Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hisztek istenben?

Miért hisztek istenben?

Figyelt kérdés

Akik hisznek "istenben", azok miért teszik? Unják az életet és nem tudnak egy "felsőbbrendű" ember, vagy micsoda irányítása nélkül önállóan élni?


Kézzelfogható, vagy szemmel látható bizonyíték nélkül isten nem létezik. Az, hogy mohammednek voltak látomásai, vagy valakinek "megjelent" isten álmában, az szimplán csak furát álmodott..


Annyiszor hallom ismerőseimtől, hogy isten nem akarja, hogy ezt tedd. Igen? Mégis honnan a r*tkes ronybatekert rabok fsz*ból tudod, hogy ezt akarja? Vagy az, hogy isten "nem engedi". És akkor mi lesz, ha mégis megteszem? semmi.


Meg az, hogy isten irányít minket. Tényleg? Aztaa. hol a bizonyíték? Tudtommal én irányítom magamat.


Hiába imátkoztok. Úgy is TI döntitek el, hogy mi fog történni. Imádkozhatsz egy beteg emberért, hogy felépüljön. De akkor is az orvos dönt, hogy segít-e neki, vagy nem.


Ha valaki beteg, az IMA NEM SEGÍT!! magától csak úgy nem gyógyul meg senki!


Mi van, ha a biblia csak egy kitalált "mesekönyv"?


Ugyanis "régen" az embernek mániája volt, hogy az emberiség történetére kitalál valami baromságot, hogy megnyugodjon mindenki. Így elkezdték követni.


És ha én most írok egy könyvet, hogy hát bizony nekem megjelent egy hatlábú macskafejű hal, és ő mondta el nekem a felhők közül, hogy ő teremtette az embert, mert épp ezt álmodtam, és 2000 évvel ezután meg ezt fogják beszélni. És abban a hatlábó halban fognak hinni.


2020. márc. 21. 21:02
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
20-as. és te tudod bizonyítani, hogy isten létezik? nem. akkor? Legalább ne erőltetnétek rá másokra, hogy isten igenis létezik. Egy nap tudjátok hány hittérítővel találkizom? Olyan erőszakos embereket még nem láttam. Letelepednek a házam elé az útra, hogy megvárják amíg kimegyek.
2020. márc. 22. 10:35
 22/35 Demion ***** válasza:
91%

# 12

"Ha jézus nem is volt isten fia, az alapvető liberális erkölcsöt ő gektette le"


Hát nem éppen. A liberális erkölcs lényege, hogy amivel másnak nem ártasz, ahhoz jogod van. Jézus ehhez még csak hasonlót sem mondott.

2020. márc. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

De elég hasonló az erkölcse, egyrészt minden ember egyenlő a szavai szerint, nem hiába a szegényebb rétegekben terjedt el leggyorsabban a vallás, ugyanis nem becsült le senkit.

Másrészt az ózsidó vallás ítélkező, gyűlölködő mivoltát is felülírta, harmadszor, kb az első vallás, ami nem egy népre korlátozódott, mert nem csak a zsidó népen belül, de azon kívül is minden ember egyenlő.

Jézus pont azt vallotta, hogy senkinek ne ártsunk, és ez az alapvető jó.


A másik dolog az, hogy bár a sötét középkorban tévesen és undorítómód a hatalom fennttartására használták, azaz nem engették sem lefordítani, sem szoksorosítani a bibliát, nehogy a köznép önmagában értelmezze a tanításait, a 14-15. századra Luther Mártonnal, és a bibliafordításokkal, megjelent a reformáció, ami a felvilágosodás korszakának ágyazott meg.


A felvilágosodás a liberalizmus alapja.

2020. márc. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Mért kéne bizonyíték ahhoz, hogy higgyek Benne? Ha lenne bizonyítékom, akkor tudná, hogy létezik, nem pedig hinném. Azért hiszek benne, mert megfogott a keresztény tanítás és nehéz elképzelni, hogy ne lenne egy mindenható.

Az meg, hogy nem működik az imával gyógyítás még nem bizonyíték. Én se hiszek a nagy csodáknak nevezett dolgokban.

A "most írok egy könyvet" érvet már ezerszer hallottam, unalmas már.

2020. márc. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
55%

Jézus nem létezett, csak a zsidók találták ki.

Olyan legenda, ami bizonyítja a mondást, ha kicsit hazudsz lebuksz, ha nagyot, akkor mindenki elhiszi.

