Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak engem taszít ennyire a...

Csak engem taszít ennyire a keresztény vallás?

Figyelt kérdés

Az egész a félelemre épül meg hogy bűntudatot keltsen benned. Ha nem tartod be Isten törvényeit, akkor majd jól megbüntet téged a tüzes pokolban, mert annyira szeret téged... Szerintem egyáltalán nem egészséges folyton azon szorongani meg rettegni, hogy a mennybe vagy a pokolra kerülsz-e, és a szexuális vágyak elfojtása sem túl kellemes (a maszturbálás tilos).

Ezek a dolgok nagyon taszítóak számomra...



2020. ápr. 14. 18:02
1 2 3 4 5
 31/48 tgt ***** válasza:
26-os: Sokan elhiszik a hozzád hasonló prűd, elfojtásban és bűntudatkeltésben hívő embereknek, hogy a keresztény tanítások ilyenek. A kérdező is szerintem ebben a tévedésben van. Én pedig azt mondom, hogy a kereszténység nagyon más.
2020. ápr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 tgt ***** válasza:
Kérdező: amit idézték, nyilván szónoki túlzás volt. Remélem, ezt a részt még a fundamentalisták sem veszik szó szerint, és nem vágják le egyik testrészüket sem.
2020. ápr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
69%

"Az egész a félelemre épül "


"a szexuális vágyak elfojtása sem túl kellemes (a maszturbálás tilos)."


Ha ennyire taszítós számodra a kereszténység hozzáállása a maszturbációhoz,akkor minek kürtölöd ki,hogy maszturbálsz? Nem hiszem,hogy ez egy olyan dolog lenne,amit elkerülhetetlen,hogy megtudjanak. Vagy szerinted a keresztények felváltva mennek ki egymás ablaka alá leskelődni,hogy kinél megy épp a marok Marcsa? Itt úgy nézem,egyedül te félsz meg rettegsz,különben mi a fenét foglalkoznál vele,hogy ki mit gondol a maszturbációról? Nem kell ennyire közléskényszeresnek lenni,hogy még ezt is az orrukra kötöd,hidd el,senkit nem érdekel.

2020. ápr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom,miért lett divat kiteregetni a magánéletet a nyilvánosság elé,aztán csodálkozni,hogy nem tapsikol mindenki. Nekem a melegekkel is az a problémám,ami bármelyik heteróval is lenne,nevezetesen,hogy mindennek megvan a maga helye. Vannak,amiknek a hálószobában a helye és azt ugyanúgy nem tűröm heterótól se,ha olyan dolgokról beszél nekem,amikhez semmi közöm. Neked is azt tudom javasolni,hogy tartsd meg magadnak,ezeket nem kell kikürtölni,őszintén,van,aki enélkül az infó nélkül élni se tud?
2020. ápr. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
34%

"Az egész a félelemre épül"

pont hogy meg akarja értetni veled Isten hogy azáltal lesz az egész életed a félelemé ha követed a bűneidet.


"Ha nem tartod be Isten törvényeit, akkor majd jól megbüntet téged a tüzes pokolban"

Azt a helyet nem Isten hozta létre, és nem akar Téged oda küldeni. Erről te magad döntesz.


"Szerintem egyáltalán nem egészséges folyton azon szorongani meg rettegni, hogy a mennybe vagy a pokolra kerülsz-e"

Persze, nem egészséges miért is kellene ettől tartani?

Elfogadtad-e amit a Biblia ir és amit Isten Jézusos keresztül szeretne Veled megértetni? -ez nem Istenen múlik.


"és a szexuális vágyak elfojtása sem túl kellemes (a maszturbálás tilos)"

paráznaság tilos maradjunk ennyiben.

az hogy mit csinálsz 4 fal között egészséges gondolkodás által az is rajtad múlik.


"Ezek a dolgok nagyon taszítóak számomra..."

tippeljek?

1oldalt se olvastál el a Bibliából életedben.

nyertem.

2020. ápr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%

Engem is taszít, ott is hagytam az egészet, most inkább agnosztikusnak tartom magam.


Ettől függetlenül a vallástudományt érdekesnek tartom, de keresztény már nem lennék.


Mióta nem vagyok keresztény, sokkal szabadabbnak érzem magam, végre van értelme az életemnek.

2020. ápr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
100%

"1oldalt se olvastál el a Bibliából életedben."


Nálatok keresztényeknél van egy olyan téveszme, hogy aki elutasítja a vallásotokat, az azért van, mert nem ismeri azt.


Most jól figyelj:


Ezerszer jobban ismererem a Bibliát mint az átlag keresztény.


Amikor hívő voltam, aktívan szolgáltam: tartottam bibliakört a gyülekezetben, kommentárt írtam Dániel könyve 2. fejezetéhez, bibliai előadásokra jártam, stb...


Mégis azt mondom, hogy a kereszténység taszító.

2020. ápr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező attól is fél, hogy ugye Isten mindent lát és a kérdező maszturbációját is strigulázza, hogy hányszor csinálta élete folyamán és ha meghal és van Isten, akkor az orra alá fogja dörgölni. Vagy Szent Péter fogadja a kapuban és már messziről röhögnek, amikor látják, hogy jön a maszturbálós fickó.


Egyébként a katolikus papoknak is ki kell valahogy üríteniük a spermát magukból, különben megbetegednek. Ezt orvosilag bizonyították. Ha nem maszturbálsz, akkor a szervezeted egy álommal gondoskodik arról, hogy bűnös álom közepette kirobbanjon belőled a mag. Persze, ha pl. UFO vagy akkor más a helyzet, de minden egészséges embernél ez van.

2020. ápr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
100%
azért a kereszténység taszít, mert ezzel kerülhetsz kapcsolatba kis hazánkban. Feltételezem, hogy nem érdekel az egész vallásosdi, de valakik folyton figyelmeztetnek a létére és ezek a valakik keresztények. Ha így van, akkor te igazából rájuk haragszol, amiért zaklatnak.
2020. ápr. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
Amúgy igen kérdező. Eddig soha senkinek nem volt baja a kereszténységgel a történelem során,csakis neked...
2020. ápr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!