Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak engem taszít ennyire a...

Csak engem taszít ennyire a keresztény vallás?

Figyelt kérdés

Az egész a félelemre épül meg hogy bűntudatot keltsen benned. Ha nem tartod be Isten törvényeit, akkor majd jól megbüntet téged a tüzes pokolban, mert annyira szeret téged... Szerintem egyáltalán nem egészséges folyton azon szorongani meg rettegni, hogy a mennybe vagy a pokolra kerülsz-e, és a szexuális vágyak elfojtása sem túl kellemes (a maszturbálás tilos).

Ezek a dolgok nagyon taszítóak számomra...



2020. ápr. 14. 18:02
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
76%

"Az egész a félelemre épül meg hogy bűntudatot keltsen benned. Ha nem tartod be Isten törvényeit, akkor majd jól megbüntet téged a tüzes pokolban, mert annyira szeret téged... "


Mi a fene. Jézus, Pál és az újszövetség stornó, és visszamentünk a törvény szövetségébe, az ószövetségbe?:)))


" Szerintem egyáltalán nem egészséges folyton azon szorongani meg rettegni, hogy a mennybe vagy a pokolra kerülsz-e, és a szexuális vágyak elfojtása sem túl kellemes (a maszturbálás tilos)."

Nem bizony, ezért nem is kell a keresztényeknek ezt tenni. Ha meg minden az aberrált vágyad miatt van, h maszturbálhass, akkor hajrá. De én inkább megkeresném az igazságot, sokkal felszabadítóbb, mit hazugságot adni a keresztények szájába, majd ez alapján hitegetni saját magad.


"Szerintem egyáltalán nem egészséges folyton azon szorongani meg rettegni, hogy a mennybe vagy a pokolra kerülsz-e"

Az is igaz, ezért sem retteg a hívő. Ugyanis ha olvasod a Bibliát, akkor láthatod, hogy aki hisz, újjászületik Jézusban, annak üdvössége van. ÉS találkozol azzal is, hogy az isteni szeretetnek a lényegünké válásának alapfeltétele, hogy higgyük el, h üdvösségünk van. Így én nem rettegek, ellentétben a hamis állításoddal. Te azért rettegsz, mert Isten ellen rugózol és a lelkiismeretedet még nem nyomtad el annyira, hogy ne halld a figyelmeztetését.


"Ezek a dolgok nagyon taszítóak számomra..."

Jó, de most mit vársz, hogy elsírjuk magunkat? Mindenkinek saját joga eldönteni, hogy üdvözül vagy elkárhozik. Már csak rajtad múlik, Jézus (Isten) már megtette a maga dolgát

2020. ápr. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
31%

"Az egész a félelemre épül meg hogy bűntudatot keltsen benned. Ha nem tartod be Isten törvényeit, akkor majd jól megbüntet téged a tüzes pokolban, mert annyira szeret téged... "


Még annyit, hogy a hívő nem ezért nem akar bűnt cselekedni, mert fél Istentől. Hanem azért, amiért megtért: gyűlöli a bűnt. Újjászületve megkapja Isten lelkét, és felszabadul a bűn fogságából, azaz nincs kényszerítve a saját lelkétől, hogy bűnt cselekedjen.

2020. ápr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 tgt ***** válasza:
24%
21-es: azzal, hogy a maszturbálást abberált vágynak tartod, máris bűntudatot keltesz és az elfojtást hirdeted. Vagyis pontosan azt az álkereszténységet képviseled, ami a kérdezőt teljes joggal taszítja.
2020. ápr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
69%

Most volt húsvét. Az egész ünnep lényege az, hogy van a bűneinkre bocsánat és Jézus megváltó áldozata révén eljuthatunk az üdvösségre.

És igen, emellett a kereszténység kimondja azt is, hogy léteznek bűnök.