Még hogy szüzen szülték, meg megszállta a szentlélek a Máriát, meg mennybemenetel, meg Isten fia, hát nincs egy csepp józan eszetek?

2020. márc. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Mi a francnak kéne Istennek - ha lenne - egy fiú?
2020. márc. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
egy bolond százat csinál, de az is lehet hogy a Föld 80%-át azzá teszi
2020. márc. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 ceri ***** válasza:

Előszőr is mi az isten? Az én hitrendszeremben a világ törvényszerűségeinek az összessége. Mások (a világvallások) valamilyen módon megszemélyesítik - többnyire elég ostobán. Pl a Biblia is.

A szabad akarat azt jelenti, hogy isten nem iránít, hogy választhatsz, de csak e törvények keretei között. Vagyis pl. ha kiugrassz a 20-ról akkor vsz. meghalsz. Vagy te azt gondolod, hogy szabadon eldöntheted, és akkor meg sem ütöd magad? Isten kézzel fogható, hiszen minden az ő kiáradása. amit kézzel fogsz, látsz, stb.

Isten nem akarja, az azt jelenti, hogy ellene hat a világ törvényeinek. Nem fér össze vele. De megpróbálhatod. Kiugorhatsz!

De segít az ima. Mert az ima alapja a hit. Nem az orvos gyógyít - bár segíthet - hanem elsősorban te magad, a saját hited (placebo).

Ma is mánia, hogy kitalálunk valami baromságot, vagy nem baromságot, és annak megfelelően próbálunk élni.

Élj a hatlábú macskafejű elmondása alapján, és majd kiderül. Az a te hited, nem az enyém. És ha van elég barom ember akkor egyházat is alapíthatsz. A puding próbája az evés!

Sok sikert a az ostobaságodból és műveletlenségedből fakadó isten értelmezésedhez. Valóban sok rokon vonást mutatsz jónéhány vallással. Csak ennek mi köze istenhez? A hazugságnak sok arca, változata lehet, csak a valóság egy. Ezt hívom én istennek, isten megnyilvánulásának. Az egyetemes törvényt. Ez elől pedig senki sem menekülhet, akkor sem ha azt gondolja, hogy de. Ugorj és megtudod.

2020. márc. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
85%

# 4

Csak azt elfelejted hogy az atomok,elektronok,elektromágneses sugárzás az észlelhető mérhető stb...

Addig az isten az semmilyen formában nem jelenik meg!Ne keverjük a szezont a fazonnal!

2020. márc. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
44%

"Miért hisztek istenben?"

Miért hiszel a gravitációban? Mert egyértelmű, hogy van. hát ezért


"Akik hisznek "istenben", azok miért teszik? Unják az életet és nem tudnak egy "felsőbbrendű" ember, vagy micsoda irányítása nélkül önállóan élni?"

Nem, nem ezért, hanem, mert gyűlölöm a bűnt, a bennem lévőt is


"Kézzelfogható, vagy szemmel látható bizonyíték nélkül isten nem létezik."

A természetfelettire természettudományos bizonyítékot vársz ugye? Nagyon okos, nagyon ügyes


"Az, hogy mohammednek voltak látomásai, vagy valakinek "megjelent" isten álmában, az szimplán csak furát álmodott.."

NEm érdekel, h Mohamed miért hisz


"Annyiszor hallom ismerőseimtől, hogy isten nem akarja, hogy ezt tedd. Igen? Mégis honnan a r*tkes ronybatekert rabok fsz*ból tudod, hogy ezt akarja? "

Mondjuk olvassa a bibliát, ami Isten szava? De nem kell gondolkodni, az fáj


"És akkor mi lesz, ha mégis megteszem? semmi."

Idővel meglátod


"Mi van, ha a biblia csak egy kitalált "mesekönyv"?"

Mi van, ha nem? Rossz hír: lehet ellenőrizni, és be lehet látni, h a Biblia Isten szava az emberhez. Pszichológiai útmutató. És mi a legfontosabb? Az igaz információ


"És ha én most írok egy könyvet, hogy hát bizony nekem megjelent egy hatlábú macskafejű hal, és ő mondta el nekem a felhők közül, hogy ő teremtette az embert, mert épp ezt álmodtam, és 2000 évvel ezután meg ezt fogják beszélni. És abban a hatlábó halban fognak hinni."

Nyugodtan írjál, és majd küld el privátban. Rossz hír: az okos ember ezt is ellenőrizni fogja, és belátja, hogy marhaság


Sok sikert!

2020. márc. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!