Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valóban Jézus mint angyal...

Valóban Jézus mint angyal váltotta meg az emberiséget?

Figyelt kérdés
vártak hozzánk tanitani és ilyennel előálltak hogy egy angyal váltott meg minket,vagy rosszul fogalmazták meg?
2020. máj. 20. 14:49
1 2 3 4 5 6
 31/58 tgt ***** válasza:
28%
És azzal mit kezdesz, amit már beidéztem? Mikor Jézus visszautasítja, hogy jónak nevezzék, mert csak az Isten jó.
2020. máj. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
100%

Tettél egy állítást, miszerint Jézus ember. Először csak ezt próbálnám megvitatni, majd utána lehet elmélkedni azon, hogy Isten egyszülött Fia, vagy csak egy angyal.

A jehovások annyiban következetesebbek nálad, hogy bár nem tartják az Atyával egylényegűnek, de elfogadják Jézussal kapcsolatban a Szentírás legtöbb kijelentését. Te csak azokat fogadod el Jézussal kapcsolatban, amelyek nézeted alátámasztják.


Egyébként nem utasítja vissza, hogy jó lenne. Hanem visszakérdez egyszerűen. Ahogy azt sem utasítja vissza, hogy leborulva hódolnak előtte, sőt az angyalok szolgálatát se utasítja vissza kísértése után.

2020. máj. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 tgt ***** válasza:
31%

Igen, nekem az az állításom, hogy Jézus ember volt. És ezt Jézus kijelentései és cselekedetei alapján állítom, melyek az Evengéliumokban le vannak írva.


»Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egyedül az Isten."

Ez nem az istenszerep visszautasítás szerinted?

2020. máj. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 tgt ***** válasza:
63%

Az Isten egy és oszthatatlan. Ebben hittek és hisznek ma is a zsidók és ezt tanította Jézus is:

"A legfőbb ez: Halljad, Izráel, az Úr, a mi Istenünk egy Úr, és szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és teljes erődből. A második ez: Szeresd felebarátodat, mint magadat. Nincsen más, ezeknél nagyobb parancsolat.”

2020. máj. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
100%

Én elfogadom, hogy ebben hiszel, például a muszlimok is pont így hiszik (bár ők azt is elfogadják, hogy Jézust szűzen szülte Mária). Viszont ez csak úgy lehetséges, ha elveted a Szentírást részben vagy egészben. Mert a Szentírás egyértelműen kijelenti, hogy Jézus nem csak egyszerű ember, sőt maga Jézus is számtalan helyen megerősíti ezt.


"Mert nem azért szálltam alá a mennyből, hogy a magam akaratát tegyem meg, hanem annak akaratát, aki küldött."

Általában az emberek a földön születnek, nem pedig a mennyből szállnak alá.


"Ti innen alulról valók vagytok, én meg felülről való vagyok, ti e világból vagytok, én nem e világból vagyok."

Egészen egyértelműen megmondja Jézus, hogy nem ebből a világból való.


"Bizony, bizony, mondom nektek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok."

Ezt már idéztem, de továbbra se kaptam választ, hogy létezett Jézus Ábrahám előtt már.


"Eljöttem az Atyától, a világba jöttem, de most itthagyom a világot, és visszatérek az Atyához."

Újfent csak azt mutatja, amit már írtam.


"Most te is dicsőíts meg, Atyám, magadnál: részesíts abban a dicsőségben, amelyben részem volt nálad, mielőtt a világ lett."

Ember volt, de már a világ teremtése előtt létezett, sőt ilyen kiemelt helyen?


"Én vagyok az alfa és az ómega, az első és az utolsó, a kezdet és a vég."

Hogy lehet egy ember a kezdet és a vég?


Tehát mint írtam, nekem nincs azzal bajom, ha valaki Jézust csak embernek, egy nagy prófétának tartja, de ne hivatkozzon a Szentírásra, pláne ne Jézusra. Hivatkozzon akkor Mohamedre, vagy ha angyalnak, akkor hivatkozzon az őrtoronyra.

2020. máj. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 tgt ***** válasza:
31%

"Mert nem azért szálltam alá a mennyből, hogy a magam akaratát tegyem meg, hanem annak akaratát, aki küldött."


Azért ugye világos a szövegből számodra is, hogy Jézust küldte az Atya, és az Atya akaratát teljesíti, és nem a sajátját. Vagyis alá van rendelve az Istennek, mint bármelyik ember. Ha ő lenne Isten, nem lenne ilyen alárendeltségben.

2020. máj. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
100%

#36

Hol állítottam, hogy Jézus Isten?


Én jelen esetben csak erre reagáltam:

"Igen, nekem az az állításom, hogy Jézus ember volt. És ezt Jézus kijelentései és cselekedetei alapján állítom, melyek az Evengéliumokban le vannak írva."


Hoztam jó pár kijelentést Jézustól, ami alapján egyértelműen nem csak ember.

2020. máj. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 tgt ***** válasza:
Csak hát amit beidéztél, nem ezt bizonyítja. A Föpapi beszéd, amiből szintén idéztél nem egyik isteni személy párbeszéde a másik isteni személlyel, hanem egy alázatos ember imája a teremtőjéhez.
2020. máj. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
100%

4-23 vagyok re#25 "Javaslom, olvassátok el"

Köszönöm a fölényeskedő "javaslatod" - ógörögül is olvasom. Csodát nem látok. Misztérium titkot látok.

Amit meg lehet érteni, fel lehet fogni és a SAJÁT REALIZÁCIÓMBAN lehet érvényesíteni - máséban nem, nem tudom senki helyett felfogni.


"A János evangélium bevezetőjét nem Jézus mondta"

Neked nem érdekes, mert nem tudod összeegyeztetni a szektás mániáddal - miszerint a szelíd, kegyes Krisztus >egy nagyon derék ember volt kétezer évvel ezelőtt, Isten nyugosztalja<.

Talán hiába is említem neked, de mielőtt távoznék innen elmondom - inkább a kérdezőnek és a többieknek-,

a János prológus NEM az a bevezető,

amit át kell ugorni, mint a regényeknél

hanem

a Logosz himnusz

- ha csak ennyi marad volna fent az egész Bibliából + apokrifekből

- akkor is mindent tudhatunk Jézus Krisztus az inkarnálódott Logosz tanításából.

Viszontlátásra! Köszönöm a beszélgetést.

2020. máj. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:

"Csak hát amit beidéztél, nem ezt bizonyítja."

Egész pontosan mit? Nem vagyok benne biztos, hogy olvastad és értetted, amit írtam.


"A Föpapi beszéd, amiből szintén idéztél nem egyik isteni személy párbeszéde a másik isteni személlyel"

Ki mondta, hogy az?


Meg tudnád mondani, hogy most mi ellen próbálsz érvelni? Mert láthatóan te sem tudod. Én pusztán azzal az állításoddal szálltam vitába, mi szerint Jézus csak egy ember. Nem állítottam se többet, se kevesebbet. Miért csapongsz ide-oda, s miért nem ezt a konkrét állításodat beszéljük meg Jézus kimondott szavainak fényében (mert te a Szentírásnak más részeit nem fogadod el hitelesnek)?

Érdemes folytatnom, sikerül reagálnod a felvetésekre vagy sem, s továbbra is délibábokat kergetsz? Mert feleslegesen nem koptatom a billentyűzetemet.

2020. máj. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!