Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak engem taszít ennyire a...

Csak engem taszít ennyire a keresztény vallás?

Figyelt kérdés

Az egész a félelemre épül meg hogy bűntudatot keltsen benned. Ha nem tartod be Isten törvényeit, akkor majd jól megbüntet téged a tüzes pokolban, mert annyira szeret téged... Szerintem egyáltalán nem egészséges folyton azon szorongani meg rettegni, hogy a mennybe vagy a pokolra kerülsz-e, és a szexuális vágyak elfojtása sem túl kellemes (a maszturbálás tilos).

Ezek a dolgok nagyon taszítóak számomra...



2020. ápr. 14. 18:02
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
22%
nem csak téged
2020. ápr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
22%
a vallás a hatalomról szól
2020. ápr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem meg az a taszító, hogy valaki azt hiszi, hogy nagyon okosat állít, kérdez, közben a kérdésből kitűnik, hogy a témában való ismerete egyenlő a nullával. Pl. Büntető Isten.
2020. ápr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
49%

"Mióta nem vagyok keresztény, sokkal szabadabbnak érzem magam, végre van értelme az életemnek."

A maszturbálás. Mocskos nagy életcél

2020. ápr. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
42%

Teljesen megértem a kérdezőt. Engem nagyon megdöbbent az, hogy még manapság, a 21. században is vannak olyanok, sajnos nem is kevesen, akik a maszturbálást bűnnek tekintik. Hogyha Isten életet adott nekünk, akkor mindehhez adjon párt is, partnert a szexuális vágyak kielégítésére, és a szerelem megélésére.


A lelkiismeret az egy jó dolog, de ez ne amiatt legyen, hogy mit ír a Biblia és mit mond erről a vallás. A kereszténységnek nevezett dolgot emberek csinálták elsősorban a saját hatalmi érdekük miatt úgy, hogy az eredeti rejtett igazságokat elferdítették, és a saját érdekükben megváltoztatták. A Bibliát cenzúrázták. Nem az számít, hogy ki mit mond magáról, hanem az, hogy ki milyen belül.


Engem roppantul taszít az, amikor valaki olyat mond, hogy "Én már megtértem, megszabadultam a bűneimtől, meg vagyok váltva, üdvözültem, jó úton járok, de te még bűnös vagy. Viszont hidd el, hogy te is megszabadulhatsz a bűneidtől, hogyha elfogadod Jézust és a Biblia tanításait."


Szerintem Jézus nem váltott meg senkit sem, hanem utat mutatott, és vallást sem akart létrehozni, olyat biztosan nem, mint ami lett belőle. Aztán szét is szakadt sokfelé. Gondoljunk bele, minden vallás a sajátját tekinti az igazságnak. Szerintem itt nem annyira a vallásokkal, hanem az emberekkel van a baj. Ahhoz, hogy valamiféle képet kapjunk az igazságról, érdemes az összes vallást tanulmányozni. Szerintem mindegyiknek egy a gyökere.

2020. ápr. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
60%
Az ide írók jelentős része fanatikus, nem is igen számítottam másra, mint nullázásra.
2020. ápr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
55%

44-es te beteg vagy, a válaszoló egy szóval se azt mondta, hogy a maszturbálás az életcélja...


Késve keveredtem ide, és teljesen megértem a kérdező kiakadását. Ez a vallás tele van ellentmondással, logikátlansággal. Jah, és keresztény sulikban tanultam, úgyhogy nem látatlanban okoskodok, mielőtt valaki azzal jönne. Iszonyatos szorongást tud okozni, főleg az, ahogy a szexualitáshoz viszonyul. Maszturbálni NEM bűn, egészséges, sőt, férfiként tudtommal prosztatarák is kialakulhat, ha az ember nem csinálja. A homoszexualitás ugyanúgy NEM bűn, NEM választás kérdése, az állatvilágban is van, megváltoztatni meg kb. az a kategória, mint amikor a balkezeseket szoktatták át erővel arra, hogy írjanak a jobbal. A hit pedig egy ajándék, azért kárhoztatni valakit, mert nem hisz, az jóformán azt jelenti, hogy egy csomó ember azért megy a kárhozatra, mert nem kapott meg egy ajándékot... Szintén nem választás kérdése. Mellesleg nem kicsit rasszista is egy felfogás, mert mi van azokkal az országokkal, ahol jóformán nincs kereszténység, vagy csak nagyon elszórtan? Akkor ott szinte mindenki megy a kárhozatra, csak mert nem keresztény országba születtek, ami szintén nem az ő választásuk volt? Nonszensz...


Amúgy nem vagyok ateista, hiszek az Istenben, de ne mondja már senki, hogy nem látja át azt, hogy a vallást az emberek kreálták, sokszor valóban arra, hogy fenyítsék és riogassák a híveket! Ha ez nem így lenne, akkor nem lenne olyan a kereszténység törénelme amilyen, de ahogy az itt válaszolók zömét is elnézem, alig akadt 1-2 használható válasz a kérdezőnek, csak ment a terelés nagyban.

2020. nov. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
41%
Igen, a hímvessző olyan testrész mint a kar pl. Ha húzogatom a karom, az sem bűn. Ki mondja azt, hogy egyik testrész előrébb van a másiktól?
2020. nov. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!