Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van itt hozzám hasonló ateista...

Van itt hozzám hasonló ateista, aki támogatja a keresztény értékrendet és ha van, miért?

Figyelt kérdés

Cseppet sem hiszek Istenben, a Bibliában, de például számos olyan szlogennel egyetértek, amit a KDNp-vel koalíciós kormányunk hangoztat, hogy család, haza, meg a nem kívánatos muszlimokkal való távolságtartás, illetve nem pártolom a homoszexualitást sem, bár az üldözésüket sem helyeslem, de az LMBTQ propagálását sem, így sok tekintetben elismerem a konzervatív, mondhatnám - keresztény - gyökereimet, beállítottságomat.

Azt megkérném, hogy ne politikai irányba menjenek el a válaszok, mert nem vagyok Fidesz rajongó, nem is nagyon szoktam szavazni, csak kivételes esetben, lényegében nem az aktuálpolitika érdekel, hanem az az érdekes kérdés, hogy egy ateista mennyire sajátíthat el, vagy mondhat magáénak akár részben is keresztény értékrendet és miért?



2020. jan. 26. 23:52
1 2 3 4 5
 11/42 hollófernyiges ***** válasza:

"család, haza ... illetve nem pártolom a homoszexualitást sem"


Ezek alapján például derék mohamedán is lehetnél.

2020. jan. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Nekem nem úgy tűnik, hogy a muszlimok olyan nagyon ragaszkodnak a hazájukhoz, vagy a családjukhoz, mert otthagyják őket.
2020. jan. 27. 09:24
 13/42 anonim ***** válasza:
49%

Az az értékrend, ami nálunk az általános közösségi értékrendet jelenti, valóban keresztény értékrend, és nem csak egyes részei. Az, hogy valamikor, valakik miket tettek az egyház nevében, nem összemosható ezzel.

Azok az őseid érezték magukra nézve érvényesnek ezt az értékrendet, akik még hittek Istenben. Úgyhogy ha te úgy érzed ez egy követendő értékrend, akkor egyrészt azért, mert ebben nőttél fel, másrészt azért, mert neked megfelelt ez a rend, amit kaptál. Ennek azonban valóban nem sok köze van politikai nézetekhez és ideákhoz, mert hangoztatni valamit és az ellenkezőjét demonstrálni sokkal kártékonyabb, mint inkább felvállalni, hogy nem megy nekünk ez a keresztény magatartás.

Amiket felsoroltál, hogy mivel értesz egyet és mivel nem, azok is inkább propagandaszövegek, sem mint keresztény szemléletmód. Vagyis mindegy, hogy te ezekkel szimpatizálsz vagy sem, mert ezeknek ilyen formán nincs közük a keresztény értékrendhez.

2020. jan. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:

Továbbá azt olvastam, sok a meleg az arabok között.

Nem tudom, mennyire igaz, de talán a többnejűségből adódik ez, mert ha egy férfinek két felesége van, akkor egy másiknak már nem jut, meg amiért annyira elzárva tartják a nőiket, lányaikat, hogy még az arcukat sem látni, így nehéz kapcsolatot teremteni velük.

2020. jan. 27. 09:28
 15/42 A kérdező kommentje:

propaganda?

Mitől propaganda az, hogy nem bírom a melegeket?

Vagy az, hogy nem akarom lecserélni a hazámat?

Vagy, hogy fontos nekem a családom, még a távolabbi rokonság is?

De más is van, például szimpatikus nekem a megbocsátás elve, az, hogy úgy szemléljük a világot, hogy az ellenségeink, az ellenfeleink érdekeit is figyelembe vegyük. Illetve a sérelmeinket nagyvonalúan el tudjuk felejteni, túl tudunk lépni rajta.

Nekem ezt jelenti a - szeresd az ellenségedet is -.

2020. jan. 27. 09:41
 16/42 hollófernyiges ***** válasza:
68%

"Nekem nem úgy tűnik, hogy a muszlimok olyan nagyon ragaszkodnak a hazájukhoz, vagy a családjukhoz, mert otthagyják őket."


A keresztény kelet-európaiak is épp ugyanúgy elhagyják a hazájukat meg a családjukat, hogy több pénzért Nyugat-Európában dolgozzanak vagy éljenek.

2020. jan. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te propagandát, hanem azoké a szervezeteké, pártoké, akik az általad is elfogadhatónak tartott "szlogeneket" hangoztatják. Erre mondtam, ez nem keresztény értékrend, csak azon felkapaszkodó ideológiák. A kereszténységnek nincs szüksége ideológiákra. Nem mondja meg neked, hogy mit kell érezned a hazád, vagy a melegek iránt. Azt sem mondja, hogy minden- és bármi áron legyen fontosabb számodra a te családod. Az hogy bizonyos dolgok számodra szimpatikusak még nem jelent semmit. Sokan szeretik a pizzát is, de ettől még nem változnak át olaszokká.
2020. jan. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
28%

"Az értékrend nem Isten létezésének elhitéből fakadóan adódik."

Hát? Tehát elhisszük, amit mond, de nem hisszük el, hogy létezik? Ez kissé önellentmondásos. A keresztény értékrend a Bibliából jön, amit Isten szavának tartunk.

Tehát úgy pontos, hogy a keresztény értékrend NEM CSAK Isten létében való hitből fakad, hanem el is hisszük, hogy ő az abszolút jó.

2020. jan. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

Értem én, mit akarsz mondani, de szerintem a kereszténység maga egy ideológia.

A politikai vetületét is értem, de ez a vallásra is áll, mert ismeretes a monás, hogy vizet prédikál, de bort iszik és azért a melegek iránt mégis ad eligazítást és szerintem a történelemben gyakran voltak ilyen jelszavak hangoztatva, hogy - Isten, haza, becsület -, vagy a harmadiknak az, hogy - király -, vagy család, így mégis van valami összefüggés.

Aztán meg nem minden, vagy bármi áron fontos nekem a család, nem kell túlzásokba esni, és ebben is van valami a - szent család - fogalmából, bár ez tényleg lehet a muszlimoknak, vagy más népeknek is fontos, amint azt már valaki fentebb említette.

Mellesleg nem rajongok a pizzáért és olasz sem akarok lenni.

Azt ugyan nem hiszem el, hogy léteznek istenek, vagy angyalok, ördögök, de filozófiai ismereteim vannak, illetve tanultam régen filozófiát, részben vallástörténelmet, így valami még dereng a hellenizmusról, amely nem csupán egy többistenhitet jelent, hanem egy művészeti irányzatot is, egy értékrendet, egy viselkedéskultúrát, amely forradalmi volt a maga korában és a kereszténység előzményének is tekinthető.

Így minden kornak mást jelent az abszolút jó, mert az ideológiák is fejlődtek és fejlődnek is folyamatosan.

2020. jan. 27. 11:20
 20/42 A kérdező kommentje:

'A keresztény kelet-európaiak is épp ugyanúgy elhagyják a hazájukat meg a családjukat, hogy több pénzért Nyugat-Európában dolgozzanak vagy éljenek.'


Na, azért messze nem annyian és ráadásul ez nem jelent más kultúrkört, nem is kell hozzá semmi különösebb okmány, elég a személyi igazolvány, mert gyakorlatilag európai polgárok vagyunk már.

Így szóba sem jöhet illegális bevándorlás, mert tágabb értelemben Európa a hazánk.

2020. jan. 27. 11:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!