Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hisztek istenben?

Miért hisztek istenben?

Figyelt kérdés

Akik hisznek "istenben", azok miért teszik? Unják az életet és nem tudnak egy "felsőbbrendű" ember, vagy micsoda irányítása nélkül önállóan élni?


Kézzelfogható, vagy szemmel látható bizonyíték nélkül isten nem létezik. Az, hogy mohammednek voltak látomásai, vagy valakinek "megjelent" isten álmában, az szimplán csak furát álmodott..


Annyiszor hallom ismerőseimtől, hogy isten nem akarja, hogy ezt tedd. Igen? Mégis honnan a r*tkes ronybatekert rabok fsz*ból tudod, hogy ezt akarja? Vagy az, hogy isten "nem engedi". És akkor mi lesz, ha mégis megteszem? semmi.


Meg az, hogy isten irányít minket. Tényleg? Aztaa. hol a bizonyíték? Tudtommal én irányítom magamat.


Hiába imátkoztok. Úgy is TI döntitek el, hogy mi fog történni. Imádkozhatsz egy beteg emberért, hogy felépüljön. De akkor is az orvos dönt, hogy segít-e neki, vagy nem.


Ha valaki beteg, az IMA NEM SEGÍT!! magától csak úgy nem gyógyul meg senki!


Mi van, ha a biblia csak egy kitalált "mesekönyv"?


Ugyanis "régen" az embernek mániája volt, hogy az emberiség történetére kitalál valami baromságot, hogy megnyugodjon mindenki. Így elkezdték követni.


És ha én most írok egy könyvet, hogy hát bizony nekem megjelent egy hatlábú macskafejű hal, és ő mondta el nekem a felhők közül, hogy ő teremtette az embert, mert épp ezt álmodtam, és 2000 évvel ezután meg ezt fogják beszélni. És abban a hatlábó halban fognak hinni.


2020. márc. 21. 21:02
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
66%

"Annyira egyszerű azt mondani, hogy amit nem látok vagy nem tudok megfogni, az nem is létezik"

Épp ezért okos ember nem is mond ilyet csak úgy.


"Érzed hogy létezik."

Ez meg nagyon nem jelent semmit.

A fantomfájdalmat is érzed, aztán nincsen sehol.

A kétrés kísérletet sem érzed, aztán mégis úgy van.

Az érzéseid nem abszolútak.


Bizonyíték kell.

Istenre meg olyan 𝐍𝐈𝐍𝐂𝐒𝐄𝐍.

2020. márc. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha jézus nem is volt isten fia, az alapvető liberális erkölcsöt ő gektette le, azaz az az erkölcsöt az alapvető emberi jogokból vezette le.

Én nem hiszek istenben, de magát a tanítást tisztelem.

2020. márc. 22. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
91%

„mm érdekes. 16 %-oddal mintha láttalak volna valahol. Szerintem te egy érzés és szeretet nélküli vallásb>zi nő vagy, akinek csoda, hogy van vaginája."


Egyébként mi okod van sértegetni másokat?

Megbántotta a kis törékeny lelkedet, de mégis mivel?

2020. márc. 22. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
48%
Az ateisták általában azért nem értik a vallásosokat, mert nem ismerik helyesen az "isten" fogalmát. Ez látszik a kérdésből is, csak a szokásos felületes logikai következtetések.
2020. márc. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Válaszolók!


A Kérdezővel nem tudjátok megosztani Istenhez fűződő pozitív viszonyotok élményét. Nem tudjátok átadni neki az imáitok segítő erejét, valamit az Úrból áradó végtelen szeretet fényét sem. Ezt tudomásul kell venni. Ontológiai istenérv nincs. Gondolom, ti sem "érvek" hatására letettek hívők és meritek az Úrra bízni az életeteket (oké, a jelenlegi helyzetben mindenkinek remeg a térde, de a szíve ugye nem?). Nem az a megoldás a Kérdező számára, hogy ti -jó szándékkal persze, de a megoldást félre értve- mossátok az agyát. Nem lesz tisztább, látjátok. Némely vallásokban téríteni Isten elleni bűn, Istensértés. Javasom, csak egyszer tegyetek egy személy előtt tanúságot, ha az illető nem kér a további kommunikációból, hagyjátok! Mindenki jobban jár. A Kérdező jogát saját életfilozófiájához nem vitathatjuk el. Természetesen a Kérdező útja is elvezet valahova: pontosan oda, ahova szándékosan, bár nem tudatosan igyekszik. Az Úr küld majd hozzá másik hírvivőket, ha akar. Ti bedobtátok a cetlit a postaládájába, nyugodtan alhattok.


Kedves Kérdező! Neked minden jót kívánok.

2020. márc. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

"Egyébként mi okod van sértegetni másokat?

Megbántotta a kis törékeny lelkedet, de mégis mivel?"


Sajnálom, ha ezt sértegetésnek tartod. Mindössze arra reagáltam, ahogyan nekem szegezted a válaszodat, és illetlen, emberhez méltatlan szavakkal dobáloztál.

"Törékeny"?

Ha az volna, akkor megbotránkoztam volna. azonban az életem és az Istennek végzett szolgálat során sok olyan emberrel találkoztam, és beszélgettem, akik hasonló módon állnak hozzá az ilyen kérdésekhez.

Ezen pedig nem csodálkozom, hiszen, akik kizárják Istent, vagy is az életüket fentartó Atyjukat az életükből, azoknak az a természetes, ami erkölcstelen, és gátlástalan. A Tömeget követik, mint ami népszerű, mint ha lemaradnának valami jóról.

2020. márc. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
54%
Azzal vádolod a vallásosokat, hivőket hogy egyoldalúak, miközben te is egyoldalú vagy, kirekesztesz mindent, ami bizonyitja Isten lètét és csak azt veszed figyelembe, hogy Isten szemmel nem lathato ezert nincs, ilyen alapon gravitacio sincs, mert nem látod a gravitonokat. Olvasd el szentek életet, jelenéseket, csodákat ... probalj szemelyes imaban Istenhez fordulni, és ìtéld meg saját magad, hogy van-e tulvilagi élet vagy sem, hogy egy nagy robbanasbol kialakulhatna-e ilyen oszetett vilag vagy sem, mielott velemenyt formalsz, menj el egy szentmisere, utana vonj le kovetkezteteseket es ne prejudikalj
2020. márc. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
65%

"Isten szemmel nem lathato ezert nincs"

Mondtam, hogy ilyet okos ember nem mond.

De a hatását sem látjuk sehol.

Nem, a szentek életében sem.

Sőt: még Jézus - HA egyáltalán ott volt - még akkor SEM bizonyíték.

Tudod, a bizonyítékok bizonyító erejűek, ezek pedig nem.

2020. márc. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Agnosztikus vagyok. Számomra a bizonyíték hiánya Isten létezésére nem elég bizonyíték arra, hogy nem létezik.

De többre tartok egy normális ateistát is, és egy hívőt is, mint egy ilyen primitív harcos vulgár materialista ateistát mint te kérdező. Te olyan vagy az ateisták között mint a vallási fanatikus kreacionisták a hívők között, ugyan annak az éremnek vagy a másik oldala.

2020. márc. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Na igen.

Kevés ateista jelenti ki am blokk, hogy egyetlen isten se létezik, tutira.

Nem is tudja bizonyítani egyik sem.

2020. márc. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!