Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak engem taszít ennyire a...

Csak engem taszít ennyire a keresztény vallás?

Figyelt kérdés

Az egész a félelemre épül meg hogy bűntudatot keltsen benned. Ha nem tartod be Isten törvényeit, akkor majd jól megbüntet téged a tüzes pokolban, mert annyira szeret téged... Szerintem egyáltalán nem egészséges folyton azon szorongani meg rettegni, hogy a mennybe vagy a pokolra kerülsz-e, és a szexuális vágyak elfojtása sem túl kellemes (a maszturbálás tilos).

Ezek a dolgok nagyon taszítóak számomra...



2020. ápr. 14. 18:02
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
Utolsó; az evangéliumban Jézus azzal fenyegeti az embereket, hogy aki nem tartja be a parancsolatokat, a tüzes pokolba kerül, ahol végtelen szenvedés van... szép kis könyv
2020. ápr. 14. 18:55
 12/48 anonim ***** válasza:
39%
Én jónak tartom mert a kultúra alapja de vannak részei amivel ki lehetne kergetni a világból. Egy vallást sem kedvelek ami ráerőszakolja magát az emberre, ezért pl a jehovások térítő stratégiája is nagyon zavar. A keresztény tanokból a tízparancsolattal semmi bajom és a szeretet részével sem de a pokollal már annál több.
2020. ápr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
85%

Megértem ellenérzésed, HA ELOLVASTAD a BIBLIÁT, hogy tudd, mi az, amit tagadsz.

Kiragadod a Menny és a Pokol lehetőségét, pedig még messze az Ítélet Napja, amikor a keresztény lélek egyikbe vagy másikba kerül.

2020. ápr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
hát hallgass a lelkiismeretedre.. keresgélj a témában az interneten..
2020. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:

Ha ismernéd az okát, hogy mi az amiért ezt írtam akkor máshogyan reagáltál volna a hozzászólásomra

Dubitus

2020. ápr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
60%

No, még egyszer, immár harmadjára talán sikerül válaszolnom kérdésedre, amit nem törölnek ki, bár hozzáteszem, próbálok kissé cizelláltabban fogalmazni, mint az előző két válaszomban.

Minden ember olyan vallásúnak születik, amelyet szülei követtek, gyakoroltak, és amilyennek nevelték a gyermekük. Ezt a vallást - legyen bármilyen - gyermekként, példaként követjük és gyakoroljuk. Ez valamilyen szinten "beég" az ember agyába. Azonban felnőttként előfordul, hogy több dologgal nem értünk egyet. Lehet, hogy ellentmondásba keveredünk az e témában általunk addig tanultakkal, relativitási alapokra helyezzük az emberi létet, annak mibenlétét. És itt jönnek felszínre a kérdések.

- Miért kell ennem? (Mert éhes vagyok, és ha nem eszem, akkor előbb-utóbb meghalok.) Testi szükséglet kielégítése.

- Miért van szükségem a szexuális vágyaim kielégítésére? (Mert, ha nem teszem, úgy előbb-utóbb beteg lesz a lelkem, s nem kizárt, hogy a testem is.) Testi szükséglet kielégítése. Ja, hogy nem mindenkinek jut párja? Ez már talán az evolúció hibájául róható fel, hiszen nem egyen arányban születnek nő és férfi egyedek. Aki önmaga marad, mert már nincs lehetséges párja, ővele mi legyen?

Nem gondolnám, hogy Jézus úgy ítélt volna, hogy aki pár nélkül maradt, de testi szükségét érzi a szexuális igényének kielégítésére, az pokolra való lenne. És itt lép be a képbe az egyház ferdítése.

Ezért érzed azt, hogy taszít a keresztény vallás. De léteznek ennek a vallásnak is már felvilágosultabb, szabadabb nézeteket valló képviselői is, csak meg kell találni őket!

2020. ápr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
55%

Nem Te vagy az egyetlen aki félelmet érez. Ahogy valaki irta, nem kell csodálkozni ezen, mert igy alakitották egyes "vallások" Isten imádatát, hogy a félelemre alapuljon.

Azonban Isten nem beteges Rettegést akar éreztetni velünk azzal, hogy elmondja a helytelenség következményeit.

Isten azt is elmondta, hogy egy helytelenség esetén milyen fegyelmezést ad.

A pokol tanitása nem Bibliai eredetű abban az értelemben, ahogy némelyek tanitják. Isten nem hozott létre kinhelyet, hogy az ember halálát követően, tovább élteti más formában, és akkor ott különböző tüzes kinzásokat kell átélnie. Ez egy aljas Istent gyalázó Tanitás.

A szexualitás pedig házasoknak van fentartva.

A saját kielégités pedig torzitja a nemi élet meghitt intimitását, ami két ember egymás iránt érzett szeretetének a kifejeződése a házasságban. Azonkivűl, a mohóság egyik formája is.


Isten nem kér lehetetlent, és a keresztény életet élők, nem ragadnak le annál, hogy szenvedést éeznek, és imában elmondják a nehézségeiket, és kérik Isten támogatását, és segitségét, hogy megőrizzék a tisztaságukat.


Isten tisztában van vele, hogy mennyire tökéletlenek vagyunk:

(Zsoltárok 103:14) 14 Mert ő jól tudja, hogy milyennek formált minket, emlékszik rá, hogy por vagyunk.

Ő tisztában van a gyengeségeinkkel. Ezért nem úgy és nem akkor ad helyreigazitást, ahogy némelyek feltüntetik....

2020. ápr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
53%
Nem csak téged, Nietzschét is meglehetősen taszította, többek között az általad felsorolt dolgok miatt is. Teljes joggal.
2020. ápr. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
54%

"aki nem tartja be a parancsolatokat, a tüzes pokolba kerül, ahol végtelen szenvedés van"

kiverni szerintem ott is ki tudod, más meg úgyse érdekel téged :D

2020. ápr. 15. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 tgt ***** válasza:
Kérdező: melyik evangéliumi részre gondolsz a pokollal kapcsolatban?
2020. ápr. 15. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!