Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valóban Jézus mint angyal...

Valóban Jézus mint angyal váltotta meg az emberiséget?

Figyelt kérdés
vártak hozzánk tanitani és ilyennel előálltak hogy egy angyal váltott meg minket,vagy rosszul fogalmazták meg?
2020. máj. 20. 14:49
1 2 3 4 5 6
 41/58 tgt ***** válasza:
Én azt állítottam, hogy Jézus nem Isten, hanem ember. Így indult el a beszélgetésünk. Erre kezdtél el beidézgetni bibliai részeket. Jó lenne tudni, hogy a te állításod, miszerint Jézus nem csak egy ember, pontosan mit jelent. Ha nem csak egy ember, akkor szerinted kicsoda/micsoda?
2020. máj. 25. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Jézust embernek gondoló hozzászóló!

Olvasd el Filippi 2. fejezet 5-6 versét! Ezeket nyilván még nem olvastad. Ha hiszel a Bibliában, akkor innentől kezdve hinned kell, hogy Jézus mielőtt emberré lett, korábban Isten volt, Isteni személy.


"Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is, a ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,"


Istennek formájában vala -szóval semmi esetre sem lehet csak ember, Ő korábban Isten volt.


És igen biztos, hogy a teremtésnél is jelen volt.


"Teremtsünk embert a mi képünkre" (Mózes I könyve) Ha Isten egy személyből állna, akkor kinek mondta volna, hogy a mi képünkre?


Nyilván 3 Isteni személy van: Atya, Fiú Szentlélek.


János evangéliuma 1. fejezet. Kezdetben vala az Ige.. és olvasd tovább, össze fog állni a kép.

2020. máj. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 A kérdező kommentje:

42-es nem akarja hogy összeálljon a kép,mert vakságban vannak,ez észre vehető a tagoknál,olyan mintha a tévelygés szelleme lenne rajtuk. :-(


Hol ember,hol Mihály Arkangyal,hol mittom én mi Jézus borzasztó hamis tanitások,olyan zavarosak néha egyik jt mást mond mint a másik...

a zavar és kuszaság jellemző rájuk.

2020. máj. 25. 10:42
 44/58 A kérdező kommentje:

ja időnként még a mélység angyalával is tévesztik Abaddonnal is.

csoda hogy hisznek valamiben.

2020. máj. 25. 10:43
 45/58 anonim ***** válasza:
100%
Egy angyal nem lehet Istennel egyenlő, az angyalok teremtmények, de Jézus mielőtt a Földre jött volna, egyenlő volt az Atyával.
2020. máj. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 A kérdező kommentje:
igy igaz
2020. máj. 25. 12:29
 47/58 anonim ***** válasza:

#41

"hanem ember"

Igen, én pedig ezt cáfoltam meg. Mivel te a Szentírást nem fogadod el, csak amiket Jézus szavának tulajdonítasz belőle, olyan igékkel cáfoltam, ami ennek a speciális kritériumnak megfelel.


Hogy pontosan kicsoda-micsoda Jézus, az megint egy másik kérdés.

2020. máj. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 tgt ***** válasza:
0%
47-es: Igen, Jézus ember. Különleges ember, kitüntetett ember, beavatott ember, Isten által kiválasztott ember, nevezheted bárhogyan, de semmiképpen nem Isten. Ez teljesen egyértelmű az Evangéliumokból.
2020. máj. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:

Ha ember, akkor hogy lehet mind igaz rá, amiket mondott? Ha ember, hogy létezett a világ teremtése előtt? Hogy szállhatott alá a mennyből? Hogy élt Ábrahám előtt már? Hogy lehetett már dicsőségben az Atya mellett, mielőtt a világ létezett volna? Hogy lehet Ő a kezdet és a vég, ha pusztán egy bölcs ember, mint mondják a muszlimok és ateisták?


Egyébként milyen gyakori az embereknél, hogy apa nélkül, szűz nőtől születnek? Érdekes, ezt még a muszlimok is elfogadják, sőt a Korán is írja, hogy így történt.

2020. máj. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
23%

"Jézus mielőtt a Földre jött volna, egyenlő volt az Atyával."

Azt is meg kellene írnod, miben volt egyenlő, hogyan volt egyenlő, mert hogy a végső pozíciója neki az Istennek való önkéntes alávetés, márpedig a te egyenlőséged szerint mielőtt a földre jött, nem volt alávetve, s miután kiállta a borzalmas szenvedéseket, a végső helyzete az alávettetés.

1Kor 15:28 Mikor pedig minden alája vettetett, akkor maga a Fiú is alávettetik annak, aki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenben.

Akkor a te egyenlőséged nem azt jelenti, hogy mindkettő valóságos, örök Isten volt, hanem egyenlő volt vele a formájában, egy volt vele akaratban, viszont nem lehetett vele egyenlő a halhatatlanságban, mivel hogy meghalt értünk -de nem az Isten!

Az egyenlőség-egység értelmét talán meg is kellene érteni, mert az a hívőkre is vonatkozik:

Ján 17:21 Hogy mindnyájan egyek legyenek; amint te énbennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél engem.

"Nyilván 3 Isteni személy van: Atya, Fiú Szentlélek."

Édes fiam, a háromság: egy Istenben három személy - nem ihlehett kifejezés,

tehát nem nyilván!

Hanem nyilván egyedül JHVH a legfelségesebb Isten és nem Jézus;

és egyedül a JHVH az Atya a mi Istenünk és nem Jézus!

Ján 20:17 Monda neki Jézus: Ne illess engem; mert nem mentem még fel az én Atyámhoz; hanem menj az én atyámfiaihoz és mondd nekik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, és az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.

Jel 3:12 Aki győz, oszloppá teszem azt az én Istenemnek templomában, és többé onnét ki nem jő; és felírom ő reá az én Istenemnek nevét, és az én Istenem városának nevét, az új Jeruzsálemét, amely az égből száll alá az én Istenemtől, és az én új nevemet.


A Biblia alaptanítása, hogy Jézus Istene a mi Istenünkkel azonos, semmiesetre sem Jézus Krisztus!


Jöttök százával és ezrével és újra szajkózzátok a Jézus Istenségét, az Istennel való azonosságát/egyenlőségét és nem tanultok meg semmit abból amit Jézus és az apostolok tanítottak, mert az egyértelmű bibliai ihletett kijelentéseket a saját bukott filozófiai értelmezéseitekkel felülírjátok és ebből az alapállásból hülyének néztek mindenkit, aki nem osztja a látásmódotokat.

Az a helyzet, hogy ezt büntetlenül nem lehet csinálni,de mintha nem ismernétek a figyelmeztetést:

"... amelyekben vannak némely nehezen érthető dolgok, amiket a tudatlanok és állhatatlanok elcsűrnek-csavarnak, mint egyéb írásokat is, a maguk vesztére." (2Pt 3,16)

2020. máj. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!