell a cselekedetnek is.

Jakab apostol ezt irja:

Jakab:2:26."Bizony ahogy a test halott szellem nèlkül,ugy a hit is halott cselekedet nèlkül".

Igy szüksèges a biblia pontos èrtelmezèse àltal,a cselekedeteink is Isten szava szerint legyen.


Tiszteletem.

2020. jan. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
A jehovások olyan embereket keresnek akik kirekesztettek a társadalomból. Engem is megtalált egy.
2020. jan. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:

kedves 53 as.

"de nem a vallàsok az alapja a bibliànak,hanem a biblia az alapja a vallàsoknak."


ez sajnos eleve zero nulla igazsag.

MERT :

evezredek,evmilliok,evmilliardokkal idoben visszafele is ELTEK,LETEZTEK 1000% emberek,ertelmes elölenyek, akik kozott tuti volt 1000% szellemileg fejlettebb is biztos es tobb is a JELENLEGI EMBERNEL A BIBLIA KITALALOJANAL ,

es en azt gondolom mar idoben vissza rengeteg vallas, hit ..., volt akkor

mikor A BIBLIANAK MEG IRMAGJA SEM LETEZETT GONDOLATBAN SEM ,

tehat a bibliara alapozas az IGEN IGEN SEMMI STABIL ALAP NELKULI EPITKEZES,csak egy mozgo piller ami barmelyik pillanatban semmive orokre eltunhet.

"az biztos 100" agybeteg aki olyat elhisz hogy 1-40 MILLIO ev mulva de akar 10-100 ezer ev mulva is akarki vagy akarmi is emmlekezni fog meg a bibliara"


MOSTANI EMBEREK ALKOTTA IROMANY amiben semmi de semmi tudas nelkul tenyleg csak hinni, almodni lehet mint a gyerekek akik meg keves tudassal rendelkeznek a vilagrol, es ezeek miatt a biblianak semmi de semmi de semmi koze a vilagmindenseg teremtojehez.

mert ha lenne akkor az azt jelentene hogy a vilagmindenseg teremtoje egy IGEN IGEN PITI SEMMI LENNE a vegtelen ido evmilliardok ... folyamaban. /az idot is az ember alkotta meg hogy keressen valami viszonyitani valot es az is bizonytalan mert mindenutt mas es mas a vilagmindensegben rengeteg dologtol fuggve./


az a baj hogy a biblia az IDOBEN SEMMI,

hatalmas nagy NULLA IDO INTERVALLUMOT JELENT a vilagmindenseghez kepest.


tobbek kozott ezert tartom csak,

egy a MOSTANI emberisegre eddig LEGNAGYOBB pozitiv-negativ hatast gyakorlonak amire mas iromany nem volt kepes ez 100%,

de attol meg sima emberek alkotta dolog,

AMIT MINDENKINEK KOTELEZO LENNE OKTATASBAN MINDENUT A VILAGON,

HOGY ELETEBEN LEGALABB EGYSZER ELOLVASSA vallastol hittol hitetlensegtol fuggetlenul.

2020. jan. 31. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!