Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valóban Jézus mint angyal...

Valóban Jézus mint angyal váltotta meg az emberiséget?

Figyelt kérdés
vártak hozzánk tanitani és ilyennel előálltak hogy egy angyal váltott meg minket,vagy rosszul fogalmazták meg?
2020. máj. 20. 14:49
1 2 3 4 5 6
 11/58 tgt ***** válasza:
0%
Jézus nem Isten. Ember.
2020. máj. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 A kérdező kommentje:
ez Istenkáromlás
2020. máj. 23. 23:23
 13/58 anonim ***** válasza:
65%

#11

Ha ember, akkor hogy lett minden Krisztus által?

"Minden általa lett, és nála nélkül semmi sem lett, ami lett."

"Illett ugyanis, hogy azt, akiért és aki által minden lett, mivel számtalan fiát elvezette az üdvösségre, az üdvösség szerzőjeként a szenvedésben tökéletesítse."


Vagy az emberek olyan gyakran teremtenek világmindenséget?

2020. máj. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 tgt ***** válasza:
22%
Jézus sosem mondta magáról, hogy Isten lenne, sőt visszautasította, hogy jónak nevezzék, mert jó egyedül az Isten. Szerintem Jézus megítélésénél Jézus kijelentéseit érdemes alapul venni.
2020. máj. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
82%

#14

Nézzük akkor így.

"Bizony, bizony mondom nektek: Mielőtt Ábrahám lett volna, én vagyok."

Ezt Jézus mondta? Szerinted hogy létezett Jézus Ábrahám előtt, ha ember volt?


Sőt van jobb is.

"Láttam a sátánt: mint a villám, úgy zuhant le az égből."

A sátán bukása a teremtés előtt következett be, ez elég világos. Melyik ember létezett a fizikai világ teremtése előtt?

2020. máj. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 tgt ***** válasza:
22%
"Egy előkelő ember megkérdezte tőle: »Jó Mester! Mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?« Jézus ezt mondta neki: »Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egyedül az Isten."
2020. máj. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
100%
Amit idéztél, lehet mondjuk másként is értelmezni, de örülnék, ha előbbi kérdésemre válaszolnál, ha már feltettem korábban.
2020. máj. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 tgt ***** válasza:
27%
15-ös: Jézus bizonyára nagyon közeli kapcsolatba volt Istennel, de nem volt Isten. Azt, hogy ő Isten lett volna, a követői ragasztották rá, ő ilyet nem állított, sőt elutasította. Úgy beszélt Istenről, mint mindannyiunk atyjáról, aki nagyobb nála is.
2020. máj. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
100%

Ezt írtad:

"Jézus nem Isten. Ember."


Újra kérdezem akkor, mert nem kapok választ láthatóan. Ha ember, hogy teremthette a világot, hogy láthatta a sátán bukását, hogy létezett Ábrahám ellőtt?


Vagy közben visszavontad azon állításod, miszerint csak ember?

2020. máj. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 tgt ***** válasza:
27%

Nem ő teremtette a világot, ilyet ő nem mondott.


"Amikor a hetvenkettő visszatért, örömmel mondták: »Uram! Még az ördögök is engedelmeskednek nekünk a te nevedben!« Ő azt felelte nekik: »Láttam a sátánt: mint a villám, úgy zuhant le az égből. Íme, hatalmat adtam nektek, hogy kígyókon és skorpiókon járjatok, s minden ellenséges hatalmon, és semmi sem fog ártani nektek."


Jézus jelen idejű, folyamatos igét használ, mintha azt mondaná: „egyfolytában, szüntelenül látom, ahogy a sátán leesik az égből, ezért hatalmat adok nektek fölötte”. Nem a teremtés előtti eseményre gondolt.

2020. máj. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!