Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hisztek istenben?

Miért hisztek istenben?

Figyelt kérdés

Akik hisznek "istenben", azok miért teszik? Unják az életet és nem tudnak egy "felsőbbrendű" ember, vagy micsoda irányítása nélkül önállóan élni?


Kézzelfogható, vagy szemmel látható bizonyíték nélkül isten nem létezik. Az, hogy mohammednek voltak látomásai, vagy valakinek "megjelent" isten álmában, az szimplán csak furát álmodott..


Annyiszor hallom ismerőseimtől, hogy isten nem akarja, hogy ezt tedd. Igen? Mégis honnan a r*tkes ronybatekert rabok fsz*ból tudod, hogy ezt akarja? Vagy az, hogy isten "nem engedi". És akkor mi lesz, ha mégis megteszem? semmi.


Meg az, hogy isten irányít minket. Tényleg? Aztaa. hol a bizonyíték? Tudtommal én irányítom magamat.


Hiába imátkoztok. Úgy is TI döntitek el, hogy mi fog történni. Imádkozhatsz egy beteg emberért, hogy felépüljön. De akkor is az orvos dönt, hogy segít-e neki, vagy nem.


Ha valaki beteg, az IMA NEM SEGÍT!! magától csak úgy nem gyógyul meg senki!


Mi van, ha a biblia csak egy kitalált "mesekönyv"?


Ugyanis "régen" az embernek mániája volt, hogy az emberiség történetére kitalál valami baromságot, hogy megnyugodjon mindenki. Így elkezdték követni.


És ha én most írok egy könyvet, hogy hát bizony nekem megjelent egy hatlábú macskafejű hal, és ő mondta el nekem a felhők közül, hogy ő teremtette az embert, mert épp ezt álmodtam, és 2000 évvel ezután meg ezt fogják beszélni. És abban a hatlábó halban fognak hinni.


2020. márc. 21. 21:02
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
32%
Ateistak ti nagyobb hivők vagytok, mint a vallasosak, elhiszitek, hogy a vilag a semmibol lett, bocsanat, de en meg ezt nem tudom elhinni, es ezert hulyenek tartalak benneteket.
2020. márc. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
80%
Vannak olyan tudatmódosító szerek, amelyeknek hatására egyeseknek megjelenhet Isten.
2020. márc. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

"elhiszitek, hogy a vilag a semmibol lett"

Nem hisszük el, köszönjük, még 30000-ik ismétlésre sem.

De te meg elhiszed, hogy az istened a semmiből lett, és ez sokkal valószínűtlelenebb.

2020. márc. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Vezesd le valoszinűségszámìtassal, hogy miert valószìnűtlenebb, ha nem tudod, akkor meg ne ìrd le tényként
2020. márc. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Egy rövid levezetés elég:

szerinted egy végtelenül egyszerű kis pontocska (az ősrobbanás) jön előbb létre, vagy egy iszonyúan hatalmas, világok feletti, végtelenül bonyolult isten?

2020. márc. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!