Utálhatod a kereszténységet, de ha utálkozás helyett a megnövekedett szabadidődben kicsit utánajárnál a témában, akkor látnád, hogy pl. az önkielégítés a legtöbb világvallásban helytelen, nem a "keresztények találták ki".

2020. ápr. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
29%

"21-es: azzal, hogy a maszturbálást abberált vágynak tartod, máris bűntudatot keltesz és az elfojtást hirdeted."

NEm hirdetek semmit, te gerjeszted a félelmet. Én szigorlatoztam pszichológiából. Ez, amíg az LMBTQ színre nem lépett, addig pszichés aberrációnak számított.

Amúgy is ezt mondtam, hogy pszichés zavar, az pedig nem kelthet bűntudatot. Ha egy orvos diagnosztizál egy betegséget, akkor bűntudatot kelt szerinted? Hogy jutottál erre a következtetésre?


"pl. az önkielégítés a legtöbb világvallásban helytelen, nem a "keresztények találták ki""

És nem csak a vallásokban helytelen

2020. ápr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
54%

"Vagyis pontosan azt az álkereszténységet képviseled, ami a kérdezőt teljes joggal taszítja."

NA várj, a kérdező ezeket nem az álkeresztények, hanem a keresztények számlájára írta. Baj van a szövegértelmezéssel? Segítsek még?


Kérdező! tgt szerint az álkereszténység taszít téged. Segítesz neki?

2020. ápr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
54%

"Vagyis pontosan azt az álkereszténységet képviseled, ami a kérdezőt teljes joggal taszítja."


Még egy. Szerinted, ha valaki harmóniában él a Bibliával, az álkeresztény? Te ezeket magadtól találod ki?

2020. ápr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

Tessék, idézek az újszövetségből. Itt konkrétan Jézus a tüzes gyehennával fenyeget:

Mt 18,9

És ha a te szemed botránkoztat meg téged, vájd ki azt és vesd el magadtól; jobb néked félszemmel bemenned az életre, hogynem két szemmel vettetned a gyehenna tüzére.

2020. ápr. 15. 13:47
 29/48 anonim ***** válasza:
38%

Most ágálhatsz ez ellen, de ez fontos, ugyanis a felsőbb hatalom ítélete tanítja az embert alázatra és fogja vissza az egóját. A lelkiismeret is ez az internalizált büntetés, amivel önmagad fegyelmezed, ha rosszat csinálsz. Akik szerint ez szükségtelen, azokat hívjuk pszichopatáknak.


Meg lehet nézni a huszadik századot, hova vezetett az, amikor emberek úgy gondolták, hogy tetteikkel soha nem kell elszámolniuk senkinek. A kereszténység legsötétebb korszakai sem mérhetőek azokhoz a társadalmi katasztrófához, amit ez okozott.

2020. ápr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%

Hadd kérdezzek vissza, komolyan azt hiszed, hogy te van az egyedüli akit taszít a a keresztény vallás? Mert ha komolyan ezt hiszed akkor ott már bajok vannak, ha pedig nem viszed (ami valószínűbb) minek írtad ki a kérdést, ha nem provokáció gyanánt?


"Az egész a félelemre épül meg hogy bűntudatot keltsen benned. Ha nem tartod be Isten törvényeit, akkor majd jól megbüntet téged a tüzes pokolban, mert annyira szeret téged... Szerintem egyáltalán nem egészséges folyton azon szorongani meg rettegni, hogy a mennybe vagy a pokolra kerülsz-e..."


Sokan nem emiatt szoronganak, hanem amiatt, hogy talán nincs semmi a halál után, valakinek ez a gondolat ijesztőbb még pokol gondolatától is. Egyébként van aki úgy gondolja, hogy a pokol nem egy ahol minden lángol, hanem egy állapot, vagyis ha nem kerülsz a mennybe Istenhez akkor távol leszel Istentől, és ez önmagában olyan rossz mintha tűzben égni.

2020. ápr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!