Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták mit fognak csináln...

Az ateisták mit fognak csinálni ha az elragadtatás minden hívőnél megtörténik, és minden gyerek elmegy a Mennybe a hirtelen halál után? Nem fogtok félni? Akár ma bekövetkezhet!

Figyelt kérdés

2020. szept. 4. 07:21
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Köszi. Engemet az interneten nagyon ritkán hívnak kedvesnek. Pedig még ritkábban szoktam bunkó lenni. Akkor így jártam. De addig is még mindig hiszem, hogy Jézus szenvedéssel halt meg értünk.
2020. szept. 4. 08:22
 12/32 anonim ***** válasza:
34%

Jézus a szenvedésével nem meghalt értünk (persze meg is halt, meg szenvedett is, amikor meghalt, de nem ez a lényeg), hanem a szenvedésével megváltotta a világot. Van némi különbség.


Egy ateista.

2020. szept. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Akkor mind kettő. Először szenvedett, utána meghalt értünk, majd 3 napra feltámadt frissen.
2020. szept. 4. 08:36
 14/32 anonim ***** válasza:
59%

Egy isten akit nem érdel hogy milyen jó ember vagyok csak az hogy higgyek benne számomra fura. Pokolra küldene az örök szenvedésbe csakis azert mert nem hittem benne. :D

Ha ez igy van akkor simán gyilkolászhatnék, lophatnék nem mindegy?

2020. szept. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
84%
Az elragadtatás nem történik meg minden❗hívőnél/hívővel.Hol hallottál ilyesmiről?
2020. szept. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Ha szerinted nem mindegy, akkor kerülj börtönbe ha akarsz. Látod? Ha van erkölcs, akkor van Isten is, mert tőle származik az erkölcs. A Bibliából. 15-ös ha te olyan okos vagy, akkor írd le mi lesz az apokalipszis előtt.
2020. szept. 4. 09:13
 17/32 anonim ***** válasza:
91%
Nem egészen értem. Mi itt maradunk vagy hirtelen halál lesz? Előbbi tök jó, legalább kevesebben leszünk, nem lesz akkora tumultus. Hirtelen halál után meg már nem fogunk félni.
2020. szept. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
A hívők amúgy azért halnak meg, mert a lélek hordozza a testet. És a test nem a Mennyei országba való. Mert a testünk földi elemekből, a lelkünk pedig Mennyei elemekből áll. Azért halnak meg a hívők.
2020. szept. 4. 09:42
 19/32 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Jézus szavai az elragadtatásról azoknak szólnak a Biblia alapján, akiket Jézus Istene és Atyja meghiv a fia királyságába, hogy királyai és papjai legyenek a Föld felett azokon, akik túlélői lesznek Isten azon napjának.

(Jelenések 7:9) . . .láttam egy nagy sokaságot, melyet senki nem volt képes megszámolni, minden nemzetből, törzsből, . . .

(Jelenések 7:13) . . .„Kik ezek, akik fehér köntösbe vannak öltözve, és honnan jöttek?”

(Jelenések 7:14) . . .„Ezek azok, akik kijönnek a nagy nyomorúságból, és megmosták köntösüket, és megfehérítették a bárány vérében.

(Máté 5:5) 5 Boldogok a szelídek, mivel örökölni fogják a földet.


A kicsiny nyáj, nem egyenlő a nagy sokasággal.

2020. szept. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 Anahystor ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


" ... Ezt tanultam valahol."


Hát kár volt, ne ott próbálj máskor tanulni.



"A hívők amúgy azért halnak meg, mert a lélek hordozza a testet."


A nem hívők akkor miért halnak meg?


---


"Mert a testünk földi elemekből, a lelkünk pedig Mennyei elemekből áll."


Tudnál ezekről a mennyei elemekről kicsit bővebben írni?

Mi a bizonyíték a létezésükre?

Ki,mikor, hol mutatta ki őket?

Hol helyezkednek el az élet során a testben?

Mikor kerülnek oda?

A női petesejt vagy a hím ivarsejt hordozza őket?

2020. szept. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!