Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van itt hozzám hasonló ateista...

Van itt hozzám hasonló ateista, aki támogatja a keresztény értékrendet és ha van, miért?

Figyelt kérdés

Cseppet sem hiszek Istenben, a Bibliában, de például számos olyan szlogennel egyetértek, amit a KDNp-vel koalíciós kormányunk hangoztat, hogy család, haza, meg a nem kívánatos muszlimokkal való távolságtartás, illetve nem pártolom a homoszexualitást sem, bár az üldözésüket sem helyeslem, de az LMBTQ propagálását sem, így sok tekintetben elismerem a konzervatív, mondhatnám - keresztény - gyökereimet, beállítottságomat.

Azt megkérném, hogy ne politikai irányba menjenek el a válaszok, mert nem vagyok Fidesz rajongó, nem is nagyon szoktam szavazni, csak kivételes esetben, lényegében nem az aktuálpolitika érdekel, hanem az az érdekes kérdés, hogy egy ateista mennyire sajátíthat el, vagy mondhat magáénak akár részben is keresztény értékrendet és miért?



2020. jan. 26. 23:52
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
0%

"meg a nem kívánatos muszlimokkal való távolságtartás,"


A keresztények sokáig gyilkolták, üldözték a más vallásúakat. Ez az oka hogy ma is iszlámellenes propagandát folytatnak a kedves keresztények. Egy ateistától viszont érdekes hogy ezzel egyetért miközben sok ateista pont az ilyen erőszakos üldözést, intoleranciát kifogásolja.

2020. jan. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:

"Na, azért messze nem annyian és ráadásul ez nem jelent más kultúrkört, nem is kell hozzá semmi különösebb okmány, elég a személyi igazolvány, mert gyakorlatilag európai polgárok vagyunk már.

Így szóba sem jöhet illegális bevándorlás, mert tágabb értelemben Európa a hazánk."


Szerintem több kelet-európai dolgozik Nyugat-Európában mint mondjuk arab. Egyes becslések szerint akár 7-800 ezer magyar vándorolt ki. Meg egyébként is te úgy fogalmaztál hogy muszlimokat akarod távol tartani, nem pedig az illegális bevándorlókat.

2020. jan. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

Abban mondjuk lehet valami, hogy több magyar dolgozik kint, mint muszlim, mert a magyarok dolgozni mennek külföldre, a muszlimok meg segélyért. Tudtommal alig páran vállaltak munkát, de végeredményben igazuk is van, mert ha nélküle is megélnek, akkor bolondok lennének dolgozni.

Egyébként kezdem már én is úgy gondolni, hogy lehet, hogy tényleg semmi köze a kereszténységnek a haza, meg a család fogalmához, eddig úgy gondoltam, de lehetséges, hogy mirőlszól és a többi válaszoló érveiben van valami és nem a kereszténység, hanem egy általános etika, vagy értékrend miatt vagyok konzervatív.

Köszönöm a válaszokat.

2020. jan. 27. 13:24
 24/42 anonim ***** válasza:
44%

"Abban mondjuk lehet valami, hogy több magyar dolgozik kint, mint muszlim, mert a magyarok dolgozni mennek külföldre, a muszlimok meg segélyért. Tudtommal alig páran vállaltak munkát, de végeredményben igazuk is van, mert ha nélküle is megélnek, akkor bolondok lennének dolgozni."


Te valami IQ gyenge Fidesz birka vagy úgy látom, mert csak a Fidesz propagandát mondod itt vissza. Muszlimok nem most mentek ki Európába hanem az 1950-es évektől és nagyban hozzájárultak ahhoz hogy újjáépült Európa. A néhány éve tartó menekült válság egész más kategória. Aki menekült annak nem kell dolgoznia, mert nem azért megy oda, hanem mert az otthonában háború van vagy üldözik. Szóval ez ideiglenes. Ha megszűnik a menekültsátusza akkor vagy visszamegy vagy munkát keres. A vallás kategóriában sok a fanatikus keresztény de még tőlük sem hallottam olyat hogy általánosságban kijelentették volna hogy muszlimok segélyért mennek Európába. Ez arra enged következtetni hogy rendkívül csekély intelligenciával rendelkezel.

2020. jan. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm az intelligens válaszod, de azt meg kell jegyeznem, hogy ebben a rovatban a - birka - szó nem minősül sértésnek, még az ateisták számára sem, ennyi ragadt ránk.

Nem vagyok fideszes, talán elkerülte a figyelmedet, vagy lehet, hogy nem tudsz olvasni, de persze attól még lehetsz intelligens.

üdv.

2020. jan. 27. 14:34
 26/42 anonim ***** válasza:
14%
Láttam, de nem hiszem, mivel ugyanazt a hülyeséget mondod itt vissza mint a Fidesz propaganda. 70 IQ felett ma már senki nem ír ekkora marhaságokat mint ami neked sikerült. Ha nem lenne egyértelmű, a birka szót az intelligenciádra vonatkozóan írtam.
2020. jan. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm a válaszokat.
2020. jan. 27. 15:25
 28/42 anonim ***** válasza:
Ne már, tök érdekes téma lenne, erre csak egy nagy troll kérdés...
2020. jan. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
Eléggé lehűtötték az érdeklődésemet.
2020. jan. 27. 16:30
 30/42 anonim ***** válasza:
84%

Ti itt miféle keresztény értékrendrol beszéltek?! Csak mert hogy olyan gyakorlatilag nem létezik. Ha az ember részletekbe menoen elolvassa a Bibliát, egy nagy ellentmondásos, értelmetlen katyvasz az egész. Részeiben lehet "hinni" illetve igazat adni neki, de az egészben nem.

A szulok tisztelete dolog megbukik akkor, amikor a szulo elvárja hogy bármi erkolcstelent/ olyat tegyél amivel ártasz másnak. Legalábbis ha az újszövetséget nézem akkor mindenképp. Az ószövetségben persze még másként van, tartozás fejében eladhatod a lányodat ribinek, stb.

A ne ölj parancsolat is olyan, hogy a mózesi törvényeknél van egy rakás dolog ami miatt felszólítja az "úr" a közösség tagjait mások megölésére amiért például paráználkodtak. A háborúkról nem is beszélve, az is gyilkolás.

A gyereket bottal kell utni, mert ha nem akkor "gyulolod ot," és különben se lesz semmi baja.

Az ószövetségben még csak a buzulás tiltott, az újban már a leszbikusság is. Az ószövetségben fontos a higénia, Jézus szerint evés elott nem kell kezet mosni.

Azt is mondja hogy szeresd az Istent azt is hogy "aki fél abban nem tökéletes a szeretet" meg azt is hogy féld az Istent. (Fuck logic!)

Ha valaki embervért ont, annak vére EMBER által ontassék ki (már kihaltunk volna).

Folytathatnám a sort.

Ha nem hiszitek járjatok utána ebben a remek könyvecskében!

A Biblia amúgy nem kevesebb mint 63779-szer mond ellent önmagának, ezt egy tízfos informatikus csoport két évi minkával szedte ossze. A jelentéktelenebbeket is beleértve, mint pl. dátumok, idotartamok, rokoni kapcsolatok másként szerepelnek.

2020. febr. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!