Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus bálványimádásra buzdít...

Jézus bálványimádásra buzdít amikor azt mondja a kenyérre, hogy „Vegyétek és egyétek, ez az én testem! ”?

Figyelt kérdés

2019. okt. 6. 19:05
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
43%
Miért gúnyolódsz Jézuson? Az én hitemről szó sem volt eddig, csak a keresztényekről, akikről kirekesztően beszéltél. A keresztények Jézus tanításait követik, nem pedig emberek utólagos betoldásait, belemagyarázásait, szent hagyományt...
2019. okt. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
62%
Sehol nem beszéltem kirekesztően a keresztényekről. Te nem érted, hogy kik a keresztények.
2019. okt. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
49%
Jézuson pedig te gúnyolódsz, mikor azt kérdezed, hogy Isten lenne, ha annak vallaná magát.
2019. okt. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
55%

Megbotránkoztak ezen már a zsidók is... Ráadásul a mannával összefüggésben mondta ezt. Atyáitok mannát ettek a pusztában, mégis meghaltak. (A zsidó tanítás szerint maga az Úr adott így enni a népnek.) De Jézus azt mondta, hogy ő maga a mennyből alászállott kenyér és aki ebből eszik, örökké él.

Nyilván Krisztus istenségét tagadva, ez valóban bálványimádásnak tűnik. De ha elfogadjuk, hogy Jézus valóságos Isten, aki nem hazug vagy csaló (ahogy itt néhányan pedzegetik), akkor nem bálványimádás. Istent imádni nem bálványimádás.

2019. okt. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
62%
Te nem érted a kereszténység jelentését. Jézus követéséről van szó, nem pedig imádatáról. "Én és az atya egyek vagyunk" Ez nem a szentháromság tanítása. Ahogy az "Én mondom: ti mindannyian istenek vagytok" sem jelenti az emberiség istenséget.
2019. okt. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
41%
Valóban nem. Ez az Atya és a Fiú egylényegűségének tanítása.
2019. okt. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
55%
Idézd légyszives Jézus szavait. Hol szerepel az egylényegű szó. De ne változtasd meg szentírást, mert Isten bűnnek nevezi azt!
2019. okt. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
41%
Az egylényegű az Egyház megfogalmazása arra, amit Jézus mondott.
2019. okt. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
41%
Pont ahogy a kémikus H2O-nak nevezi a vizet.
2019. okt. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
54%

Vagyis ez nem Jézus tanítása!


Az egyház pénzt kért a menyországba való bejutásért, gondolom szerinted ez is Jézus akarata volt, ahogy az inkvizíció is.

2019. okt. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!