Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valóban Jézus mint angyal...

Valóban Jézus mint angyal váltotta meg az emberiséget?

Figyelt kérdés
vártak hozzánk tanitani és ilyennel előálltak hogy egy angyal váltott meg minket,vagy rosszul fogalmazták meg?
2020. máj. 20. 14:49
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
100%

"Nem ő teremtette a világot, ilyet ő nem mondott."

Pedig az evangéliumból idéztem.


"Nem a teremtés előtti eseményre gondolt."

Pedig akkor lett kivetve az égből, akkor bukott meg, másra nehéz lenne gondolni. Azért elég abszurd kép, hogy a sátán folyamatosan pattog az ég és föld között.


De továbbra is érdekel, ha ember volt, hogy létezett Ábrahám előtt? Erre mit találsz ki?

2020. máj. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 tgt ***** válasza:
31%

Igen, az Evangéliumból idéztél, a János evangélium bevezetőjéből. Ezt ugye János írta, és nem Jézus mondta. Jézus ilyet nem mondott.

Az, hogy Jézus mire gondolt, mikor a sátánról beszélt, nem tudjuk, de ha a teljes Evangéliumi részt elolvasod, az a valószínű, hogy a sátán végleg megtört erejéről és hatalmáról akart beszélni ezzel a képpel.

Az Ábrahámos idézetről azt gondolom, Jézus különleges kapcsolata Istennel számunkra soha nem lesz megérthető, de más az Istennel való kapcsolat és más Istennek lenni. Jézus nem volt Isten, de ő általa megnyilvánult Isten a világban.


Amúgy elég lekezelő ez a "mit találsz ki" szöveg, amit a kommented végére írtál. Vajon tudunk-e normális hangnemben, egymás sértegetése nélkül beszélni erről a témáról?

2020. máj. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
79%

a (4) vagyok, nem akivel most vitáztál épp. Két kérdés 22 felé:

1.kérdés: Annyira érdekes, hogy a szeretett tanítvány, Szent János szavait/írását megkérdőjelezed, miszerint "nem Jézus mondta" - esetleg Te hallod pontosan, élőben az áldott Jézus Krisztus szavát???

-

"Jézus nem volt Isten, de ő általa megnyilvánult Isten a világban."

A keresztény hit alaptétele az:

Jézus Krisztus teljesen Isten ÉS teljesen ember.

Erre épül a tanítás "kövessetek engem" - mert ez ad értelmet az egész evangéliumi jó hírnek: Isten emberré lett, hogy az ember Istenné lehessen. Ez a megváltás.

Rendes, jó, morálisan magas szinten élő ember lehet valaki/ateista is/hitetlen anélkül, hogy ezt HISZI - igen ez hit kérdése -eljuthatok-e Istenhez? és miképp? Krisztust követve?

a 2.kérdés:

Nincs ellentmondás, ha valaki "kereszténynek" tartja magát, de ezt - ami a REALIZÁCIÓ (megvalósítás) alapja - tagadja?

2020. máj. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
45%

#22

"mit találsz ki"

Ha lekezelőnek találod, ha nem, lényegében igaz. Te nem fogadod el a Szentírást, mint Isten szavát, meghazudtolod János apostolt, akitől idéztem. Honnan tudod, hogy az apostol csak az általam idézett versben hazudott Krisztusról, s nem adott a szájába olyan szavakat, amiket sose mondott? Teljesen logikátlan...

2020. máj. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 tgt ***** válasza:
28%

A János evangélium bevezetőjét nem Jézus mondta, ezt azért nem olyan szentségtörés kijelenteni. :)

Látom, nem nagyon ismeritek ezt a részt, segítek. Olvasgassátok bátran. [link]


A keresztény hit számomra Jézus követését jelenti. Az összes dogmát, ami az ő tanítására rakódott az évszázadok alatt, nyugodtan lehet kitikával illetni. Ez nem bűn.


Javaslom, olvassátok el az Evangéliumokat úgy, ahogy vannak, mindenféle magyarázat nélkül. Csodát fogtok látni.

2020. máj. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
100%

"Javaslom, olvassátok el az Evangéliumokat úgy, ahogy vannak, mindenféle magyarázat nélkül. Csodát fogtok látni."

Minek? Hiszen imént próbáltad bizonygatni, hogy hamis. Az evangéliumból idéztem neked egy teljesen egyértelmű részt, te meg elvetetted azon nemes egyszerűséggel, hogy ezt nem Jézus mondta. Akkor minek olvasni, ha úgy se igaz (szerinted) ami benne van?


"ezt azért nem olyan szentségtörés kijelenteni"

Mivel a teljes Szentírást Isten által sugalmazott, a négy evangélium pedig a kereszténység legfontosabb forrás, ezért de, lényegében "szentségtörés".

2020. máj. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 tgt ***** válasza:
22%
Nem tudom, hogy te direkt nem akarod érteni amit írok, vagy tényleg nem érted. Én azt mondtam, hogy Jézus sosem mondta, hogy ő Isten lenne. Erre beidézel egy olyan részt az Evangéliumból bizonyítékul, amelyet nem Jézus mondott. Ezzel most mit kezdjek.
2020. máj. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 tgt ***** válasza:
22%
Gondolom, te valami fundamentalista közösség tagja vagy, tagadod az evolúciót, Ádámot és Évát konkrét személynek gondolod, szerinted a cethal tényleg megette Jónást, és Noé valóban hajózott az állatokkal. Szerinted minden ami le van írva a Bibliában, az szó szerint úgy van. Jól gondolom?
2020. máj. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
Elég nagyot lőttél mellé, nem vagyok fundamentalista, nem tagadom az evolúciót, sőt Ádám és Éva is csak szimbolikus volt szerintem, de még Noé is. Ellenben nem tagadom az Evangéliumot sem, ha pedig az egyik evangélium rögtön az elején kijelenti, hogy Krisztus által lett minden teremtve, akkor elfogadom és nem vádolom hazugsággal János evangélistát.
2020. máj. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 tgt ***** válasza:
31%
És az nem zavar, hogy Jézus nem tekintette magát Istennek és az Atya alá rendelte magát?
2020. máj. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!